Jaroslav Balzar: Fotografie - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Jaroslav Balzar: Fotografie

11. října 2013, 02.18 | Ve středu 16. října 2013 v 17 hodin zahájí UPM v Galerii Josefa Sudka, Úvoz 24, Praha 1 – Malá Strana, zahájena tisková konference a vernisáž výstavy Jaroslav Balzar: Fotografie. Galerie Josefa Sudka je pobočka Uměleckoprůmyslového musea v Praze. Návštěvu výstavu si můžete naplánovat až do 12. ledna 2014.

 

K nejexkluzivnějším fotografickým ateliérům meziválečné Prahy patřil podnik Jaroslava Balzara (1894—1945). Jeho starší práce jsou v duchu art-deco, později se přiklonil ke glamour fotografii, protože se hodně pohyboval v divadelním a filmovém prostředí. Léta spolupracoval s přítelem Vlastou Burianem, pro jehož časopisy — vedle řady portrétů — vytvářel s básníkem Vilémem Szpykem fotomontáže. Výstava připomíná některé tehdejší herecké osobnosti, ale i vynikajícího tenistu Karla Koželuha, boxera Frantu Nekolného a další. Doprovodný text uvádí reálie z Balzarova profesního i osobního života, včetně jeho tragické smrti v létě 1945.

 

Foto: Herečka Ljuba Hermannová, Jaroslav Balzar

 

Foto: Herečka Ljuba Hermannová, Jaroslav Balzar, 40. léta 20. století, ze sbírek UPM.

 

Výstavu Jaroslav Balzar: Fotografie můžete v Galerii Josefa Sudka navštívit od 18. října 2013 do 12. ledna 2014. Otevírací doba je v období od dubna do září od středy do neděle od 11 do 19 hodin, v období od října do března od středy do neděle od 11 do 17 hodin. Plné vstupné je 20 Kč, snížené 10 Kč. Adresa: Galerie Josefa Sudka, Úvoz 24, Praha 1 – Malá Strana. Více informací najdete na webu UPM.cz/Galerie Josefa Sudka.

 

Přímo ve výstavním sálu UPM můžete do 24. listopadu 2013 navštívit výstavu František Drtikol: Z fotografického archivu. V přípravě je výstava Secese/Vitální umění 1900 v pražském Obecním domě, která se uskuteční od 1. listopadu 2013 do 31. prosince 2015 a v edici Design-Profily-Osobnosti vyšla nová publikace: Vojtěch Preissig. Uměleckoprůmyslové museum v Praze, ulice 17. listopadu 2, Praha 1. Další aktuální a důležité informace najdete na webu UPM.cz.

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Ze společnosti  

 » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: