EIZO CS230 pro fotografy - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Digitální video

EIZO CS230 pro fotografy

3. března 2013, 19.16 | Nový LCD monitor, který japonský výrobce EIZO NANAO Corp. uvádí na náš a slovenský trh, má displej s úhlopříčkou 23 palců, energeticky úsporné podsvícení typu LED a integrovaný autokorekční senzor, umožňující automatickou kontrolu poslední prováděné kalibrace panelu.

 

Fotografický monitor “sRGB” EIZO ColorEdge CS230 s LED podsvícením a integrovaným autokorekčním senzorem v základní verzi spolupracuje s kalibračním softwarem pro hardwarovou kalibraci ColorNavigator Elements, který nevyžaduje pro svou funkci externí kalibrační senzor. Ovšem novinkou je možnost dokoupení licence, kdy se po zapsání licenčního čísla přímo do menu monitoru stává z tohoto modelu zobrazovač plně kompatibilní s profesionálním kalibračním nástrojem EIZO ColorNavigator.

 

EIZO CS230 pro fotografy

 

Nový 23“ LCD monitor řady ColorEdge zobrazí i nejjemnější barevné přechody. Přesnou reprodukci barevných odstínů umožňuje díky technologii 16bit LUT (LookUp Table) a schopnosti zpracovávat až 10bit RGB signál (30bit přenos) na digitálním vstupu DP – DisplayPort. Jeho barevný prostor se prakticky shoduje s normovaným standardem sRGB, který dokáže snímat řada HD kamer.

 

Prostřednictvím vstupů HDMI a Mini DisplayPort lze na monitoru přímo zobrazovat HDMI signály pro promítání videa a zobrazování fotografií. Konstantní barevnou reprodukci zajišťuje integrovaný autokorekční senzor, udržující automaticky stav naposledy prováděné kalibrace. LCD panel typu IPS zaručuje kontrast a barevné odstíny nezávisle na pozorovacím úhlu. Monitor je osazen moderním energeticky úsporným podsvětlovacím systémem typu LED.

 

V základní verzi monitor spolupracuje s kalibračním softwarem pro HW kalibraci ColorNavigator Elements, který nevyžaduje pro svou funkci externí kalibrační senzor. Novinkou je ale možnost dokoupení licence, kdy se po zapsání licenčního čísla přímo do menu monitoru stává z tohoto modelu zobrazovač plně kompatibilní s profesionálním kalibračním nástrojem EIZO ColorNavigator s vlastnostmi, které jsou velmi podobné vyšším modelům, 24” CG246 a 27” CG276. Po instalaci licence lze samozřejmě naplno využít také intergrovaný autokorekční senzor a nastavit automatickou kontrolu podle jeho poslední prováděné kalibrace.

 

Vzhledem k ceně licence přibližně 4000 Kč může být monitor zajímavým pro profesionály, kteří by rádi již instalované monitory řady “CG” doplnili o levnější model bez integrovaného kalibračního senzoru, avšak kompatibilní s těmito modely.

 

Podrobnosti najdete na webech EIZO.cz a EIZOmonitor.sk.

 

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Hardware  

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 » Rubriky  » Digitální video  

 » Aktuality  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: