Softwarové novinky 5/2007: grafika a multimédia - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Software

Softwarové novinky 5/2007: grafika a multimédia

sw software

15. května 2007, 00.00 | V dubnu se na softwarovém trhu objevila v oblasti grafiky a multimédií slušná řádka nových programů či updatů stávajících aplikací, utilit a pluginů. Pravidelný souhrnný přehled všech novinek vám nyní nabízíme.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 50 USD
3D Flash Animator 4.9.3 - update Flash animátoru s možností přidávat do Flash animací interaktivní komponenty.
freeware
3D Photo Browser Light 9.0 - nová verze prohlížeče grafických, zvukových a dalších typů multimediálních souborů s podporou něco přes 60 formátů souborů a OpenGL kompatibilním prohlížečem.
shareware, 20 USD
A4 Flash Menu Builder 2.01 - update editoru Flash animací se specializací na tvorbu různých variant navigačních menu.
komerční, 70 USD
ACDSee Photo Editor 4.0.195 - update editoru obrázků a fotografií společnosti ACD Systems s řadou speciálních efektů, podporou vlastního systému vrstev a různých retušovacích funkcí přidává kompatibilitu s Windows Vista, další variace zobrazení až osmi typů náhledů, automatické nastavení různých funkcí a filtr pro úpravu vinětace u digitálních fotografií.
shareware, 30 USD
AlbumWeb 3.1.3 - update editoru na automatizovanou tvorbu webových galérií s výstupem v podobě klasického HTML dokumentu.
komerční, 58 USD
AlgoLab Photo Vector 1.98.65 - update vektor traceru na převod skenovaných bitmapových předloh do vektorové podoby.
shareware, 29 USD
All Video Converter 4.0 - nová verze video konvertoru s podporou AVI, MPEG-1/2/DVD/VCD a SVCD formátů s výstupem například do formátů DivXP/MPEG-4.
shareware, 30 USD
Banner Maker Pro for Flash 2.06 - update editoru Flash animovaných bannerů opravuje některé chyby při zobrazování animací v programu a zejména zobrazování jejich pozadí.
komerční, 70 USD
BatchMany 2.6.0.682 - program na hromadné zpracování více než sedmdesáti grafických formátů, RAW snímků a integrovaným editorem na základní zpracování i efektové úpravy obrázků a fotek s pomocí něco přes 80 filtrů. Součástí programu jsou i funkce na generování HTML webových galérií, extrakci snímků z AVI, MPEG a WMV videa, skenování, tisk a import a prohlížení EXIF a IPTC metadat.
komerční, 20 až 50 USD
BatchPhoto 2.0 - nová verze zdařilého editoru na hromadné zpracování obrázků a fotografií s podporou více než 100 grafických formátů, napojením na kontextové menu Windows Exploreru a řadou efektů a manipulačních operací aplikovatelných na zvolené grafické soubory. Program má grafické rozhraní pro Windows Vista a prodává se ve třech verzích – Lite za 20 USD, Home za 30 USD a konečně ve verzi Professional nabízené za 50 USD.
shareware, 19 USD
Emblazer Photoshop Plug-in Filter 1.50 - nová verze Adobe Photoshop kompatibilního pluginu na tvorbu futuristických či technokratických vzorů a ornamentů generovaných na základě bezešvých textur.
komerční, 35 USD
Cleanerzoomer 3.63 - update retušovacího a color+image processingového programu na zpracování digitálních fotografií umí například potlačovat šum a kompresní obrazové artefakty a korigovat barvy v manuálním či hromadném procesu zpracování souborů. Podrobnější informace o programu najdete v samostatném článku na serveru Grafika On-line.
komerční, 35 USD
ColorCache 3.5.3 - update nástroje na tvorbu barvových palet a všeobecně pro manipulaci s barvami pro webové stránky, grafické aplikace apod. Program je z hlediska barvových palet kompatibilní například s Adobe Photoshopem, Corelem Paint Shop Pro či Freehandem.
komerční, 60 USD
DWG to Image Converter MX 3.85 - update konvertoru AutoCAD DWG a DXF objektů do bitmapových obrázků a PDF dokumentů.
komerční, 80 USD
EDraw Max 2.6 - nová verze vektorového grafického editoru schémat a různých vývojových a schematických diagramů je dodávána s knihovnou více než 2 000 symbolů.
shareware, 20 USD
Exif Pilot 2.01 - update editoru a prohlížeče EXIF metadat pro JPEG fotografie.
freeware
Flash Slide Show Maker 2.50 - nová verze konvertoru kolekcí obrázků a fotografií do formátu Flash.
komerční, 50 USD
FullShot 9.5B - nová verze kvalitního balíku na grabování screenshotů z oken a celých obrazovek Windows s integrovaným editorem bublinových nápověd a jednoduchých manipulačních operací. Program je též nově kompatibilní s Windows Vista.
shareware, 30 USD
Graphics Converter Pro 6.84.70425 - update konvertoru několika set grafických formátů s výstupem do cca 120 formátů a něco přes padesáti efektovými filtry.
komerční, 6 USD
GXContrasted 1.0 - plugin pro Adobe Photoshop a další grafické programy na manipulaci s kontrastem u obrázků a především digitálních fotografií. Plugin nabízí 100 prolínacích módů a řadu již hotových přednastavení na tvorbu speciálních efektů s kontrastem.
shareware, 30 USD
IconCool Editor 5.54.70425 - update editoru ikon s integrovaným extraktorem ikon z EXE, DLL a ICL souborů a možností editovat až deset ikon současně. Součástí updatu je i podpora ikon Windows Vista s rozlišením až 256 x 256 bodů.
freeware
IrfanView 4.00 - nová verze známého freewarového prohlížeče obrázků, fotografií a různých multimediálních formátů s podporou mnoha desítek formátů souborů a integrovanými filtry pro efektové a color processingové operace. Novinkou je například podpora Windows Vista, nové volby pro zobrazování, včetně centrování snímků a možnosti použití DirectShow filtrů při přehrávání videa, nového toolbaru, podporou EXIF metadat pro Google Earth a updatovanými pluginy pro různé doplňkové operace a import speciálních grafických formátů.
komerční, 50 USD
Microangelo Toolset 6.10.0006 - update sady známého editory ikon kombinovaného s extraktorem a prohlížečem ikon.
komerční, 64 USD
PanaVue ImageAssembler 3.5 - nová verze programu na tvorbu panoramatických fotografií.
komerční, 300 USD
Panoweaver 5.00 - již pátá stěžejní verze editoru panoramatických fotografií s možností publikovat výsledky ve formátu Flash, podporou HDR snímků a RAW fotografií, novými parametry klasických i širokoúhlých objektivů a novou funkcí Navigator Chart u integrovaného prohlížeče fotek.
komerční, 49 USD
PPT To Video Scout 1.42b - konvertor PowerPoint prezentací do AVI videa s podporou libovolných audio a video kodeků.
shareware, 30 USD
ProShow 3.0.1942 - update editoru na tvorbu slideshow prezentací s více než 170 přechodovými efekty a výstupem ve formátu VideoCD.
shareware, 30 USD
PowerStrip 3.74 - nová verze na Grafice On-line recenzované systémové utility na úpravu a nastavení nejrůznějších vlastností monitorů a zejména grafických karet, včetně možnosti profilování zmíněných hardwarových komponent a také tvorbou "výkonnostních" profilů pro jednotlivé aplikace.
komerční, 80 USD
RasterVect 12.1 - nová verze konvertoru bitmapových výkresů do vektorové podoby ve formátech DXF, EMW, EMF, EPS a AI.
komerční, 180 USD
Reallusion iClone 2.0 - zajímavý program na animace 3D postav pro animace a video a zejména jejich obličejových partií poskládaných z importovaných digitálních fotografií.
shareware, 10 USD
S10 RedEyes 2.4 - editor na odstranění nežádoucího efektu červených očí u fotografií s různou barvou oční duhovky, nově s funkcemi pro tisk fotografií a jejich zkopírováním do Clipboardu a zvýšením kvality ukládaných JPEG souborů.
komerční, 60 USD
StudioLine Photo Classic 3.16.6 - update poměrně kvalitního, a přitom celkem levného správce digitálních fotografií s vestavěným editorem pro základní úpravy snímků, podporou IPTC a EXIF metadat a různými retušovacími nástroji.
komerční, 289 USD
StudioLine Web 3.16.6 - update velmi zajímavého WYSIWYG editoru webových stránek kombinovaného s funkcemi správce obrázků a digitálních fotografií, rollover efekty, podporou vrstev a integrovaným layout editorem různých šablon webových stránek.
komerční, 695 USD
TracTrix 6.0 - nová verze konvertoru skenovaných bitmapových výkresů do vektorových formátů pro CAD/NC aplikace přidává podporu formátů DWG, PDF, DXF a HPGL, možnost vizualizace 3D objektů a nové grafické rozhraní.
shareware, 60 USD
Turbo Photo 5.6 - nová verze manažeru fotografií kombinovaného s funkcemi editoru s různými manipulačními a efektovými funkcemi.
shareware, 150 USD
TwistedBrush 12.9 - nová verze kreativního bitmapového kreslicího programu používajícího systém mnoha desítek uměleckých/malířských a efektových štětců.
freeware
Water Ripples 1.30 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop a další grafické editory na tvorbu syntetických geometrických obrazů, obsahujících generované 3D objekty.
freeware
Winamp 5.34 - známý a velmi populární přehrávač zvukových souborů pro Windows s podporou řady audio formátů a mnoha desítkami Plutonů, významně rozšiřujících funkce přehrávače, přidává nový Dashboard a Remote funkce a konečně i podporu kódování Unicode pro názvy souborů a grabovaných stop.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

update
Adobe DNG Converter & Camera Raw 4.0 - již čtvrtá stěžejní verze pluginu pro Adobe Photoshop a Photoshop Elements dodávaná původně pouze s Photoshopem CS3 je v kombinaci s konvertorem fotografií do formátu DNG konečně dostupná i jako klasický update i pro starší verze Adobe Photoshopu.
info
Adobe Internet Video Solution - společnost Adobe ohlásila část jednoho ze svých prvních kompletně internetových řešení pro zpracování videa – Adobe Media Player je postavený na architektuře Flash a měl by sloužit jako jedna z komponent pro online editaci a přehrávání videa.
info
Adobe Open Source Flex - společnost Adobe uvolnila zdrojové kódy projektu Adobe Flex v rámci Open Source programu pro vývoj interaktivních internetových aplikací.
komerční, 97 USD
AKVIS Coloriage 4.1 - nová verze nástroje a současně pluginu pro Adobe Photoshop na kolorizaci černobílých obrázků a fotografií.
komerční, 54 USD
AKVIS Decorator 1.3 - nová verze programu na texturizaci grafických předloh opět funguje i jako plugin pro Adobe Photoshop a jiné grafické editory.
komerční, 49 USD
AKVIS Frame Suite 1.0 - nový plugin společnosti AKVIS pro Adobe Photoshop a jiné grafické editory je navržený k tvorbě nejrůznějších okrajových a ozdobných efektů pro obrázky a fotografie.
shareware, 69 USD
AKVIS Chameleon 4.4 - nová verze Adobe Photoshop kompatibilního pluginu na tvorbu grafických koláží.
komerční, různé ceny
Alien Skin Software Plugins - updaty pluginů pro Adobe Photoshop a další grafické editory se týkají především Universal Binary formátu u verzí pro Macintosh. Jedná se o pluginy Snap Art, BlowUp, Exposure, Eye Candy 5: Textures, Eye Candy 5: Nature, Eye Candy 5: Impact, Xenofex 2, Image Doctor a Splat!. Jednotlivé updaty navíc přinášejí kompatibilitu s Adobe Photoshopem CS3.
komerční, 495 USD
Altia PhotoProto 1.05 - update (dost předraženého) pluginu pro Adobe Photoshop na automatizovanou tvorbu grafických rozhraní pro aplikace a simulace různých GUI k hardwarovým produktům přináší výrazné zrychlení celého pluginu, podporu 3D modelů u verze pro Macintosh a podporu Windows Vista a Adobe Photoshopu CS3.
komerční
Artlandia SymmetryWorks 4.13 & Symmetry Shop 1.10 - nové verze profesionálních pluginů pro Adobe Illustrator a Adobe Photoshop na tvorbu symetrických vzorů a textur jsou nabízeny jako upgrade za 75 USD. Novinkou je především kompatibilita s Adobe Illustratorem CS3 a Adobe Photoshopem CS3.
komerční
Artlantis Studio 1.2.5 - update profesionálního 3D modelovacího, animačního a vizualizačního balíku s podporou 3D krajin a QuickTime VR panoramat.
komerční, 4 995 USD
Canto Video Suite 2 - profesionální řešení na katalogizaci a správu video obsahu a multimediálních souborů přináší nově podporu Flash 8 videa, vylepšené grafické rozhraní, editaci metadat a řadu jiných drobných vylepšení.
komerční, 350 USD
Canvas Illustration X (10.x) - update známého univerzálního vektorového grafického editoru (nyní ve vlastnictví společnosti ACD Systems) s možnostmi editace DWG a DXF výkresů upravuje funkce palety Presets a přidává nové volby pro nastavení poměru zvětšení a zmenšení celého dokumentu.
komerční, 359 USD
Domus.Cad 14.0.1 - update 3D CAD aplikace pro design a úpravy různých architektonických objektů s integrovaným vizualizačním modulem.
komerční, 299 USD
DxO Optics Pro 4.2 - nová verze profesionálního pluginu pro Adobe Photoshop na úpravy digitálních fotografií, především pro korekce perspektivního zkreslení objektivů digitálních fotoaparátů, včetně automatických korekcí vinětace, chromatické aberace, rozostření aj.
komerční, 695 USD
Electric Image Animation System 6.6.2 - update profesionálního 3D animačního a renderingového balíku pro zpracování 3D grafiky opravuje několik drobných chyb týkajících se práce s kamerou a QuickTime VR panoramaty.
komerční, 40 USD
onOne Dave Cross Digital Frame Collection - nová kolekce ozdobných orámování a efektových masek pro úpravy fotografií pro Adobe Photoshop kompatibilní plugin PhotoFrame Pro 3 přináší dvacet nových masek pro okrajové/edge efekty.
komerční, 249 USD
Paravue TurboMask - zcela nové řešení pro maskování grafických objektů a fotografií v podobě Adobe Photoshop kompatibilního pluginu se chystá v květnu uvést na trh společnost Paravue.
komerční, 150 USD
Photo Mechanic 4.5 - nová verze prohlížeče a správce digitálních fotografií se specializací na RAW snímky přináší plnou podporu kódování Unicode, nový panel pro práci s klíčovými slovy, upravený HTML Exporter, nové dialogy pro editaci IPTC metadat, standardní pětihvězdičkový systém pro hodnocení fotografií, nové funkce pro slideshow, ostření náhledů snímků a řadu jiných méně významných vylepšení.
komerční, 99 USD
Photomatix Pro 2.4.1 - update editoru na tvorbu HDR snímků s vysokým dynamickým rozsahem, nově s podporou formátu Radiance HDR, upraveným vkládáním informací o expozici a několika opravenými chybami.
shareware, 59 USD
PhotoLine 32 v13.51 - update bitmapového grafického editoru s funkcemi též pro zpracování vektorové grafiky, integrovaným GIF animátorem a řadou dalších doplňkových funkcí.
komerční
PhotoWiz B/W Styler 1.01 - k dispozici je aktuální verze Adobe Photoshop kompatibilního pluginu pro speciální efektové úpravy obrázků a fotografií série PhotoWiz.
komerční, 149 USD
SheerVideo Pro 2.6.2.10 - update profesionálního komerčního QuickTime kodeku pro bezeztrátové zpracování videa přidává podporu různých HD rozlišení a konverzí barev pro AVI video.
komerční, 59 USD
SilverFast DCPro STUDIO 6.5.r5 - update importního a editačního balíku na správu a především prvotní zpracování digitálních fotografií v několika formátech, včetně podpory RAW snímků, přidává rychlé automatické i manuální natáčení snímků, kompatibilitu s Adobe Photoshopem CS3 a přidává i pracovní barvový prostor eciRGBv2, který najdeme i u příbuzných produktů SilverFast Ai/HDR/DCPro (Studio).
freeware
VLC media player 0.8.6b - update open source multimediálního přehrávače videa v různých formátech opravuje různé drobné chyby zejména u verze pro Mac OS X a přidává například podporu teletextových titulků a vylepšuje přehrávání Flash videa.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

freeware
ApertureToFTP Pro 1.0.1 - update doplňku pro Apple Aperture pro export fotografií na FTP server.
komerční, 299 USD
Apple Aperture 1.5.3 - update profesionálního editoru RAW digitálních fotografií opravuje problémy s generováním náhledů snímků, celoobrazovkovým zobrazovacím módem a větším počtem nadefinovaných klíčových slov.
komerční, 1 299 USD
Apple Final Cut Studio 2 - společnost Apple oznámila stěžejní upgrade svého profesionálního nástroje na zpracování videa na bázi produktu Final Cut Pro 6 s podporou formátu ProRes 422 pro nekomprimované HD video. Final Cut Studio 2 dále obsahuje produkty Motion 3, Compressor 3, Soundtrack Pro 2 a DVD Studio Pro 4.2.
komerční, 49 USD
CatDV Live Capture Plus 2.0 - nová verze programu na grabování DV videa přes rozhraní FireWire s patentovanou technologií vyhledávání scén, rozdělování a kompresi videa. Verze 2.0 přidává kompatibilitu s procesory Intel, panel Catalog, přednastavení pro Apple TV a mimo jiné též pro detekci scén v HD rozlišení.
komerční, 95 USD
EazyDraw 2.3.1 - update vektorového grafického editoru pro Mac OS X přidává inovovanou funkci pro Spotlight indexové vyhledávání (pomocí pluginu), má nový toolbar a opravuje řadu problémů se stabilitou aplikace, zobrazováním textu a průhledností objektů.
betaverze
Flip4Mac WMV 2.1.1.70 - update přehrávače WMA a WMV videa v prostředí QuickTime přináší podporu formátu Windows Media 9, MPEG-4 a ASX a opravuje různé drobné chyby.
komerční, 99 USD
Cheetah3D 4.1 - nová verze 3D modeleru s integrovanými renderovacími a animačními funkcemi.
komerční, 25 USD
LensFix CI 4.0b19 - editor na úpravy perspektivního a barevného zkreslení (vinětace, chromatická aberace apod.) fotografií objektivy digitálních fotoaparátů s podporou Core Image filtrů, podporou RAW fotografií a více než 500 přednastaveními pro automatizované korekce snímků.
shareware, 80 USD
Live Interior 3D 1.0.3 - zajímavý 3D editor na návrhy a vizualizace interiérů budov se specializací na interiéry domácností a kanceláří.
komerční, 349 USD
MacDraft Professional 5.6 - nová verze 2D a 3D editoru na tvorbu různých technických ilustrací je k dispozici v Universal Binary formátu.
freeware
PhotoInfoEditor 1.2 - nová verze freewarového editoru metadat JPEG, TIFF a RAW snímků s podporou drag&drop, vylepšenými funkcemi pro třídění fotografií a podporou PEF souborů.
shareware, 30 USD
PulpMotion 1.1 - nová verze programu na tvorbu animací kombinováním obrázků, zvukových záznamů a videa.
freeware
Seashore 0.1.9 - na bázi editoru open source bitmapového grafického editoru GIMP vzniká čím dál více "nezávislých" projektů. Seashore pro Mac OS X Cocoa je jedním z nich, zatím však má dost chyb a nedostatků, takže se mu budeme podrobněji věnovat někdy později.
shareware, 45 USD
Video2SWF 1.011 - konvertor videa do formátu Flash s výstupem v podobě FLV a SWF souborů.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Vektory  

 » Rubriky  » Polygrafie  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: