Extensis Suitcase Fusion 3 v14.0.3: správce písem s autoaktivačními pluginy a podporou technologie WebINK - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Software

Extensis Suitcase Fusion 3 v14.0.3: správce písem s autoaktivačními pluginy a podporou technologie WebINK

15. září 2010, 10.00 | Nová stěžejní verze známého desktopového správce písem Suitcase Fusion přináší slibovanou podporu náhledů fontů v prostředí webových stránek v rámci technologii online doručování písem WebINK, autoaktivační pluginy pro CS5 verze Adobe Illustratoru, InDesignu a Photoshopu, rozšířenou technologii porovnávání písem a mimo jiné i tvorbu jejich grafických snapshotů.

Suitcase Fusion je jedním z důležitých softwarových produktů známé společnosti Extensis, která nabízí především kombinaci centralizovaného serverového + klientského řešení pro správu písem a na shodném principu založený asset manager Extensis Portfolio pro organizaci a manipulaci s multimediálními soubory či různými dalšími typy dokumentů.

Suitcase Fusion je nezávislou desktopovou alternativou profesionálního řešení správy písem Universal Type Server, na rozdíl od kterého ovšem Suitcase Fusion pracuje zcela samostatně na klientském počítači a nevyžaduje tedy napojení na server s fonty. Celý Suitcase Fusion je tedy v podstatě běžný offline správce písem, jehož dominantou je technologie knihoven písem a jejich případné automatické aktivace pro různé aplikace.

Cena Suitcase Fusion 3 je 100 USD, program je k dispozici ve verzích pro Windows a Mac OS X.

Hlavní funkce programu a autoaktivační pluginy

Typickým úkolem Suitcase Fusion je běžná správa písem včetně jejich vyhledávání, zobrazení náhledů fontů a rovněž katalogizace fontů do knihoven a sad, které lze v případě potřeby rychle manuálně či automaticky aktivovat pro různé specializované aplikace.

Vyjma již dříve podporovaných grafických a DTP aplikací Adobe InDesign CS3/CS4, Adobe Illustrator CS3/CS4, Adobe Photoshop CS4 a QuarkXPress 7/8 najdeme v nové verzi Suitcase Fusion aktivační pluginy pro aktuální CS5 verze InDesignu, Illustratoru a Photoshopu. Jednotlivé autoaktivační pluginy můžete zapnout či vypnout v jednoduchém správci pluginů vestavěném v Suitcase Fusion. Podle funkčnosti pluginů pak budou aktivovaná písma v sadách fontů přiřazených vždy dané aplikaci.


Extensis Suitcase Fusion 3 v14.0.3 - prostředí správce písem je opět relativně jednoduché, což je ale spíše výhoda


Extensis Suitcase Fusion 3 v14.0.3 - správa pluginů pro automatickou aktivaci písem (jednotlivými pluginy podporovaných) v různých grafických a DTP aplikacích

Správa, prohlížení a vyhledávání písem

Písma je možné v Suitcase Fusion prohlížet v několika layoutech a textových blocích. S pomocí technologie či spíše funkce QuickType můžete pro každý font napsat vlastní znaky, slova či věty a prohlédnout si tak písmo například na konkrétním nadpisu či odstavci textu. Textové bloky napsané s pomocí QuickType můžete grabnout s vestavěným nástrojem pro zachytávání obsahu okna, zvolená oblast se pak uloží jako obrázkový snapshot ve formátu PNG s průhledným pozadím.

Prohlížet lze i jednotlivé glyfy, které můžete kopírovat podobně jako třeba v mapě znaků. Další velmi užitečná technologie QuickMatch umí najít v knihovnách fontů či v nainstalovaných systémových písmech příbuzné fonty pomocí porovnání jejich interních vlastností pracující dokonce až na úrovni glyfů.

Další novinkou v Suitcase Fusion 3 je ochrana proti eventuálnímu poškození instalace písem u Mac OS X, kdy Suitcase Fusion nově umí (volitelně) vymazat font cache pro aplikace Adobe, QuarkXPress, Microsoft Office a systémovou font cache v Mac OS X.


Extensis Suitcase Fusion 3 v14.0.3 - další varianta podrobnějších textových náhledů písem


Extensis Suitcase Fusion 3 v14.0.3 - prohlížeč glyfů pro zvolené písmo s funkcí kopírování jednotlivých glyfů

Suitcase Fusion a technologie WebINK

Podrobnější popis technologie WebINK starající se o online doručování písem ze serveru do webové stránky najdete v samostatném článku. Suitcase Fusion 3 obsahuje integrovaný náhledový systém pro zobrazení libovolného ze zvolených písem jako části webové stránky. Z manažeru se pochopitelně můžete i přímo napojit na vaše WebINK konto a pokračovat ve výběru a konfiguraci písem pro jednotlivé websity, nebo si můžete nechat vyhledat příbuzný font v online knihovně WebINK (kde jich ale zatím mnoho není).


Extensis Suitcase Fusion 3 v14.0.3 - organizér písem nově podporuje náhledy fontů v rámci technologie online doručování písem WebINK

Závěr

Celý Extensis Suitcase Fusion 3 bych označil jako na první pohled jednoduchý, nicméně perfektně funkční správce písem s několika velmi užitečnými funkcemi například v podobě technologie QuickMatch. Mimo autoaktivačních pluginů pro Illustrator, InDesign, Photoshop a QuarkXPress získáte ještě dobře ovladatelný a především přehledný nástroj pro roztřídění písem do skupin a sad (uvnitř knihoven), které lze jedním klinutím myší manuálně aktivovat a zpřístupnit si tak libovolné fonty pouze když je zrovna potřebujete. Cena Suitcase Fusion není úplně nejnižší, jen málokterý správce písem však nabízí automatické aktivace fontů pro v článku uvedené grafické a DTP aplikace.

Zkušební verzi Suitcase Fusion 3 si můžete stáhnout zdarma (po registraci) z webových stránek společnosti Extensis.


Extensis Suitcase Fusion 3 v14.0.3 - jednoduché předvolby programu

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Design  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: