Krátké ohlédnutí za IFA 2013 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce


Aktuality

Krátké ohlédnutí za IFA 2013

13. září 2013, 08.58 | Veletrhy IFA se v Berlíně pravidelně konaly od roku 1924. Dnes je IFA jedním z největších mezinárodních veletrhů spotřební elektroniky na světě, který si nenechá ujít více než 200 000 návštěvníků a vystavovatelů z celého světa. V letošním roce se uskutečnil od 9. do 11. září.

 

 

A obdobně jako loňský, také letošní ročník umožnil řadě výrobců představit nové výrobky, technologie a inovace. A také nové komplexní projekty. Jedním z takových dlouhodobě sledovaných projektů je Smart Home, zaměřený na celkové řešení a vybavení domácností efektivními spotřebiči o vysoké energetické účinnosti, tudíž úspornosti, ale také na bezpečnost a pohodlí. Samozřejmě nemohlo chybět téma příjmu HDTV – Ultra HD, přičemž mediální průmysl produkuje filmy a videoklipy/reklamy na této kvalitativní úrovni téměř výlučně pro digitální kina, a dalšího vývoje 3D technologií – trendů a vývoje mimo HDTV a 3DTV stereoskopického zobrazování. A tak nechyběly nové ploché obrazovky 4K TV, program zaměřený na prezentaci Ultra HD – od prvních kroků po přenos Ultra HD programu v novém kompresním standardu HEVC (H.265/MPEG-HEVC), prezentace TV programů na Ultra HD a 3D obrazovkách.

 

Velký prostor byl věnován spojení Smart TV + multimédia, neboť na televizní obrazovce se dnes propojuje televizní vysílání s internetem a to přináší zcela nové možnosti, a to jak v oblasti obsahu, tak i v rozšířené nabídce funkcí. Nabízí se kombinace TV a webového obsahu podle standardu HbbTV, objevují se nové portály, uživatelé mohou snadno a rychle vyhledávat mnohem více požadovaného obsahu nebo využívat on-line záznamník a cloudové služby a mnozí si pořizují dva vhodné televizory, aby mohli hrát hry pro více hráčů.

 

IFA Berlin 2013

 

Že IFA láká studenty a mladší generaci obecně a také lidi v „plném pracovním procesu“, to ani není třeba příliš zdůrazňovat. Nás ovšem zaujalo, jakou pozornost věnují organizátoři návštěvníkům, kteří už jsou ve zralém a ještě zralejším věku. Jak rozvinuli projekt "Guided Tour 60 +", který zahájili v roce 2012 a který měl velký úspěch. Na IFA ´13 byly s mottem "Připravte se na IFA" znovu uskutečňovány prohlídky pro návštěvníky v "nejlepších letech". Dvouhodinové prohlídky "Guided Tour 60 +" je informovaly o všem kolem spotřební elektroniky a elektrických domácích spotřebičů, a to nejen typu pračka, chladnička, mrazák. Své místo na nich měly také mobilní telefony včetně „vychytralých“, navigace, notebooky a čtečky e-knih a televizory plus domácí zábava. Vystavovatelé jim představí své produkty a inovace a také nabídnou odborné poradenství.

 

Více informací včetně podrobného popisu konkrétních projektů a také představení vybraných produktů, fotografie a videa najdete na webu IFA-Berlin.de

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: