Přicházejí tiskové utility pro iPhone - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Stolní tiskárny

Přicházejí tiskové utility pro iPhone

19. října 2009, 00.00 | Aplikace pro iPhone dnes zvládají nejrůznější úlohy (pokud je ovšem Apple vůbec povolí), a tak není divu, že se počaly objevovat též utility usnadňující tisk přímo z telefonu. V tomto článku se podíváme na dvě z nich: Print Magic a Canon Easy-PhotoPrint.

Print Magic umožňuje vzdálený tisk z iPhonu

Firma Wellala uvolnila koncem září aplikaci Print Magic, jež dovoluje tisk obsahu z iPhonu a iPodu touch přes WiFi připojení, aniž by byla nejprve potřebná synchronizace s počítačem.

Aplikace umí tisknout na síťové tiskárny podporující protokol IPP a také na všechny tiskárny sdílené z Macu prostřednictvím sdílení tiskáren Mac OS X. Obsah, který se má vytisknout, se prostě vybere a zkopíruje do aplikace, webové stránky jde tisknout tak, že se zkopíruje jejich URL adresa. Pak už stačí spustit Print Magic a stisknout ikonu tisku.

A přímo z aplikace lze vybírat a tisknout snímky uložené v knihovně iPhonu či iPodu touch a program nabízí i základní možnosti jejich úprav před tiskem, dají se zvětšovat, zmenšovat a ořezávat. Print Magic podporuje fotografie formátu 10 x 15 centimetrů a větší, výstup se navíc automaticky optimalizuje pro zvolený formát výtisku.

Práci s aplikací podrobněji popisuje tahle stránka a Wellala slibuje její další vylepšování. Na schválení teď čeká už zaslaná verze 1.0.2, jež rozšíří funkce a možnosti připojení a na konec října firma slibuje verzi 1.1, která umožní tisk na všech tiskárnách používajících tiskový jazyk PCL a protokol IPP (v současnosti se na App Store nabízí verze 1.0.1).

Print Magic se prodává na App Store za 6,99 USD, nepřekvapivě vyžaduje firmware 3.0 nebo vyšší. Aplikace již přilákala značný zájem zákazníků, Wellala se na svých stránkách chlubí, že se záhy dostala do žebříčku 10 nejstahovanějších placených aplikací.

Canon uvedl vlastní aplikaci pro tisk fotografií na svých tiskárnách

Majitelům fototiskáren Canon PIXMA je nepochybně znám k nim přikládaný software Easy-PhotoPrint, umožňující tisk fotografií i naprostým laikům.

A nyní Canon vydal tento software také ve verzi pro iPhone, dovolující přímý tisk snímků na některých jeho tiskárnách podporujících bezdrátové připojení. Fotografie půjde z aplikace poslat do takové tiskárny PIXMA přes WiFi připojení, najednou se takto dá odeslat více snímků, tisková fronta jich může obsahovat až 20.

Fotografie lze vybírat z knihovny iPhonu či iPodu touch, na iPhonu je navíc aplikaci možné použít k okamžitému tisku z fotoaparátu. Před tiskem jde nastavit některé parametry tisku, jako třeba výstupní formát, typ papíru či tisk s okrajem nebo bez něj. Podrobněji práci s aplikaci popisují příslušné stránky Canonu.

Easy-PhotoPrint se dá zdarma stáhnout z App Store, zatím je však dostupný jen v USA a v Japonsku. A jeho použitelnost dost omezuje to, že v současnosti podporuje pouze tiskárny Canon PIXMA MP560, MP640 a MP990 nabízející bezdrátový tisk. Aplikaci tak dokáže využít jenom dost úzká skupina zákazníků, ovšem tento krok Canonu jasně ukazuje, jak silné postavení na americkém trhu si iPhone již získal.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Stolní tiskárny  

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: