Tažní koně v Dopravním muzeu Drážďany - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce


Aktuality

Tažní koně v Dopravním muzeu Drážďany

29. března 2013, 12.05 | Velmi zajímavou výstavu, na níž jsou i fotografie, můžete navštívit v Drážďanech od 23. března do 1. září. Dopravní muzeum v Johanneu na náměstí Neumarkt představuje historické dopravní prostředky a podstatnou část tvoří expozice o tažných koních Doprava v době, kdy koně nebyli pod kapotou.

 

Výstavu vizuálně prezentuje fotografie drážďanské meziválečné "MHD", na níž se bělouš vrací na náměstí Neumarkt, kterou jsme použili i v titulním miniobrázku, ale najdete na ní i fotografii Jürgena Hagenköttera Anglický železniční kůň s popiskem Angličtí „Railway-Horses“ netahali vagóny od stanice ke stanici, ale pomáhali při řazení vagónů k vlakovým soupravám, a to až do počátku roku 1950. A organizátoři výstavy ji uvádějí slovy, že tažné koně si dnes spojujeme většinou jen se zemědělstvím nebo s turistickými drožkami a už jsme zapomněli, jak důležití byli tito čtyřnozí souputníci ještě po 2. světové válce, tedy v době s již pokročilou motorizací.

 

Rozsáhlá výstava reflektuje svými exponáty a dokumenty, včetně vzácných nebo nikdy předtím nezveřejněných materiálů, různé oblasti využití koní a probouzí a oživuje tak minulost. Ústředním tématem expozice je role tažného koně v období od roku 1800 až do padesátých let dvacátého století. Výstava je koncipována velmi živě a nabízí dětem i dospělým řadu možností vyzkoušet si různé věci. Mohou například vzít do rukou opratě a zažít, co se skutečnosti skrývá za pojmem „jedna koňská síla“. S výstavou je spojen i zajímavý doprovodný program, kupříkladu 27. dubna 2013 demonstrace vagónu koněspřežky z Döbeln před Dopravním muzeem v Drážďanech s přednáškami v němčině.

 

Výstavu Zugpferde – Als Pferdestärken noch starke Pferde waren v Dopravním muzeu Drážďany můžete navštívit do 1. září 2013 ve dnech úterý až neděle od 10 do 18 hodin, zavřeno je v pondělí (není-li svátek). Adresa: Johanneum na náměstí Neumarkt, Augustusstraße 1, 01067 Dresden. Základní vstupné je 7 €/3 €, rodinné 12 € (2 dospělí a děti do 16 let), děti do 5 let zdarma. Podrobnosti o této i dalších výstavách a akcích najdete na webu VKMD.de/cz.

 

Tažní koně v Dopravním muzeu v Drážďanech

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: