WebZIP 4.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Software

WebZIP 4.0

2. března 2001, 00.00 | Spojíte-li webový off-line browser a archivátor ZIP, vznikne WebZIP. Únorová verze 4.0 nevyniká ani tak širokou nabídkou služeb, jako spíš skvělým grafickým rozhraním a jednoduchostí použití.

Autorem WebZIPu je firma s příznačným názvem Spidersoft působící v oblasti off-line prohlížečů a "webových" utilit už nějaký ten čas. WebZIP pro Windows 95/98/NT4 je kombinací off-line webového browseru a nástrojů pro komprimaci stažených webů do archivu a vytvoření HTML nápovědy. Program stojí 40 $, zkušební verzi si mimo domovské stránky můžete stáhnout například na PD serveru WinFiles.Design WebZIPu je navržen ve stylu plastických tlačítek NeoPlanetu a podobných GUI a výraznou měrou přispívá k přehlednému a jednoduchému ovládání celého programu. Navigační tlačítka v horní liště jsou prakticky stejná s těmi v MS Internet Exploreru, jehož renderovací jádro WebZIP používá pro zobrazování stažených webů a spousty dalších informací. Program umí z webu pro lokální prohlížení stáhnout doslova, co potřebujete. Pro každý stahovaný web si stejně jako u většiny off-line browserů můžete nastavit typy souborů, které se budou stahovat (program umí mimo klasických a některých typů dynamických HTML stránek stahovat i mnoho typů obrázků, animací a videa, Shockwave/Flash animace, JavaScripty, Java applety, ActiveX prvky, executable soubory, archivy, zvukové soubory a spoustu dalšího), nadefinovat si můžete i vlastní typy souborů, které chcete stáhnout.Samozřejmostí je URL filtr pro vynechání specifikovaných adres či odkazů, HTML parsing pro přizpůsobení například dynamických webů pro lokální prohlížení, nastavení hloubky struktury stahovaného webu (počet linků), možná ochrana stahovaného webu heslem a mimo jiné také scheduler pro stahování webů v nastaveném datu a čase. HTML nápovědu můžete vytvářet z lokálních nebo rovnou ze stažených webů nástrojem zvaným FAR, při kompilování nápovědy máte na výběr indexování (vytváření obsahu) seznamu tématických celků a vyhledávací funkce. Dlouhé weby lze s výhodou komprimovat do ZIP archivů, k jejich prohlížení můžete použít jak WebZIP samotný, tak i další specializované nástroje, které umí prohlížet webové stránky uložené v archivech.

WebZIP není nijak zvlášť levný program, ale levný není žádný z kvalitních off-line browserů. Možnost uložit web do archivu lze jen ocenit, na vytváření HTML helpu je ale lepší použít nějaký příslušně specializovaný program, který nabízí přece jen větší komfort. Na stahování webů je však WebZIP společně s Teleportem Pro a několika dalšími off-line browsery vynikajícím nástrojem s jednoduchým použitím, ostatně vyzkoušet si ho můžete sami.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: