Schneider-Kreuznach Cine-Xenar III T2,2/14 mm – novinka na IBC - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Aktuality

Schneider-Kreuznach Cine-Xenar III T2,2/14 mm – novinka na IBC

18. září 2013, 08.49 | Schneider-Kreuznach na International Broadcast Conference v Amsterdamu představil nový 14mm objektiv Cine-Xenar III, kterým rozšíří svou nabídku speciálních širokoúhlých objektivů pro kinematografii a televizní tvorbu. K dispozici pro zákazníky bude ve čtvrtém čtvrtletí roku 2013.

 

Série objektivů Cine-Xenar III s pevnou ohniskovou vzdáleností nyní tedy disponuje už sedmi modely: T2,2/14 mm, T2,2/18 mm, T2,2/25 mm, T2,1/35 mm, T2,0/50 mm, T2,0/75 mm a T2,0/95 mm. Všechny mají telecentrický design, přesné nastavení mechanismů a uživatelsky příjemné ovládání obou otočných prstenců pro jemné a přesné zaostřování a nastavení clony. Samozřejmostí jsou velmi dobře čitelné nápisy a viditelné značky pro snadnou kontrolu nastavené vzdálenosti a clonového čísla. Všechny objektivy mají jednotnou modulární konstrukci, stejné rozměry a shodně umístěné nastavovací prvky, což velmi usnadňuje jejich použití, manipulaci s nimi i zaměnitelnost.

 

Schneider-Kreuznach Cine-Xenar III T2,2/14 mm

 

Nový 14mm objektiv série Cine-Xenar III je ideální pro snímání krajiny nebo pořizování záběrů architektury z krátké vzdálenosti. Má stejné základní vlastnosti jako ostatní objektivy v této sérii, zaujme mimo jiné zanedbatelnými projevy zkreslení obrazu a vinětace a má velmi přirozený "bokeh". A stejně jako všechny objektivy této série, lze i tento nový používat v kombinaci s různými profesionálními přístroji. Jako příklady můžeme uvést Red One, ARRI Alexa, filmové kamery Canon EOS Cinema a Sony řady F, ale také srovnatelné modely jiných značek. Objektivy primárně určené pro přístroje Canon řady C s bajonetem EF lze samozřejmě používat i v kombinaci s profesionálními plnoformátovými DSLR fotoaparáty Canon, ale dokonce i s poloprofesionálními digitálními zrcadlovkami jako je Canon EOS 7D.

 

Podrobné informace o novém objektivu Schneider-Kreuznach Cine-Xenar III T2,2/14 mm a samozřejmě také dalších produktech, ale také třeba pojednání o 100. výročí firmy, najdete na webových stránkách SchneiderKreuznach.com.

 

 

 

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: