Kterak nechat nápis zmrznouti - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:



Photoshop

Kterak nechat nápis zmrznouti

15. března 1999, 00.00 | V tipu si ukážeme postup, který jen s pomocí nástrojů v Photoshopu 4.0 a 5.0 obalí nápis, případně logo, sněhem a ledem

  V tomto tipu popíši nástin postupu, který jen s pomocí nástrojů v Photoshopu 4.0 a 5.0 se vyskytujících, obalí nápis, případně logo sněhem a ledem. Při práci doporučuji udržovat se, vzhledem k chřipkové epidemii, v teple, hlavně nohy. Dobrým společníkem je též teplý čaj, případně něco ostřejšího podle chuti.

1. - začneme založením nového obrázku např. 250x100 pixelů, prozatím ve stupních šedi, do módu RGB budeme přepínat až během práce.
2. - výchozí situací je černý nápis popřípadě logo na bílém pozadí, obklopené selekcí stejného tvaru. Nesmíme zapomenout, aby bylo ve spodní části obrázku dost místa na rampouchy. Nápis i selekce jsou v jedné vrstvě. Jeden ze způsobů jak tohoto docílit je použít nástroj Type Mask Tool a vytvořenou selekci vyplnit černou barvou. Pokud již máme nápis nebo logo v jiné vrstvě zvolíme z menu SELECT/LOAD SELECTION a jako zdtojový kanál zvolíme "Layer XX transparency". Pak použujeme menu LAYEF/FLATTEN IMAGE, čímž vrstvu nápisu i vrstvu pozadí spojíme. Selekce zůstává aktivní.
3. - naši aktivní selekci invertujeme (Ctrl+Shift+I nebo menu SELECT/INVERSE). Pak na ni aplikujeme filtr: FILTER/PIXELATE/CRYSTALLIZE. Hodnota parametru může být třeba 8. Pak selekci invertujeme zpět.
4. - pak přidáme do vnitřních ploch šum FILTER/NOISE/ADD NOISE. Amount okolo 70, a zatržená volba Gaussian. Dále aplikujeme filtr - rozostření FILTER/BLUR/GAUSSIAN BLUR, Radius okolo 2.0. Nyní můžeme zrušit dosud používanou selekci.
5. - teď poněkud zaexperimentujeme s nastavením dialogu Curves - IMAGE/ADJUST/CURVES a upravíme strmot křivky a bychom dostali výsledek přibližně jako na ukázce.
6. - pak celý obrázek invertujeme (Ctrl+I). Nyní zbývá vytvořit rampouchy. Obrázek rotujeme o 90° CCW, pak aplikujeme filtr FILTER/STYLIZE/WIND. Parametry: Method = Wind, Direction = Left. Poté obrázek rotujeme zpět do původní polohy. Nyní můžeme změnit barevný mód obrázku na RGB.
7. Nyní dodáme nápisu namodralý zimní nádech. Použijeme menu IMAGE/ADJUST/HUE-SATURATION (Ctrl+U). Zatrhneme volbu Colorize a experimentujeme. Na ukázce jsou použity parametry Hue = 200, Sat.=75, Ligh.=0. Můžeme přimalovat bílé odlesky - stětce příhodných tvarů nalezneme v podadresáři Photoshopu (Brushes nebo Goodies/Brushes) v souboru "Assorted Brushes.abr".

Jako u většiny ostatních postupů v Photoshopu - i zde platí, že postup sám je jen nástinem a výsledek práce velmi záleží na pečlivém provedení a případném experimentování - v romto tipu s hodnotami parametrů filtrů aplikovaných v první časti postupu.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Photoshop  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: