AlbumSee 1.0 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Software

AlbumSee 1.0

12. února 2001, 00.00 | Software původem od ruských programátorů se vždy vyznačoval úsporností kódu, slušnou rychlostí i spolehlivostí a ve většině případů také přijatelnou cenou - to vše platí o AlbumSee, nástroji na vytváření obrázkových alb.

AlbumSee od NearSoftware je shareware s cenou 20 $, funguje pod Windows 95/98/ME/NT/2000 a slouží k vytváření, editaci a prohlížení obrázkových alb a slideshow. Program vyniká zejména svou obsluhou koncipovanou jako klasický "sériový" wizard, vytvořená alba lze nejen prohlížet, ale také posílat mailem.

AlbumSee se skládá ze dvou hlavních částí - AlbumSee Wizard a prohlížeče AlbumSee Viewer. Interní struktura obrázkového alba je založena na formátu JPEG/JFIF a první obrázek z alba tak můžete (pro orientaci) prohlížet v libovolném image browseru včetně MS IE.

AlbumSee Wizard Vás pomocí šesti kroků provede celým procesem tvorby alba. První krok je na obrázku nahoře a zvolíte si v něm, co vlastně chcete ve wizardu dělat. Při vytváření nového alba ve druhém kroku určíte název alba/souboru včetně cesty na disku a pokud chcete, můžete si album podrobně okomentovat.

Třetí krok slouží k vybrání obrázků, AlbumSee umí importovat grafické formáty BMP, JPEG, PCX, PGM, PICT, PNG, TARGA, TIFF a WMF. Každý obrázek vložený do alba můžete stručně pojmenovat a stejně jako k celému albu připsat podrobný komentář. Další kroky už nejsou povinné a pokud nechcete obrázky upravovat, můžete rovnou skočit na krok šest a vytvořit obrázkové album.

Jak bylo uvedeno výše, čtvrtý krok v pořadí není povinný a slouží k případné úpravě obrázků - pro každý obrázek můžete nastavit odstín barvy, nasycení barvy a světlost.

Účinnost / optimalizaci JPEG komprese, vyhlazení obrázků a jejich velikost lze nastavit v pátém kroku, který je taktéž nepovinný, ale doporučuji ho při výrobě alba nevynechat, účinnost komprese totiž pochopitelně ovlivňuje velikost alba - například pro posílání mailem určitě není nejvhodnější posílat několika megabajtové soubory.

Posledním šestým krokem je vytvoření obrázkového alba a jeho uložení na disk. Hotové album pak můžete poslat mailem, okopírovat nebo ho přesunout na jiné místo na disku, poslední možností je pak spustit prohlížeč alb.AlbumSee Viewer je velmi rychlý a relativně komfortní prohlížeč vytvořených obrázkových alb s "OSD" ovládacími ikonkami a možností nastavit prodlevu mezi obrázky, pořadí, ve kterém se budou zobrazovat apod., bohužel neumí žádné transition efekty.

AlbumSee je balík určený především těm uživatelům, kteří se grafikou nezabývají víc než pár minut denně a hodí se třeba pro kategorizaci fotografií z dovolené. Program nelze příliš využít k (polo)profesionálním slideshow či prezentacím, to však řadě uživatelů nemusí vadit. Cena 20 $ je přiměřená, nutno však poznamenat, že existují freewarové univerzální image browsery (např. IrfanView) s integrovanými slideshow funkcemi, které dokáží prakticky totéž...

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Download  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: