Panasonic karty microP2, další novinky a rozšíření konektivity - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Panasonic karty microP2, další novinky a rozšíření konektivity

8. dubna 2013, 18.06 | Panasonic divize Professional Camera Solutions představila novou řadu paměťových karet microP2, které jsou rychlejší a levnější variantou karet P2 a odpovídají standardu UHS-II. A současně oznámila, že rozšiřuje konektivitu ve všech fázích pracovního procesu. Mezi novinkami jsou plug-in aplikace AVC-Ultra pro Avid Media Composer 6.5 ve verzích Mac i Windows, možnost bezdrátové úpravy playlistu a řešení pro živý uplink.

 

Paměťové karty microP2 AJ-P2M064A 64 GB a AJ-P2M032A 32 GB odpovídají standardu UHS-II byly uvedeny do prodeje spolu s adaptérem microP2 lze karty nové řady microP2 používat i se stávajícím hardwarem P2. Panasonic také představil čtecí jednotku se dvěma sloty microP2 pro plug-and-play kopírování obsahu.

 

Kromě rychlosti nabízejí karty microP2 také spolehlivost záznamu při použití všech P2 snímkových frekvencí, formátů a kodeků. Rozhraní UHS-II karet microP2 podporuje přenosové rychlosti až 2,0 Gb/s, což je 1,7násobek rychlosti standardních médií P2. Spolehlivost je dána zabudovanou pojistkou a třídou ochrany Proof 7 (odolnost proti vodě/prachu, statické elektřině, ohybu a krutu, magnetickému poli, rentgenovému záření, širokému rozsahu teplot).

 

Panasonic paměťové karty microP2

 

SSD paměťové karty microP2 společnosti Panasonic odpovídající standardu UHS-II zajišťují velmi spolehlivý záznam obrazu, zvuku a metadat, zejména v náročných podmínkách s extrémními výkyvy teplot, nárazy a vibracemi. Díky kartám P2 mohou profesionální uživatelé pracovat se soubory rychle, snadno a s výjimečnou spolehlivostí.

 

Další důležité vlastnosti jsou systém korekce chyb paměti flash, odpovídající systému RAID, což značně posiluje schopnost udržení dat. Mají počítadlo životnosti, stoprocentní stínění veškeré paměti flash a systém ochrany obsahu CPS. Ten chrání kartu heslem a QR kódem, který lze snadno naskenovat a identifikovat tak kartu. Ochranu heslem CPS podporuje i jednotka microP2 a adaptér microP2. Jednotka microP2 využívá rozhraní USB 3.0 k dosažení přenosových rychlostí až 2,0 Gb/s a díky dvěma slotům zvládne kopírování klipů rozdělených na dvě média.

 

Panasonic paměťové karty microP2

 

Adaptér microP2 vyžaduje upgrade firmwaru stávajícího hardwaru P2. Upgrade hardwaru P2 na používání karet microP2 bude možný v dubnu 2013 pro kamery AJ-HPX3100, AG-HPX250, AG-HPX255, AG-HPX600, rekordér AG-HPD24 a jednotky AJ-PCD20, AJ-PCD35, AJ-PCD30, AJ-PCD2, od června 2013 pro kameru AG-HPX371 a rekordér AG-HPG20 a od srpna 2013 pro kameru AJ-HPX2100 a rekordéry AJ-HPM200 a AJ-HPD2500.

 

Novinky jsou v prodeji za tyto ceny: karty s kapacitou 64 a 32 GB za 300 a 200 € bez DPH (7698 Kč a 5132 Kč), adaptér AJ-P2AD1 microP2 za 165 € bez DPH (4234 Kč) a čtečku AJ-MPD1 microP2 lze zakoupit za 320 € bez DPH (8212 Kč).

 

Panasonic ale představil ještě další dvě novinky, HD kameru AJ-PX5000 P2 a half-rack rekordér AJ-PD500. Oba produkty mají zabudované sloty microP2 a záznam AVC-Ultra, což je nejnovější systém komprese Panasonic. Karty microP2 umožňují záznam dat rychlostí až class200 (kromě 1080/50p, 60p) v režimu AVC-Ultra. Tyto novinky ale budou dostupné až od podzimu 2013.

 

Rozšířená podpora konektivity ve všech fázích pracovního procesu

 

Pluginy AVC-Ultra pro Avid Media Composer 6.5 ve verzích Mac i Windows

 

Společnosti Avid a Panasonic od roku 2004 spolupracují na vytvoření navazujících pracovních procesů se soubory, napojenými na vývoj SSD formátu P2. Nejnovější balík doplňující software Avid nabízí řadu nástrojů pro pracovní proces s kodeky AVC-Ultra, včetně AVC-Proxy, AVC-Intra a AVC-LongG.

 

AVC-Ultra společnosti Panasonic nabízí kvalitu master nebo nízký bitový tok záznamu v 10bitovém 4:2:2 Full HD, pokrývající nejrůznější potřeby uživatelů, od masteringu po přenos. AVC-Proxy kóduje data paralelně s produkčními formáty s vyšší šířkou pásma, což umožňuje rychlou a efektivní offline editaci při bitových tocích od 3,5 megabitu do pouhých 800 kilobitů za sekundu. AVC-Intra dnes podporuje plně integrovanou produkci, s nativním pracovním tokem z kamery přes near-line a offline editaci až po konečné vysílání, přenos a mastering. AVC-LongG, formát navržený pro aplikace, u nichž je důležitá velikost souboru, nabízí 10bitový záznam 4:2:2 v porovnání s MPEG-2 s mnohem menšími soubory, což šetří náklady na úložiště a čas přenosu, při zachování nebo zlepšení kvality obrazu.

 

pluginy AVC-Ultra pro Avid Media Composer 6.5 ve verzích Mac i Windows

 

Součásti nových pluginů AVC-Ultra

 

AJ-PS001 aktivuje funkci AVC-Proxy Re-Link, která umožňuje import dat AVC-Proxy a nativní editaci, editační sekvence jsou poté automaticky znovu spojeny s příslušnými klipy ve vysokém rozlišení. Pracovní tok s proxy daty zrychluje přenos souborů a snižuje nároky na úložiště, což je ideální řešení pro rychlé zprávy, dlouhé dokumenty a reality show.

 

AJ-PS002 aktivuje funkci AVC-Intra Export, která umožňuje export klipů AVC-Intra 100/50. AJ-PS002 provede export z karty P2 nebo zadané složky na pevném disku, podporuje také klipy rozdělené na více médií.

 

Pluginy AJ-PS001 a AJ-PS002 budou dostupné v červnu 2013 za cenu 190 a 140 € bez DPH (4875 a 3639 Kč). Softwarové pluginy bude možno stáhnout z webu Panasonic v červnu a bude poskytnuta 30denní lhůta na bezplatné vyzkoušení.

 

AJ-PS003 aktivuje funkci AVC-LongG Export, nabízející volbu ze čtyř velikostí souboru, s datovými toky 6 až 50 Mb/s. AJ-PS004 aktivuje funkci AVC-LongG Import, která umožní import klipů P2 AVC-LongG a jejich nativní editaci na časové přímce, což podporuje plynulou integraci kamer AVC-Ultra se softwarem Avid Media Composer.

 

Pluginy AJ-PS003 a AJ-PS004 budou dostupné v říjnu 2013 za cenu 140 a 95 € bez DPH (3639 a 2440 Kč). Více informací o produktech Avid najdete na www.avid.com.

 

Nová volitelná funkce playlistu AG-SFU604 pro AG-HPX600 usnadňuje přenos jen potřebné části obsahu přímo z kamery

 

AG-SFU604 rozšiřuje možnosti síťových a proxy funkcí kamery AG-HPX600 o funkci kabelové nebo bezdrátové editace. Playlist AG-SFU604 nevyžaduje instalaci ani zvláštní software na iPadu nebo PC a ve standardním webovém prohlížeči zobrazuje jednoduchý a intuitivní editor s grafickým uživatelským rozhraním kamery AG-HPX600. Tento editor playlistu umožňuje přímo v terénu dálkově ovládat střih videa, vybrat požadovaný obsah, který bude poté přehrán na výstupu HD-SDI, vytvořit nový klip P2HD a také uložit jej jako playlist, který bude přenesen do systému nelineární editace.

 

Klipy uložené na kartách P2 nebo nových kartách microP2 vložených do AG-HPX600 lze streamovat po kabelovém nebo bezdrátovém připojení IT techniky, kde lze obsah přehrávat a vybírat body začátku a konce střihu. Tyto body střihu lze poté uspořádat do seznamu, včetně změny jejich pořadí, a vytvořit sekvenci. Délka sekvence se zobrazí v GUI editoru, včetně možnosti prohlížení všech metadat klipů, i textových poznámek.

 

AG-SFU604 bude k dispozici od konce dubna 2013 za 270 € bez DPH (6930 Kč).

 

Noví partneři pro uplink

 

Panasonic také oznámil rozšíření sítě partnerů pro živý uplink. Kromě společnosti LiveU, která se od počátku podílela na vývoji, jsou nyní k dispozici řešení uplinku od dalších partnerů: AVIWEST, Streambox a TVU Networks. Nabídka provozní integrace zařízení celkem čtyř partnerů pro živý uplink videa jsou dostupná pro P2 HD kameru AG-HPX600.

 

Tento upgrade umožní snadnou obsluhu populárních mobilních vysílačů videa jedním pracovníkem, což zajistí možnost využívání více bezdrátových datových spojů k přenosům videa za pouhý zlomek ceny dnešních technologií. Kromě připojení SDI z kamery, přenášejícího video do příslušného bezdrátového vysílače, bude kamera HPX600 podporovat další komunikační kanály, a to zařízení LU40i společnosti LiveU, DMNG PRO180 společnosti AVIWEST, AvenirMini společnosti Streambox a TVUPack a TVUPack Mini společnosti TVU Networks, ve všech případech přes USB.

 

Tato nová funkce se na HPX600 aktivuje klíčem upgradu firmwaru AG-SFU603G komunikační rozhraní USB. Díky této komunikaci lze přímo z HPX600 ovládat funkce ‘start-and-stop’ uplinkového zařízení a také zobrazit jeho stav v hledáčku. Jeden pracovník tak snadno zvládne kameru i vysílač a zachytí živé události.

 

Kamera AG-HPX600 a zařízení zmíněných uplinkových partnerů jsou k vidění na Národním setkání provozovatelů vysílání 2013, které se koná na Výstavišti v Las Vegas od 8. do 11. dubna 2013. Klíč upgradu AG-SFU603G je dostupný za 270 € bez DPH (6930 Kč).

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: