Softwarové novinky 4/2007: grafika a multimédia - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Software

Softwarové novinky 4/2007: grafika a multimédia

sw software

5. dubna 2007, 00.00 | V našem pravidelném přehledu softwarových novinek z oblasti grafiky a multimédií za měsíc březen najdete jako obvykle celou řadu užitečných editorů, pluginů, konvertorů
a různých doplňkových utilit.

V našem pravidelném přehledu softwarových novinek z oblasti grafiky a multimédií za měsíc březen najdete jako obvykle celou řadu užitečných editorů, pluginů, konvertorů a různých doplňkových utilit.

Windows
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 20 USD
A4 Flash Menu Builder 2.0 - nová verze editoru na tvorbu Flash navigačních menu pro prezentace a webové stránky s řadou dodávaných předloh různých druhů projektů.
shareware, 27 USD
Able Batch Converter 2.3 - nová verze konvertoru cca 90 grafických formátů s podporou například i postscriptových, EPS a PDF souborů.
komerční, 40 USD
ACDSee 9.0.108 - update velmi známého správce, prohlížeče a editoru obrázků, digitálních fotografií a multimediálních souborů s řadou publikačních, konverzních a archivačních funkcí.
shareware, 33 USD
Arcksoft RecoverPlus 2.6.210 - nová verze utility na záchranu dat (například pro obnovu smazaných fotografií z paměťové karty) z různých formátů a typů paměťových karet a podporou více než 40 typů souborů.
komerční, 299 USD
ArcSoft Magic-i Visual Effects - zajímavý efektový editor pro online zpracování a úpravy videa z webových kamer a různých typů video chatů nabízí řadu efektů, včetně různých obrazových deformací, konverzi videa, rychlou lupu a posouvání obrazu, automatickou úpravu jasu a kontrastu a další běžné image a color processingové funkce.
komerční, 49 USD
CoffeeCup Flash Firestarter 7.0 - již sedmá stěžejní verze poměrně známého animačního a editačního balíku na automatizovanou tvorbu Flash animací s různými přechodovými efekty, podporou průhlednosti, textovými, grafickými a zvukovými objekty a podporou ActionScriptu včetně časové osy.
komerční, 149 USD
CyberMotion 3D-Designer 12.0.0.7 - update editoru na tvorbu komplexních 3D scén s různými renderovacími technikami a podporou inverzní kinematiky.
freeware
EXIF Date Changer 1.1 - zajímavá freewarová utilita na úpravy data a času pořízení digitálních fotografií ve formátu JPEG v rámci jejich EXIF metadat.
freeware
Face Control plug-in 1.01 - update pluginu pro Adobe Photoshop a další grafické editory na změnu obličejové mimiky u portrétových fotografií.
komerční, 50 USD
Flash Effect Maker Pro 3.3572 - program na tvorbu animovaných Flash bannerů a dalších Flash animací pro webové stránky a internetové či intranetové prezentace.
komerční, 50 USD
Flash Slideshow Generator 2.1.6.2 - nová verze editoru na jednoduchou tvorbu Flash slideshow se 170 přechodovými efekty a automatickým generováním HTML stránek.
shareware, 30 USD
FotoTime FotoAlbum Pro 5.5.0.2 - update sady nástrojů pro digitální fotografy na zpracování a prohlížení snímků, nově s podporou Windows Vista, různých RAW formátů digitálních fotografií, vylepšeným prohlížečem a opraveným výstupem pro FotoCD modul.
komerční, 40 USD
IconCool Studio 3.34.70320 - nová verze editoru ikon, animovaných kurzorů a GIF animací dodávaného včetně Adobe Photoshop kompatibilního pluginu.
komerční, 40 USD
iEmboss plugin 1.18 - nová verze Adobe Photoshop kompatibilního pluginu na tvorbu a simulaci různých vysoce kvalitních reliéfových efektů.
komerční, 30 USD
Image Assistant 3.0 - nová verze grafického editoru pro hromadné úpravy a zpracování obrázků a fotografií přidává například automatické přejmenování souborů, generování HTML náhledů a přidávání vodoznaků do grafických souborů.
freeware
K-Lite Codec Pack Full 2.88 - update známé sady audio a video kodeků, nově s updatovaným balíkem ffdshow a Haali Media Splitterem.
komerční, 35 USD
Likno Web Button Maker 2.0.124 - editor 3D tlačítek pro webové stránky s různými efekty nově přidává upravený 3D engine pro vykreslování tvarů tlačítek.
betaverze
MediaCoder 0.6.0-pre7 - betaverze univerzálního audio a video transkodéru pro převádění jednotlivých video a audio formátů.
komerční, 50 USD
Neat Video plug-in for Sony Vegas 1.5 - nová verze pluginu pro Sony Vegas na potlačování a redukci barevného i monochromatického šumu v digitálním videu.
shareware, 30 USD
ProShow 3.0.1935 - update na Grafice Online již recenzovaného editoru na tvorbu různých slideshow prezentací v podobě VideoCD/SVCD či DVD slideshow nebo ve formátu samospustitelného souboru.
komerční, 60 USD
ReaConverter Pro 4.2 - nová verze konvertoru více než 340 grafických formátů v manuálním i dávkovém módu.
shareware, 20 USD
Save Flash 3.0.69 - update utility na ukládání Flash(SWF) animací z webových stránek na jedno kliknutí myší, nově s opravenými chybami pro MS Internet Explorer 7.
shareware, 30 USD
Sharptype 3.0 - třetí stěžejní verze pluginu pro Adobe Photoshop a jiné grafické editory na psaní textů s unikátním vyhlazováním, u kterého jsou dobře čitelné i malé velikosti písma.
komerční, 60 USD
StudioLine Photo Classic 3.16.0.0 - update relativně kvalitního správce a editoru digitálních fotografií s různými exportními a publikačními funkcemi a integrovaným IPTC a EXIF prohlížečem.
komerční, 99 USD
Vextractor 3.61 - update profesionálního vektor traceru na převod skenovaných bitmapových předloh do vektorového formátu. Program nabízí též několik image a color processingových filtrů pro úvodní zpracování skenované předlohy a integrovaný jednoduchý vektorový editor pro úpravy finálního vektorového výkresu či ilustrace.
komerční, 399 USD
Wildform WildPresenter Pro 3.1 - nová verze profesionálního prezentačního programu nabízí především podporu celoobrazovkového módu, možnost klíčování a přehrávání Flash (FLV) videa, nové grafické rozhraní pro zpracování animací, lepší podporu pro konverzi prezentací MS PowerPointu do formátu Flash, a dokonce i přímou editaci souborů PowerPointu včetně úprav textů, grafiky, animací, odkazů a přechodových efektů. Nové jsou i klávesové zkratky, které si můžete nyní libovolně upravit stejně jako nastavení celého prezentačního projektu.

Windows/Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

shareware, 40 USD
A2 Flash Slideshow Editor 2.5 - nová verze editoru Flash slideshow s novými efekty, podporou ActionScriptu a novými předlohami projektů.
komerční
Adobe Creative Suite 3 - sada všem jistě dobře známých aplikací v čele s Illustratorem, Photoshopem a InDesignem nově zahrnuje (v různých variantách) též Adobe Dreamweaver CS3, Flash CS3, Premiere Pro CS3 a After Effects CS3. V prodeji budou různé varianty Creative Suite 3 s cenou od 1 599 USD až po 2 499 USD z Adobe Creative Suite 3 Master Collection obsahující všechny zmíněné aplikace.
komerční, 399 USD
Alien Skin Eye Candy Effects Collection - společnost Alien Skin Software uvedla na trh bundlovanou verzi svých efektových pluginů, které si nyní můžete zakoupit namísto 575 USD za sníženou cenu 399 USD.
komerční, 109 USD
Andromeda Series 4: Techtures Filter 1.31 - update Adobe Photoshop kompatibilního pluginu na generování fraktálových textur.
komerční, 56 USD
Andromeda Series 2: 3D Filter 3.0 - aktuální verze Adobe Photoshop kompatibilního pluginu na tvorbu a vizualizaci 3D objektů.
freeware
Apple QuickTime 7.1.5 - update multimediálního balíku pro přehrávání, konverzi a jednoduché úpravy videa ve formátech QuickTime a v několika dalších formátech.
komerční, 695 USD
CINEMA 4D 10.1 - nová verze známého profesionálního modelovacího, animačního a renderingového balíku. Novinky zahrnují všechny části programu od modelování objektů přes práci s materiály a tvorbu animací až po renderingový výstup a různé doplňkové moduly.
komerční, 695 USD
Electric Image Animation System 6.6.1 - update známého animačního a renderingového systému, nově s přidanými pluginy Mr. Nitro a Mr. Nitro 2, upraveným RGB requesterem pro výběr barev, vylepšeným dialogovým oknem pro filtry a opravenou funkcí Undo.
komerční, 299 USD
Extensis Portfolio 8.1.x - update známého asset manageru přidává podporu aktuálních verzí RAW formátů digitálních fotoaparátů různých výrobců.
komerční, 100 USD
Light Crafts LightZone 2.3 - nová verze profesionálního editoru digitálních fotografií se specializací na RAW snímky přináší integraci s Adobe Photoshop Lightroom, Apple Aperture a Apple iPhoto a má sníženou cenu na 100 USD za verzi Basic.
komerční, 450 USD
LiveStage Pro 2006-06-06 - nová verze autorizačního balíku na tvorbu multimediálních prezentací s výstupem ve formátu QuickTime včetně podpory QuickTime VR scén.
komerční, 299 USD
Machine Wash Image Filter 2.0 - nový efektový plugin pro Adobe Photoshop je k dispozici ve třech sadách. Každá sada obsahuje šedesát filtrů pro texturizaci a umělé "zestárnutí" obrazových předloh a nabízí pozoruhodné obrazové výsledky. Filtry jsou navrženy pro maximální rozlišení 18 x 18 palců při 300 dpi, což by mělo stačit i pro tiskové účely.
komerční, 299 USD
onOne PhotoFrame Pro 3.1 Beta - veřejná betaverze efektového pluginu pro Adobe Photoshop na tvorbu nejrůznějších ozdobných orámování pro obrázky a fotografie již podporuje 16-bitové barvové kanály, umí si automaticky natočit fotku a je k dispozici v Universal Binary formátu pro Mac.
komerční, 299 USD
onOne PhotoPresets pro Adobe Photoshop Lightroom - sada předvoleb pro Adobe Photoshop Lightroom pro "automatizované" úpravy fotografií.
komerční, 50 USD
PhotoFract 2.0 - nová verze pluginu pro Adobe Photoshop na generování fraktálových obrazců s cca 100 předdefinovanými efekty.
shareware, 59 EUR
PhotoLine 32 v13.50 - nová verze poměrně kvalitního bitmapového grafického editoru s možností upravovat i vektorovou grafiku a řadou dalších doplňkových funkcí – například tvorba GIF animací, tisk plakátů, morfing/warping, image a color processingové efekty aj.
shareware, 99 USD
Photomatix Pro for Windows 2.4 - nová verze editoru na tvorbu HDR obrazů s vysokým dynamickým rozsahem ze shodných fotografií s různou expozicí.
komerční, 695 USD
RE:Flex 3.2 - nová verze profesionálního morfingového a warpingového systému pro Fusion a Adobe After Effects s velmi zajímavými funkcemi i výsledky.
komerční, 49 USD
Sketsa 4.2.1 - update multiplatformního vektorového grafického editoru, jehož nativním grafickým formátem je formát SVG.

Macintosh
 
Název a stručná charakteristika programu

komerční, 299 USD
BeLight Art Text 1.2 - nová verze efektového editoru na tvorbu různých efektů pro text, loga, webové reklamní bannery a navigační tlačítka. Update přidává dalších 36 předdefinovaných stylů, 19 materiálů pro stínování a texturizaci grafických objektů a 70 piktogramů. Mezi další novinky programu patří několik dalších druhů transformací, možnost nastavení exportované plochy grafiky v pixelech a možnost tvorby uživatelem definovaných materiálů.
komerční, od 49 USD
Boinx FotoMagico 2.0.1 - update editoru na tvorbu interaktivních slideshow prezentací s podporou HD videa, opravenými chybami verze 2.0 a nově též s německou lokalizací.
komerční, 50 USD
deDigitalEffects#1 FCP 1.0.2 - update sady efektových pluginů pro Final Cut Pro. Balík obsahuje následující efekty: 3D Video Wall, Comic Book Look, Water Color, Oil Painting, Hearts, Explosions, 3D Bubbles, iPod Commercial, Underwater, 3D Titles, FireWorks, Video Feedback, Video Cubes, Particles, Comets, Fire, Video Fountains, Plasma, 3D Balls, Lights, Cube in Cube, Video Matrix, Dots, a různé efekty skupiny Psychedelic Effects.
shareware, 55 USD
DoodleCAD 1.3.0 - nová verze levného CAD balíku na tvorbu 2D výkresů a vektorových ilustrací.
shareware, 30 USD
DWG/DXF Converter 1.20 - konvertor DWG a DXF v12 výkresů do formátu DWG/DXF 2007.
shareware, 15 USD
EasyWMV 1.1.1 - nová verze konvertoru WMV, ASF, AVI, MPEG a MPEG-4 videa do formátu QuickTime a pro Apple iPod.
komerční, 49 USD
iMaginator 3.3 - nová verze efektového systému využívajícího mimo jiné Apple CoreImage efekty. Editor jinak obsahuje cca 110 vlastních efektů.
komerční, 99 USD
Cheetah3D 4.0 - čtvrtá stěžejní verze relativně levného 3D modeleru s integrovanými renderingovými funkcemi, možností vytvářet animace a interakce 3D objektů, pracovat s inverzní kinematikou a renderovat výsledné animace až na osmiprocesorových HW konfiguracích.
komerční, 100 USD
Morph Age 3.1 - nová verze warpingového a morfingového editoru s výstupem v podobě QuickTime videa, nově s kompatibilitou s Mac OS X Leopard, upravenou manipulací s texturami, zvětšenou pipeline pro rendering videa a několika opravenými chybami.
komerční, 35/60 USD
Neat Image plug-in 4.3 - nová verze Adobe Photoshop kompatibilního pluginu na redukci a vyhlazování barevného i monochromatického šumu v digitálních fotografiích. Program existuje i ve verzi pro Windows, kde ale používá jiné číslování a má i trochu jiné možnosti.
komerční, 100 USD
PDFLink 2.0 - trochu netradiční využití PDF a AI souborů ve Final Cut Pro umožňuje program PDFLink, pomocí kterého můžete například smíchat vektorovou grafiku s QuickTime videem přímo ve Final Cut Pro.
shareware, 20 USD
PanoPreviewer 2.0 - Adobe Photoshop kompatibilní plugin na prohlížení VR panoramat přímo v prostředí Photoshopu CS2 a CS3.
shareware, 95 USD
RealCADD 4.01 - update CAD aplikace na tvorbu nejrůznějších technických a architektonických výkresů.
komerční
ReelBean 2.9 - nová verze přehrávače a konvertoru videa (též pro Apple iPod), nově s podporou AppleTV a iTunes 7.1.
komerční, 100 USD
Toast Titanium 8.0.1 - update balíku na tvorbu a vypalování CD, DVD a Blu-ray kompilací a řadou dalších doplňkových funkcí pro zpracování videa a slideshow.
komerční, 49 USD
Videator 3.1 - nová verze video editoru s více než 110 efekty a různými Core Image filtry, nově v Universal Binary formátu a různými drobnými úpravami stávajících funkcí aplikace.
shareware, 45 USD
Video2SWF 1.010 - konvertor videa do formátu SWF (Flash), nově s lepší synchronizací audia a videa a podporou řady importních animačních a video formátů.
shareware, 90 USD
ZeusDraw 1.1 - nová verze grafického editoru se systémem uměleckých a retušovacích štětců a nově též s podporou prolínacích módů, vylepšeným nástrojem na tvorbu barevných přechodů, upraveným exportním dialogem, podporou kolečka myši a možností výběru e-mailovací aplikace pro odesílání projektů ZeusDrawu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Photoshop  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: