CSE HTML Validator 10: offline validace webových stránek - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Software

CSE HTML Validator 10: offline validace webových stránek

2. září 2010, 10.00 | Pro kontrolu validity webových stránek lze použít různé online validátory či naopak offline aplikace, které nevyžadují připojení k Internetu. CSE HTML Validator je profesionální nástroj na kontrolu a inspekci HTML/XHTML kódu a kaskádových stylů webových stránek, to vše s komfortním ovládáním a řadou dalších užitečných služeb.

CSE HTML Validator společnosti AI Internet Solutions je jedním z nemnoha offline validátorů, které umí ověřit správnost a syntaxi HTML/XHTML kódu webových stránek, což je nezbytný základ pro SEO a (většinou) také pro korektní zobrazení dané webové stránky či stránek ve webových prohlížečích napříč všemi platformami a operačními systémy. Program umí dále zkontrolovat platnost odkazů, syntaxi a obsah kaskádových stylů a obecnou přístupnost celého webu.

K dispozici jsou tři edice CSE HTML Validatoru 10 pro Windows včetně bezplatné verze Lite s omezenou paletou validačních a editačních funkcí. Komerční edice Standard a Professional se prodávají za 69 USD respektive 129 USD za verzi Professional, obě verze navíc obsahují volitelný PHP Checker a mají vestavěné slovníky pro kontrolu pravopisu a javaskriptů. CSE HTML Validator 10 lze propojit s webovým prohlížečem Firefox, bohužel zatím pouze do již zastaralé verze 2.0.

Hlavními rozdíly verze Professional od levnější edice Standard je integrovaný Batch Wizard pro hromadnou kontrolu HTML/XHTML atp. dokumentů, větší možnosti konfigurace prostřednictvím Configuration Editoru, XML výstup a celoroční platnost upgrade programu na vyšší verzi.


CSE HTML Validator Pro 10.0 - prostředí editoru s aktivními validačními funkcemi pro kontrolu HTML/XHTML kódu webové stránky


CSE HTML Validator Pro 10.0 - dialogové okno pro dávkové ověřování validity a vlastností webových stárnek


CSE HTML Validator Pro 10.0 - další z mnoha nastavení programu, v tomto případě pro konverzi obsahu a formátování souborů

Validace webových stránek a kaskádových stylů

CSE HTML Validator 10 v podstatě pracuje jako běžný ASCII HTML editor, ve kterém můžete modifikovat či psát kód webové stránky, JavaScriptu a manipulovat s kaskádovými styly. Celkově patří CSE HTML Validator 10 mezi jednodušší HTML editory a jeho primárním úkolem je ověřovat syntaxi a strukturu kódu webových stránek.

K těmto účelům nabízí program ve verzi Professional systém poměrně detailně konfigurovatelných vlastností validačních funkcí, dále například konverzi odřádkování a řady jiných vlastností pro manipulaci s kódem a interním obsahem webových dokumentů, šablon apod.

Kontrola pravopisu není nijak zásadní vlastností programu, může se ovšem hodit pro textové obsahy webových stránek. S českým slovníkem se bohužel rozlučte (slovníky pro MS Office či jiné aplikace program využívat neumí) – v nabídce ke stažení najdeme slovníky pro různé národní varianty angličtiny, němčinu a technický slovník, které lze doplnit uživatelským slovníkem.


CSE HTML Validator Pro 10.0 - kontrola syntaxe a obsahu jednotlivých kaskádových stylů


CSE HTML Validator Pro 10.0 - volby pro validátor zahrnují i HTML Tidy profily a možnost kontorly syntaxe kaskádových stylů


CSE HTML Validator Pro 10.0 - v programu si také můžete prohlížet ověřované webové stránky


CSE HTML Validator Pro 10.0 - součástí programu je i spell checker pro různé jazyky (čeština mezi nimi není)


CSE HTML Validator Pro 10.0 - funkce pro vyhledávání a nahrazování textových řetězců


CSE HTML Validator Pro 10.0 - sada užitečných doplňkových funkcí v menu Tools slouží například ke konverzi dokumentů, jejich odeslání do UEStudia, změnu velikostí písmen či dávkovou validaci dokumentů

Rozdíly oproti online validátorům

Všechny online validátory na bázi SGML parserů sice navenek hezky fungují, neodhalí však ani zdaleka všechny záludnosti a kombinace vlastností a chyb v HTML/XHTML kódu. CSE HTML Validator 10 není omezený žádnými striktně stanovanými HTML specifikacemi a jakožto sofistikovaný validační engine umí prakticky okamžitě (tzn. v reálném čase) prozkoumat kód webové stránky pro různé situace.

CSE HTML Validator navíc na rozdíl od většiny online validátorů chyby v kódu webových stránek negeneruje, nýbrž oznamuje a můžete je podle seznamu chyb postupně opravovat. Stejným postupem lze opravit syntaxi a obsah jednotlivých kaskádových stylů, nicméně zde už je vše víceméně manuální, neboť CSS značky mohou obsahovat své duplikáty například prioritně převyšující (a tudíž negující) předchozí zapsaný styl.

Podrobné příklady chyb odhalených CSE HTML Validatorem oproti online validátorům najdete na webových stránkách programu.


CSE HTML Validator Pro 10.0 - v menu Tags najdeme funkce pro vkládání různých HTML značek, odrážek, formulářů, časových údajů aj.


CSE HTML Validator Pro 10.0 - jedna ze sekcí předvoleb aplikace

Závěr

Výborné výsledky, kvalitní provedení, snadné ovládání a mnoho funkcí je pouze stručná vizitka CSE HTML Validatoru, který je pravděpodobně nejlepším programem pro Windows na offline kontrolu validity webových stránek bez nutnosti připojovat se k Internetu. Mezi výhody CSE HTML Validatoru patří mimo kompletního offline ověřování validity webových stránek také výrazně vyšší možnosti konfigurace samotného validátoru a jeho jednotlivých funkcí v porovnání se známou (a široce využívanou) online službou Markup Validation sdružení W3C.

30denní zkušební verzi CSE HTML Validator 10 si můžete stáhnout zdarma, program funguje na 200 provedených validací.


CSE HTML Validator Pro 10.0 - sestavená zpráva o hromadné validaci otevřených HTML dokumentů

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Webdesign  

 » Rubriky  » Software  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: