Personalizace poštovních známek? - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:Polygrafie

Personalizace poštovních známek?

10. května 1999, 00.00 | Chcete mít platnou poštovní známku s vlastní fotografií? Zdá se, že v některých zemích to již není problém. A navíc je to poměrně levné!

Digitální tisk, o kterém často píšeme v rubrice Polygrafie, s sebou přináší jedno zásadní řešení, kterým je personalizace. Jednotlivé barevné či černobílé tiskoviny pak mohou obsahovat libovolně pozměněné informace vztahující se ke konkrétnímu příjemci. Měněn může být nejen text, ale i obraz a tiskovinu lze měnit až do 100% jejího obsahu. Princip personalizace je již poměrně dobře známý také v naší zemi, třebaže není zatím skoro vůbec využíván. Jeho využití je stejně široké, jako využití samotné tiskoviny - cestovní kanceláře mohou tisknout katalogy přímo určené jednotlivým zákazníkům, vstupenky mohou obsahovat různé obrázky atd.

S dosud jedinečným nápadem přišla Australská pošta, která začala personalizovat poštovní známky. A jde o skutečně velmi zajímavý nápad, který se jistě brzy objeví také v ostatních zemích - řekněte sami, nechtěli byste mít vlastní poštovní známku?

Vše funguje tak, že osoba či libovolný firemní motiv jsou nejprve nasnímány digitálním fotoaparátem Agfa, obrázek je pak upraven a umístěn na příslušné místo na archu se známkami. Celý arch je následně vytištěn na digitálním tiskovém stroji Xerox DocuColor 40, který je používán také u nás. Na digitálním stroji je samozřejmě dotiskován pouze personalizovaný motiv na arch známek, které již byly předem vytištěny klasickou technologií s použitím běžných ochranných prvků. V konkrétním řešení australské pošty jsou personalizované obrázky tištěny vedle samotné známky, kterou je tak možné nalepit jak s personalizovaným motivem, tak samostatnou.

A cena? Ta není nijak závratná. Podle dostupných materiálů by se měla pohybovat přibližně na dvojnásobku hodnoty personalizovaných známek, přičemž u australské pošty lze nechat vyrobit již pouhé dva archy známek.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Polygrafie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: