PlaySWF: náhled SWF souborů v InDesignu CS4 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Software

PlaySWF: náhled SWF souborů v InDesignu CS4

Adobe InDesign sazba

25. června 2009, 00.00 | Připravujete v Adobe InDesignu CS4 multimediální PDF s vloženými Flash (SWF) soubory? Bezplatný skript PlaySWF vám poskytne možnost přehrávání těchto souborů přímo v prostředí InDesignu. Podrobnosti přinášíme v tomto článku.

Sázecí program Adobe InDesign lze použít i coby nástroj pro vytváření multimediálního obsahu, a to zejména díky možnosti exportovat z něj PDF dokumenty, obsahující multimédia a interaktivitu. (Mimo toho se nabízejí omezenější schopnosti výstupu do HTML či nejnověji Flash prezentací). Příslušné prvky (video, či audio v různých formátech, odkazy aj.) lze přitom vkládat pomocí odpovídajících nástrojů InDesignu. Daným způsobem je tedy například možno upravit dokument, určený původně pro tiskovou produkci, do podoby pro elektronické publikování, typicky vystavení na webu.

Všichni ti, kdo připravují naznačený typ obsahu v InDesignu CS4 a vkládají přitom do PDF výstupu SWF (Flash) prezentace, by neměli přehlédnout nový bezplatný skript Martinho da Glorii PlaySWF, poskytující náhled těchto SWF souborů přímo v prostředí InDesignu. (Jinak je obsah SWF souboru po jeho vložení do dokumentu příkazem Soubor-Umístit/File-Place, či přetažením, indikován pouze rámečkem s diagonálními linkami, názvem souboru a ikonou filmového pásu.) Po instalaci přidá skript do prostředí InDesignu samostatnou nabídku (Okno/Windows-PlaySWF), jenž spouští samostatný panel InDesignu, ve kterém se daný SWF soubor (jehož rámeček je vybrán) přehraje po stisku tlačítka Open SWF.

idnahledswf1f.jpg

Skript pak dovoluje i náhled SWF souborů před jejich vložením. Uživatel takto poté, co nemá v InDesignu aktivován žádný objekt, může opět využít tlačítko Open SWF z dialogu PlaySWF. Zobrazí se mu standardní dialog pro výběr souborů, poté, co některý ze SWF souborů vybere, se mu tento zobrazí v náhledu, následně je možno soubor umístit do InDesignu tlačítkem Place SWF.

Skript a podrobnosti ohledně jeho instalace a užívání lze najít na stránkách autora (resp. jeho společnosti Automatication). Za zmínku přitom v dané souvislosti stojí požadavek na instalaci Apple QuickTime na platformě Windows a upozornění Davida Blatnera na řešení problémů s vkládáním SWF souborů do dokumentů InDesignu na platformě Macintosh.

Připomeňme, že Gloria již dříve vytvořil velmi užitečné bezplatné skripty LayoutZone (vkládání objektů dokumentů InDesignu jako dokumenty InDesignu) a SelectionToPDF (převedení výběru z InDesignu do podoby PDF souboru). Ti, kdo by rádi tohoto bezesporu výborného vývojáře podpořili, mohou za dané skripty zaslat dobrovolnou platbu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: