E Ink Fina: displej EPD v PocketBook CAD Reader - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce


Aktuality

E Ink Fina: displej EPD v PocketBook CAD Reader

4. prosince 2013, 19.02 | E Ink Holdings, „E Ink“, průkopník vize digitálních displejů na bázi „elektronického papíru“, oznámila, že brzy představí zcela nové technologie tenkého a lehkého elektronického papíru (EPD) – displeje E Ink Fina. Bude to první displej typu EPD s tenkým sklem postaveným na technologii Thin Film Transistor (TFT), který vstoupí do sériové výroby pro malé a velkoformátové digitální produkty.

 

Současné oznámení PocketBook představuje první zařízení, na kterém bude Fina ePaper implementován – PocketBook CAD Reader. Jedná se o vůbec první zařízení určené speciálně pro zobrazování výkresů vytvořených v aplikaci AutoCAD od společnosti Autodesk.

 

Fina je TFT technologie, která využívá velmi tenkou skleněnou vrstvu a umožňuje tak konstrukci produktů, které jsou mnohem lehčí a tenčí, než displeje běžné technologie LCD. Zobrazovač Fina váží polovinu toho, co ekvivalentní na bázi TFT, a je o 50 % tenčí. Tyto vlastnosti jsou důležité zejména pro mobilní produkty, které vyžadují větší zobrazovací plochu. Displej Fina s úhlopříčkou 13,3 palce, instalovaný v PocketBook CAD Reader, váží jen asi 60 g.

 

E Ink Fina: displej EPD v PocketBook CAD Reader

 

Kromě inovativní zobrazovací technologie nabídne PocketBook CAD Reader výkonný dvoujádrový 1GHz procesor a operační systém Android 4.0.4. Operační paměť o velikosti 2 GB RAM napomáhá rychlému běhu přístroje a pro data je připravena velká kapacita úložiště – 16 GB. PocketBook CAD Reader přichází s vestavěným rozhraním Wi-Fi a 3G modulem, 8000 mAh dobíjecí baterií a předinstalovanou CAD aplikací. PocketBook CAD Reader pojme až 200 projektů výkresové dokumentace, z nichž každý může být okamžitě editován a sdílen. Použitý dotykový displej v kombinaci s přesným digitizérem Wacom umožňuje úpravu jemných detailů ve výkresech kombinací doteků a práce se stylusem.

 

E Ink Fina: displej EPD v PocketBook CAD Reader

 

Displej Fina EPD je ideálním zobrazovačem pro produkt, jako je PocketBook CAD Reader, který vyžaduje velkou zobrazovací plochu a musí být pro přenášení velmi lehký. Kromě toho, že je tenký a lehký, Fina EPD si zachovává stejnou energetickou účinnost a vynikající viditelnost na přímém světle, jako všechny displeje E Ink. Nízký odběr energie umožnil snížení hmotnosti finálního výrobku tím, že byla použita mnohem menší baterie.

 

Produkt PocketBook CAD Reader s displejem E Ink Fina bude vystaven v Las Vegas na konferenci Autodesk University ve čtvrtek 5. prosince. Více o displeji Fina se dozvíte po vyplnění formuláře na stránkách E_Ink.com.

 

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Aktuality  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: