Equation Illustrator V v1.3 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Software

Equation Illustrator V v1.3

7. března 2001, 00.00 | Matematické vzorce a geometrické úvary můžeme považovat za speciální druh grafiky. V čem je ale vytvořit, když není k dispozici MS Word, TeX či jiný obdobný editor?

Equation Illustrator V je poměrně ojedinělý typ kreslícího programu / textového editoru pro Windows 95/98/NT4 a stojí 20 $. Program na první pohled připomíná velmi složitý program, už jen ty desítky ikonek kolem okna dokumentu se jeví jako značně chaotické. Opak je pravdou, Equation Illustrator můžete začít používat prakticky okamžitě po instalaci bez nutnosti hlubšího studia manuálu.Základní nastavení parametrů dokumentu jsou stejná jako u většiny textových editorů - vyberete si velikost stránky, typ a velikost popřípadě barvu písma a hurá na vzorečky. Equation Illustrator podporuje spoustu kódových stránek v TTF fontech včetně CP1250 (East Europe), také rozměry stránky lze nastavit podle momentální potřeby.

Vše, co v programu nakreslíte, můžete "popsat" či okomentovat několika způsoby. Slouží k tomu Object Editor (viz obrázek), ve kterém lze upravovat nejen vektorové objekty nakreslené přímo v programu, ale také bitmapové obrázky. Equation Illustrator obsahuje celkem šest sad znaků a symbolů (aktuálně zvolená sada je zobrazena v podobě ikonek kolem okna dokumentu), mezi kterými přepínáte z menu "Custom Sets".

Nemusím snad připomínat, že tak základní věci jako superscript, subscript apod. funkce jsou dostupné jedním kliknutím myší, stejně jako jednotlivé matematické či grafické značky a symboly. Při kreslení čb nebo barevných objektů máte na výběr několik typů plných či čerchovaných čar, s pomocí barvové paletky a Object Editoru lze snadno a rychle orámovat libovolný objekt nebo změnit barvy u jednotlivých segmentů objektu. Nejčastěji používané vzorce či objekty si můžete nadefinovat a uložit v editorech maker - k dispozici je "Macro Text File Editor" a "Equation Image Files" (viz ukázky dole) pro výběr objektů uložených na disku.


Equation Illustrator je užitečná pomůcka například při psaní seminárních prací, matematických úloh apod. a hodí se všude tam, kde je zapotřebí rychle vytvořit spoustu vzorečků a geometrických objektů. Na rozdíl od freewarového TeXu ale není Equation Illustrator zdarma, stejně jako není zdarma žádný z profesionálních textových editorů (pravda, až na StarOffice) obsahujících editory rovnic.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Sazba  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: