Adobe a Corel On-line - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:3D grafika

Adobe a Corel On-line

17. června 1999, 00.00 | Přinášíme nejzajímavější informace ze včerejší moderované diskuse, která proběhla za účasti hostu na našem novém Chatu.

Dnes proběhla úplně první moderovaná akce na našem novém Chatu On-line. Návštěvnost byla překvapivě dobrá a po celou dobu programu (od 14 do 22 hodin) probíhala čilá diskuse. V jednom okamžiku se sešlo dokonce 19 aktivních uživatelů. Pro ty z vás, co se nezúčastnili přinášíme nejzajímavější informace, které jsme se dozvěděli od našich hostů.

Corel On-line
Prvním hostem v naší diskusi byl pan Krejča z DTP Studia. Pochopitelně byla většina času věnována produktům společnosti Corel, které tato společnost distribuuje. Sice jsme se nedozvěděli, jak to bude s lokalizací CorelDraw 9, zato byl anoncován nový balík. Tentokrát půjde o CorelDraw9 a tablet Wacom PenPartner A6. Cena balíku sice nebyla oficiálně řečena, ale z kontextu vyplynulo, že by se měla pohybovat kolem 10.000 Kč, což vrhá zajímavé světlo na amnestii společnosti Adobe. Další zajímavou informací je, že nejpozději do 14 dnů budou k dispozici upgrade verze za cenu 8.900Kč. Politika Corelu v oblasti upgrade je velmi volna, takže rozhodně stojí za to si prostudovat podmínky.
Diskutovalo se o výhodách Corela, o konkurenci, technických problémech, prostě o všem, co návštěvníky zajímalo. Za dvě hodiny toho bylo řečeno opravdu hodně.

Adobe On-line
Dalším hostem byl pan Metlička ze společnosti Adobe Systems, takže téma bylo jasně dáno. Na přetřes přišel pochopitelně InDesign, který podle posledních informací bude k dispozici koncem léta. Také se hovořilo o Acrobatu ve verzi 4, Photoshopu 5.02, PageMakeru 6.5Plus. Dokonce byla diskutována i možnost stát se beta testerem produktů Adobe.
Zajímavou informací je, že amnestie, kterou Adobe vyhlásila, přišla tak říkajíc "zhora". To znamená z Anglie a Česká republika má zcela stejné podmínky jako všechny ostatní státy zařazené do akce. Pan Metlička přiznal, že pro český trh by byla vhodnější jiná forma, ale přesto je cena Illustratoru velmi zajímavá.
Kromě produktů Adobe se nejžhavějším tématem stala lokalizace písem. Problém, který pálí asi každého profesionálního uživatele. Pokud hledáte sadu dobře lokalizovaných písem, pak je zde sada Adobe BASIC za nějakých 5000Kč, kterou lokalizovala společnost Macron.

Multimedia pro všechny
Na závěr od 20 hodin byl hostem pan Tunys ze společnosti Visual Connection. Ten ve spolupráci se členy redakce Grafiky On-line odpovídal na otázky z oblasti multimédií. Témat bylo tak velké množství, že je těžké vybrat nejzajímavější.

Závěrem
Dnešní akci lze považovat za velmi úspěšnou. Její průběh nás povzbudil, takže rozhodně můžete počítat s tím, že se budou podobná setkání opakovat. Hned dnes proběhne setkání s panem Hofmanem ze společnosti Corel, resp. její české pobočky. Účast přislíbil i pan Metlička, takže se jistě je na co těšit. Bližší informace najdete zde.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » 3D grafika  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Poradna  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

 » Rubriky  » Zprávy  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: