Auto F/X WebVise Totality a WebVise Animator - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Photoshop

Auto F/X WebVise Totality a WebVise Animator

13. prosince 1998, 00.00 | AutoFX Web Wise Totality a Animator jsou velmi použitelné nástroje pro tvorbu WWW grafiky.

AutoFX Web Wise Totality a Animator jsou velmi použitelné nástroje pro tvorbu WWW grafiky. Oba dva se po instalaci infiltrují do menu File/Export. Export přes "Totality" pak skrývá exportní filtr nad jehož možnostmi zůstává rozum stát. Plugin je rozdělen na čtyři integrované části. První z nich je systém digitálního podepisování o kterém se mi však nepodařilo zjistit žádné další podrobnosti.

Hlavní sílu pluginu představují však následující části, "JPEG Compression Engine", "GIF Compression Engine" a "Optimized Dithering Engine" což jsou velmi komfortní nástroje pro exportování do standardních WWW formátů. U formátu JPG lze nastavovat několika parametry stupeň komprese s okamžitým náhledem pro vizuální kontrolu kvality obrázku. Jako třešinka na dortu je pak grafík kompresního poměru a předvedení natahování obrázku modemem zadané rychlosti.

Export fo formátu GIF je vybaven podobně, na výběr je paleta (počet barev), stupeň ditheringu přpadně barevná korekce pokud barvy po převedení do palety "ujedou". Stejný náhled na natahování souboru jako v sekci JPG je zde doveden do dokonalosti, jelikož normální GIF se skutečně natahuje "po proužkách", zatímco interlaced GIF se autenticky objeví celý a postupně se zjemňuje. Rysem, který nemá u všech nástrojů, které jsem zatím poznal obdobu je tvorba průhledného GIFu z Protoshopové vrstvy s průhledností jak to dokumentuje obrázek. Málem bych zapomněl říci, že součástí exportu je též tvorba klikacích map, ktarý jsem ale dostatečně nezkoušel.

Pro preciznější korekce převodu obrázku do palety formátu GIF slouží čtvrtá sekce pluginu "Optimized Dithering Engine". Zde lze přímo ovlivňovat jednotlivé barvy palety, ale popravdě při mých pokusech spíše k horšímu.

Pro snadnou a komfortní tvorbu animovaných GIFů je určen Webvise Animator. Použití je velice snadné až triviální. První snímek animace se filtru dodá přes menu Export, čímž se vyvolá okno animátoru, které narozdíl od asi všech ostatních pluginů není modální a tudíž dovolí pokračovat dál v práci v Photoshopu. Další snímky animace lze zadávat klávesou F4, nebo přes nový export. Animátor má celem standardní možnosti svých konkurentů, okamžitý náhled, nastavení palety, ditheringu, průhlednosti a... a pěknou vizáž.


Ostatně všechny nástroje, v kolekci "WV Totality" obsažené mají mimo to, že dost umí, velmi pěkné a intuitivní rozhraní bez wokenní šedi, což je nepochybně plus. Na adrese http://www.autofx.com lze stáhnout demoverze těchto užitečných produktů, plně funkční po několik pokusů (7), pak expirují.

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Photoshop  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: