HyperMaker HTML 2001 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Software

HyperMaker HTML 2001

12. března 2001, 00.00 | Vezmeme pár webových stránek, pokrájíme na větší kousky, přidáme pár obrázků, PDF dokumentů a Shockwave/Flash animací, opatrně promícháme, s pomocí HyperMakeru HTML zabalíme do EXE souboru a podáváme v kteroukoliv dobu.

HyperMaker HTML je kompilátor webových stránek pro Windows 95/98/ME/NT4/2000 s slouží k vytváření interaktivních elektronických knih a publikací. Jedná se o relativně kvalitní off-line browser v kombinaci s kompilátorem webových stránek a jeho cena 195 $ není zrovna nejnižší, možnosti programu jsou však na vysoké úrovni. Vytvořená elektronická publikace může obsahovat nejen text a další obvyklé HTML objekty (vyjma JavaScript a Java appletů), ale také například MPEG a Shockwave/Flash animace nebo třeba PDF dokumenty. Trial verze je omezena 2 denním prohlížením vytvořených publikací, jiné omezení program nemá.Konverze webových stránek do samospustitelného EXE souboru je pomocí HyperMakeru poměrně jednoduchá. Celým procesem převodu bezpečně provede uživatele několikadílný wizard, který ale není žádným primitivním pomocníkem, nýbrž souborem několika nástrojů navržených především pro kompilace HTML kódu s jeho specifickými vlastnostmi. Wizard je rozdělen do devíti sekcí, některé z nich jsou na obrázcích. Prvním nezbytně nutným krokem je výběr HTML souborů, ze kterých bude elektronická publikace sestavena. Zvolíte si startovací soubor a postupně přidáváte nebo podle potřeby odstraňujete jednotlivé webové stránky a jejich komponenty, dokud není pro danou publikaci všechno pohromadě.Sekce "Interface" slouží k nastavení základního grafického vzhledu publikace včetně navigačních prvků prohlížeče, který je podle parametrů schopen sám nastavit požadované rozlišení, umístění toolbaru apod. Modulárně řešená část "Language" obsahuje všechna systémová hlášení, která se mohou ve výsledné publikaci objevit a umožňuje celkem snadnou lokalizaci do libovolného jazyka - s HyperMakerem HTML dostanete deset jazykových modulů, další s můžete vyrobit sami. "Options" slouží k nastavení typu a velikosti písma použitého v publikaci, zadání popisek stránky a případné nápovědy k publikaci, stejně jako k určení barvy pozadí a URL odkazů.

Sekce "Protection" už svým názvem dává najevo, že kdo jiný by se měl starat o bezpečnost a přístupová práva k jednotlivým stránkám ve vytvářené publikaci, když ne ona? Pro každý soubor ve formě webové/HTML stránky můžete nastavit počet přístupů, klíče používané pro ochranu celé publikace, odkaz na hlášení o eventuálním updatu některé části publikace (hodí se zejména u databázově zaměřených publikací, které je třeba občas ručně aktualizovat) a s pomocí hlavního a lokálních klíčů lze variabilně stanovit přístupová práva v širokém rozsahu.Význam sekce "Search" je natolik zřejmý, že ho není třeba popisovat, význam sekce "External" je také velmi prostý - zadávají se v ní zprávy zobrazené před aktivací mailovacího programu nebo webového prohlížeče (po kliknutí na vhodný odkaz v publikaci). Tisk vytvořené publikace prohlížené pomocí HMVieweru automaticky vkládaného do EXE souboru ovlivňujete v sekci "Print", ve které si můžete nastavit hlavičku a patičku stránky, okraje stránky, povolit tisk pozadí a vybraných rámců. Osmá sekce "Exclusions" slouží k zákazu používání některých specifických typů souborů jako jsou například klasické či Flash animace, MP3 a WAV zvukové soubory, obrázky apod., nebo si můžete určit i konkrétní soubory, které se nebudou v publikaci používat a tedy ani zobrazovat.

V poslední sekci "Setup" už toho moc nenastavujete, pouze cesty k publikaci a její ikonce a pochopitelně také stručný a kompletní název publikace s jejím zařazením. Samotnou kompilaci už má na starost HyperMaker HTML, výsledek lze uložit v jeho vlastním formátu HTZ4 a poté zkompilovat do EXE souboru.

HyperMaker HTML je nesporně zajímavý kompilátor HTML stránek s vlastním off-line browserem, obávám se však, že programy tohoto typu ještě zdaleka nenajdou tak velkou oblast využití, která by ospravedlnila tak vysokou cenu HyperMakeru. Jako ukázka možností při tvorbě elektronických publikací ale působí HyperMaker seriózním dojmem, nezbývá tedy než počkat na nástup interaktivních elektronických knih.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » PDF - Adobe Acrobat  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: