RoboForm 7.1.9: dokonalá správa, vyplňování a synchronizace hesel a obsahu formulářů - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Software

RoboForm 7.1.9: dokonalá správa, vyplňování a synchronizace hesel a obsahu formulářů

14. února 2011, 00.00 | Komfortní správu hesel, bookmarků, kontaktů a prakticky libovolného obsahu formulářů včetně jejich automatického vyplňování na webu a v různých aplikacích zprostředkuje aplikace RoboForm, která ve své aktuální sedmé stěžejní verzi podporuje Internet Explorer, Firefox, Operu, Safari a Google Chrome a existuje i pro mobilní platformy s využitím online synchronizace dat.

RoboForm společnosti Siber Systems je ve své aktuální sedmé stěžejní verzi kombinace online řešení a desktopové aplikace pro správu hesel a automatické ukládání (a pozdější vyplňování) obsahu formulářových polí na webu a v různých externích programech, vše s vysokým komfortem používání a jednoduché obsluhy celého systému.

Verze a licence

Počínaje sedmou verzí RoboForm změnil a zjednodušil systém licencí. Pokud vám stačí pouze online databáze hesel, kontaktů, bookmarků a další záznamů, můžete si za 10 USD ročně (současná zaváděcí cena na první rok, 20 USD na další rok) zakoupit edici RoboForm Everywhere 7, kterou můžete používat na libovolném počtu počítačů synchronizovaných s jedním online úložištěm.

Pro lokální správu hesel včetně profilů pro více uživatelů je určena aplikace RoboForm 7 Desktop s jednorázovou cenou 30 USD, ke které ovšem budete potřebovat ještě online službu RoboForm Everywhere – tedy v případě, že chcete svá hesla a další údaje synchronizovat například s mobilními telefony a PDA zařízeními. I nadále je k dispozici edice RoboForm2Go s lokální správou šifrovaných hesel pro USB flash disky, relativně nové jsou pak verze RoboFormu pro mobilní zařízení s různými operačními systémy.


RoboForm 7.1.9 - hlavní ovládací menu trayikony ve Windows


RoboForm 7.1.9 - nabídka hesel pro automatické vyplnění formulářových polí (zejména u webových prohlížečů)

Správa, vyplňování a ukládání obsahu formulářů

Formulářové prvky ve webových prohlížečích umí RoboForm vyplnit automaticky (v závislosti na předvolbách aplikace), zvolit si přitom můžete i to, zda se budou vyplňovat pouze prázdná pole.

Celou databázi hesel a dalších záznamů RoboFormu můžete zabezpečit hlavním heslem, dalšími hesly lze chránit i záznamy například v podobě poznámek. RoboForm 7 dále umí spravovat kontakty importované z MS Outlooku a Adresáře Windows, bookmarky, hesla a obsah pole pro vyhledávač z různých prohlížečů (i ve formátu HTML), importovat můžete i bookmarky ze známého systému Xmarks, nebo CSV soubory systémů LastPass a KeePass.
RoboForm 7.1.9 - editor databáze loginů, bookmarků, kontaktů, poznámek, hesel pro různé aplikace apod.


RoboForm 7.1.9 - průvodce synchronizací RoboForm Everywhere s online databází


RoboForm 7.1.9 - prohledávání databáze hesel, kontaktů a obsahu formulářů


RoboForm 7.1.9 - šikovný pomocník v podobě generátoru náhodných hesel

Zásadní a často diskutovanou vlastností všech online úložišť pro synchronizaci dat s jednotlivými klienty (desktop, notebook, PDA, mobilní telefon, tablet apod.) je známý fakt, že svá hesla a případně i jiné citlivé údaje (byť chráněná heslem) zkrátka musíte svěřit a uložit na „cizím“ místě, což všichni nemusí akceptovat – nicméně pokud chcete odkudkoliv rychle přistupovat k uloženým záznamům i na mobilním zařízení, v podstatě nemáte jinou možnost.

Databázi RoboFormu lze prostřednictvím online úložiště synchronizovat mimo jiné i s mobilními zařízeními s PalmOS, Windows Mobile, iPhonem, synchronizace je rovněž možná s Blackberry, zařízeními s Androidem a Symbianem.

Vlastnosti RoboForm 7 si můžete podrobně nastavit v předvolbách aplikace dostupných ve Windows i z trayikony, ve které jsou i další základní funkce aplikace. Konfigurace ovládání a vlastností RoboFormu jsou velmi podrobné a umožňují nastavit si snad všechny myslitelné funkce programu a nástrojových lišt pro podporované webové prohlížeče.


RoboForm 7.1.9 - předvolby aplikace


RoboForm 7.1.9 - volby pro Login Browser


RoboForm 7.1.9 - integrace/pluginy pro dostupné prohlížeče


RoboForm 7.1.9 - volby pro automatické vyplňování hesel a obsahu formulářových polí


RoboForm 7.1.9 - hesla apod. si umí RoboForm ukládat sám po odeslání formuláře


RoboForm 7.1.9 - nastavení cest pro databázi záznamů RoboFormu a zálohování + synchronizace databáze


RoboForm 7.1.9 - hesla alias karty si můžete zabezpečit heslem stejně jako celou databázi RoboFormu

RoboForm i pro Operu a Macintosh + jiné novinky

RoboForm 7 se od svého předchůdce liší nejen systémem licencí pro online fungující edici Everywehere a lokální Desktop, nýbrž i novým designem desktopové aplikace pro správu hesel, poznámek, kontaktů, bookmarků a dalších typů záznamů. Rozšířená je i podpora webových prohlížečů – mimo stávajících pluginů pro MS Internet Explorer a Mozillu Firefox je dostupný také doplněk pro Operu, Google Chrome a u betaverze pro Mac OS X samozřejmě pro Safari.

Vylepšená je dále inteligence části RoboFormu, která se stará o „odchytávání“ a ukládání obsahu formulářů, loginů a hesel i v různých speciálních oknech s podporou kódování Unicode. Zcela nový je systém pro import a synchronizaci záložek pro zmíněné webové prohlížeče a několik online bookmarkových systémů.


RoboForm 7.1.9 - import údajů a dat z různých aplikací do databáze RoboFormu

Závěr

Typické využití RoboFormu je na webu při ukládání, správě a vyplňování libovolných hesel například pro eshopy, online systémy, diskusní skupiny apod. – zkrátka všude tam, kde se vyskytuje formulář pro přihlášení, heslo a další podobné údaje související s uživatelem či jinými formulářovými údaji. Česká lokalizace aktuální sedmé verze RoboFormu zjevně ještě není hotová, zdaleka ne všechny funkce v menu a předvolbách aplikace jsou totiž zatím přeložené do češtiny. I přes některé nedostatky ve stávající české lokalizaci (není zase tak důležitá) je RoboForm 7 vynikající systém na správu, ukládání a automatické vyplňování obsahu formulářů, který zřejmě zatím nemá žádnou funkčně srovnatelnou konkurenci.

Freewarová verze RoboForm 7 umí uložit pouze deset záznamů. Zkušební verzi programu si můžete stáhnout zdarma z webových stránek produktu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: