Fotoaparáty Lytro od 1. 10. 2013 exkluzivně v prodeji u FotoŠkoda - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Aktuality

Fotoaparáty Lytro od 1. 10. 2013 exkluzivně v prodeji u FotoŠkoda

1. října 2013, 19.29 | Plenoptické fotoaparáty Lytro díky speciální technologii Lytro Light Field umožňují volit rovinu zaostření až na hotovém snímku. To mění pojetí snímkové techniky. Při snímání není třeba pečlivě ostřit, řešit hloubku ostrosti, zohlednit perspektivu. Uživatel pořídí snímek a všechny parametry doladí během editace. Od 1. října jsou tyto speciální přístroje v prodeji exkluzivně v Centru FotoŠkoda.

 

Fotoaparáty Lytro a klíčovou technologii, kterou využívají, představil IDIF článkem Martina Hájka Lytro Light Field - už žádné problémy s ostřením, který byl na portálu Fotografovani.cz publikován začátkem února 2012. Plenoptický fotoaparát je speciálně konstruovaný fotografický přístroj, který dokáže zachytit 4D světelné pole scény a umožňuje tak uživatelům mimo jiné měnit rovinu zaostření dodatečně po pořízení snímku, zatímco klasické fotoaparáty zaznamenávají scénu dvojrozměrně, bez informace o prostoru. U 4D světelného pole se zaznamenává na obrazovém snímači nejen poloha a intenzita světelného paprsku, ale také směr, ze kterého tento paprsek přichází. To je možné díky poli mikročoček před obrazovým snímačem. Díky použité technologii mají plenoptické fotoaparáty velmi vysokou hloubku ostrosti, zaostření lze upravovat během editace pořízeného snímku a z obrazových dat lze určit informace o prostoru, tudíž fotoaparát je použitelný i pro pořizování 3D záznamu.

 

Plenoptické fotoaparáty Lytro ode dneška, 1. října 2013, exkluzivně v rámci České republiky prodává Centrum FotoŠkoda. Uživatelé speciálních fotoaparátl Lytro mohou snímky nahrávat do interaktivní galerie na webu PicturesLytro.com.

 

Lytro v CFŠ

 

 

 

 

 

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: