EIZO FORIS FG2421 s funkcí „Turbo 240“ - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Aktuality

EIZO FORIS FG2421 s funkcí „Turbo 240“

14. listopadu 2013, 13.55 | Tento nový výkonný monitor v řadě FORIS uvedl japonský výrobce EIZO Corporation na trh v České republice a na Slovensku letos v listopadu. Je to nejvýkonnější progamingový monitor, který kdy společnost EIZO vyrobila.

 

 

EIZO FORIS FG2421 s funkcí „Turbo 240“

 

Funkce „Turbo 240“ vyvinutá společností EIZO představuje zcela novou a unikátní technologii pulzního zobrazování videa, kdy se vstupní obrazová frekvence snímků zdvojnásobí a navíc proloží velmi krátkým zhasnutím podsvětlovacího systému, takže dochází podobně jako u CRT monitorů k efektu „pulzního“ zobrazení pro oko zcela ostrých pohyblivých dat. Hráči díky funkci „Turbo 240“ získají ostrý, nezkreslený obraz a mohou lépe rozpoznat přesnou polohu jednotlivých objektů. Funkce „Turbo 240“ způsobuje jen minimální zpoždění – méně než 10 ms, což odpovídá trvání 1,2 snímku ze 120 snímků. Proto je tato metoda ideální pro akční hry vyžadující pohotové reakce v reálném čase. Monitor FORIS FG2421 se zapnutým režimem Turbo 240 také poprvé prolomil bariéru 1 ms celkové doby odezvy zobrazovacího systému!

 

Monitor EIZO FG2421-240Hz turbo využívá nový LCD panel typu VA (MVA panel SHARP). Full HD displej s úhlopříčkou 24 palců a formátem 16 : 9 umožňuje díky širokému pozorovacímu úhlu hráčům v týmu užitečný pohled na sousední monitor. Nativní kontrast 5000 : 1 umožnil hluboké zobrazení černé, zlepšil viditelnost u tmavých scén a u počítačových her usnadňuje rozpoznání protivníků nebo překážek. Pro další zvýšení kontrastu až maximum 15 000 : 1 v tmavších scénách je možno využít funkci DCR – Dynamic Contrast Enhancer.

 

EIZO FORIS FG2421-240Hz turbo

 

Software ScreenManager Pro for Gaming, který je součástí dodávky, umožňuje používání herních profilů monitoru, např. optimální nastavení pro jas, kontrast a gradaci obrazu (gamma). Tyto profily lze mezi hráči vyměňovat nebo je stáhnout z webu gaming.eizo.com. Dva profily, které byly vyvinuty společně s profesionálními gamery z týmu Fnatic, jsou již naprogramovány z výroby. Další tři paměťová místa jsou volně k dispozici. Pomocí funkce klávesových zkratek aplikace ScreenManager Pro lze připojené reproduktory/sluchátka, škálování obrazu a profil zapínat, vypínat a přepínat klávesnicí.

 

Monitor nabízí analogová i digitální rozhraní tvořená HDMI, DispayPortem a DVI-D přípojkami pro PC, nechybí herní konzole a multimediální vybavení, jako třeba Blu-ray. Rozbočovač USB s jedním vstupem a dvěma výstupy umožňuje například propojit myš a klávesnici přes monitor.

 

EIZO FORIS FG2421 – základní údaje přehledně:

 Turbo 240 Hz – vždy ostrý obraz pohyblivého videa.

 Extrémně krátká reakční doba – 1 ms s funkcí „Turbo 240“.

 Vysoký kontrast VA LCD – 5000 : 1 (max. 15 000 : 1 při DCR).

 Velká rozmanitost rozhraní: DP, HDMI, DVI, USB.

 Progamingový design a přednastavené videorežimy pro profesionální hráče.

 Software Screen Manager Pro Gaming pro snadné nastavení monitoru.

 Prodloužená pětiletá záruka.

 

Podrobné informace naleznete na webu EIZO.cz.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: