Freeware WinMorph 2.01 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


3dscena

Freeware WinMorph 2.01

7. prosince 2000, 00.00 | WinMorph pro Windows je dalším freewarovým morfovacím programem, na který se teď podíváme. Co nabízí zatím poslední verze?

WinMorph byl jedním z prvních morfovacích nástrojů, které se mi kdy dostaly do rukou, a proto na něj dosud rád vzpomínám. Program je i ve své nejnovější verzi 2.x stále freeware, stáhnout si ho můžete například zde.WinMorph není jen konvenčním nástrojem na výrobu morfingu a warpingu, ale můžete s ním navrhnout a vyrobit i řadu speciálních animačních efektů založených na pohybu objektů. V tom vám pomůže velmi jednoduché grafické prostředí s několika ovládacími ikonkami, lupou pro zvětšování obrázků v rozsahu 25 - 500%, Composerem a Motion Editorem na výrobu zmíněných animačních efektů a samozřejmě i příslušnými kreslícími nástroji na definování referenčních bodů a úseček.Kreslení jednotlivých vektorů je stejné jako v kterémkoliv jiném kreslícím nebo podobně koncipovaném morfingovém programu, lupa je zde vítaným pomocníkem. Program je velmi rychlý nejen při kreslení, ale i při výpočtech finální animace. Composer (viz ukázka v pozadí) umožňuje definování jednotlivých animačních efektů pro přesně daný počet snímků a funguje tedy podobně jako časové linka ve videostřižnách či postprodukčních programech. V Motion Editoru (bez obrázku) si vytvoříte pohyb objektu po přímce nebo křivce, v Transparency Editoru nadefinujete stupeň průhlednosti (můžete snímky i plynule prolínat) a pak už jen zbývá nechat animaci spočítat. Před výpočtem je ještě nutno vybrat výstupní formát, kterým může být MPEG nebo AVI animace/video, export je možný i ve formě jednotlivých BMP snímků. U MPEG lze ještě nastavit datový tok, u AVI jsou pak na výběr standardní kodeky Windows.


WinMorph má uživateli co nabídnout a vytvořit morfing, warping či přechodové animační efekty s libovolně definovatelnou trajektorií grafických objektů je snadná práce na pár minut. Když k tomu ještě připočítám fakt, že WinMorph je freeware, nezbývá než jeho autorům pogratulovat k tak užitečnému programu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » 3dscena  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » 3D grafika  

 » Rubriky  » Download  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: