Epson uvádí skenery pro náročné: Perfection V700/750 a GT-2500 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Skenery

Epson uvádí skenery pro náročné: Perfection V700/750 a GT-2500

22. září 2006, 00.00 | Společnost Epson uvádí kromě tiskáren a multifunkčních zařízeních také komplexní řadu výkonných skenerů. Perfection V700/V750 a GT-2500 představují vhodná řešení pro náročnější uživatele a profesionální použití.

Epson nedávno představil novinky pro poslední kvartál roku 2006. Vedle tiskáren a multifunkčních zařízeních neunikla naší pozornosti ani komplexní řada skenerů, určených jak pro amatérské použití, tak do profesionálních podmínek. Těmi prvními (řada Perfection V10/V100/V350) jsme se již zabývali v tomto článku. Dnes se podíváme na dvojici skenerů V700 a V750 - určených pro ty nejnáročnější amatéry a na závěr si představíme profesionální model GT-2500. Jedná se o zařízení nabízející tenký profil, vysoké rozlišení až 6 400 x 9 400 dpi, technologii dvojitého optického systému (Dual Lens), optickou hustotu 4.0 Dmax a užitečnou funcki DIGITAL ICE. Modely V700 a V750 se navíc mohou pochlubit prestižní cenou EISA - coby evropský skener roku 2006 - 2007.

Epson Perfection V700 a V750

Novinky jsou vybaveny dvěma nezávislými optickými systémy (tzv. „dual lens“), což umožňuje dvojí skenování. Optická soustava zajišťuje skenování fotografií, dokumentů a větších filmových formátů v rozlišení 4 800 dpi a čočka pro vysoké rozlišení převádí filmový negativ do velikosti až 5,9" s maximálním rozlišením 6 400 dpi. Zařízení jsou vybavena technologií DIGITAL ICE, která umožňuje automatické odstranění prachu, škrábanců a nečistot (otisky prstů a podobně) přímo během procesu skenování. Díky použité snímací ploše je skener umožňuje snímání předloh o rozměrech až 203 x 254 mm, včetně 35mm kinofilmu, diapozitivů, filmu středního formátu až do 6 x 20 cm nebo velkoformátového filmu 4 x 5". Softwarový balík obsahuje skenovací a editační software Epson Creativity Suite, dále Adobe PhotoShop Elements 3.0 a SilverFast SE.

Oba barevné ploché skenery umožňují skenování do velikosti A4. Pefection V750 představuje mírně vylepšenou verzi předchozí "sedmistovky" zejména díky optickému systému s vysokou propustností, který umožňuje ještě rychlejší skenování při stejné kvalitě. Sklo skeneru dále pokrývá antireflexní optická vrstva, eliminující odraz a prosvítání, zatímco reflexní zrcadlo zlepšuje odraz světla při skenování na senzor,což vede ve výsledku k lepším pracovním rychlostem. Skener je dodáván se softwarovým balíčkem s aplikacemi Adobe PhotoShop Elements 3.0, SilverFast Ai a Monaco EZcolor.

Epson GT-2500

Epson GT-2500 je vysoce produktivní skener formátu A4, určený pro náročnější podmínky a profesionální použití. Nabízí skenování s rozlišením až 1 200 dpi, a to při rychlosti až 27 monochromatických nebo 11 barevných skenovaných stránek za minutu. Epson GT-2500 disponuje několika praktickými funkcemi, jako například Twain a ISIS ovladači pro snadné řízení skenování dokumentů, dále rozhraním USB 2.0 a nebo automatickým podavačem dokumentů, který pojme až 50 stran A4 (s možností oboustranného skenu). GT-2500 nabízí rozlišení 1 200 x 1 200 dpi (pomocí softwarové interpolace lze zvýšit rozlišení až na 9 600 dpi). Přístroj je vybaven také filtrem pro odstranění běžných vad objektivů (jako je například moiré) nebo funkcí pro skenování textu - Epson Automatic Document Enhancement (ADE), což se snaží zachovat co nejvěrněji originální předlohu. Lze také odstranit pozadí skenovaného dokumentu, pokud skenujete například noviny a prosvítá obrázek z opačné strany.

Konstrukční provedení umožňuje nastavení krytu od 15 do 70 stupňů. GT-2500 Plus obsahuje ve standardním balení aplikace pro úpravu pracovních dokumentů (PageManager 7, Bizcard OCR 5.0 nebo Adobe Acrobat 7.0 Standard). Funkce GT-2500 mohou být ještě dále rozšířeny pomocí volitelné karty Epson Network Image Express, která zajišťuje konektivitu skeneru s místní síti. Zařízení umožňuje rovněž přednastavit skenování dokumentů do složek, které pravidelně používáte. S pomocí doplňkového softwaru Page Manager 7 můžete vkládat skeny rovnou do emailu, faxů, tiskáren, aplikací s optickým rozpoznáváním znaků (OCR), Microsoft office, síťových složek a firemního systému pro správu dokumentů. Software Adobe Acrobat 7.0 nabízí jednoduchý způsob vytváření a sdílení dokumentů ve formátu Adobe PDF. Software Presto! BizCard OCR 5.0 slouží pro přehledné organizování vizitek a kontaktů.

Závěr

Skenery Epson Perfction V700/V750 a GT-2500 představují výkonná zařízení, určená pro vážnější práci v oblasti digitalizování tištěných dokumentů, obrázků a textů. Výrobce navíc dodává ve standardní nabídce bohaté softwarové vybavení, které mohou práci se zařízeními maximálně usnadnit. Epson Perfection V700 Photo již je v prodeji a to za doporučenou cenu 17 890 Kč včetně DPH. Epson Perfection V750 Pro se začne prodávat v průběhu září 2006, jeho koncová cena zatím ještě nebyla zveřejněna. Nejvyšší model - GT-2500 bude uveden na trh též v průběhu září 2006, za doporučenou prodejní cenu 25 805 Kč včetně DPH.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Skenery  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: