S3 Savage pro notebooky - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


3dscena

S3 Savage pro notebooky

8. června 1999, 00.00 | Přenosné počítače nenabízejí takový grafický výkon, jako stolní počítače. Aspoň doposud tomu tak bylo, ale situace se mění a S3 nabízí výkonné grafické akcelerátory i pro tyto počítače.

Společnost S3, která patří mezi malou skupinu celosvětových producentů grafických akcelerátorů, uvedla na trh dva nové procesory určené pro zrychlení zobrazování grafiky na přenosných počítačích. Jedná se o procesory označené jako Savage/MX a Savage/IX.

Savage mobile Nové procesory jsou vyráběny 18 mikronovou technologií a jsou speciálně určené pro přenosné počítače. Podle údajů výrobce patří mezi nejúspornější čipy na trhu a navíc jejich výkon založený na čipové sadě Savage4 by měl předčit veškeré konkurenční typy.

Výkon těchto čipů je opravdu úctyhodný ( 100 mil trilineárně filtrovaných bodů za sekundu a až 5 mil. trojúhelníků za sekundu) a zásadním způsobem by mohl přispět k celkovému výkonu přenosných počítačů. Nabízí takové technologie jako 32bitové renderování, S3TC kompresní algoritmus výrazně snižující náročnost na paměť, podporu 16 MB pracovní paměti a plnou podporu AGP 2x.

Společnost S3 stejně jako ATI se rozhodla přímo na grafických čipech podporovat dekódování DVD. Takže čip při použití speciálního programového vybavení dokáže plynule přehrávat i DVD.

Nové čipy by měli být schopné konkurovat i cenou, která se bude pohybovat od 42 po 68 USD. Je otázkou, kolik výrobců mobilních počítačů využije těchto čipů pro svoje produkty. Na trhu je pozice koncernu S3 v tomto okamžiku slabší a dominující roli hraje ATI.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » 3dscena  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 » Rubriky  » Zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: