Panasonic - ocenění TIPA v oblasti fotoaparátů a videokamer - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Digitální fotografie

Panasonic - ocenění TIPA v oblasti fotoaparátů a videokamer

Panasonic LUMIX DMC-FZ300

26. dubna 2016, 10.46 | Panasonic získal tři prestižní ocenění TIPA 2016, která jsou široce uznávána jako jedna z celosvětově nejvýznamnějších ocenění v oblasti fotografie a videa. V této kategorii byl

oceněn Panasonic LUMIX FZ300 jako „Nejlepší SUPERZOOM fotoaparát", objektiv Panasonic LUMIX G 25mm F1.7 ASPH obdržel ocenění „Nejlepší entry-level objektiv pro CSC systémy" a Panasonic 4K Ultra HD videokamera VXF990 získala ocenění „Nejlepší videokamera".

 

Nejlepší Superzoom fotoaparát

Panasonic LUMIX DMC-FZ300, který obdržel ocenění „Nejlepší Superzoom fotoaparát", se může pochlubit objektivem LEICA DC s clonou F2,8 v celém rozsahu zoomu 25-600mm umožňující vysokorychlostní záznam v nejtěžších podmínkách a robustní prachuodolnou konstrukcí. Fotoaparát přináší pokročilé video a fotografické technologie - včetně záznamu ve 4K (4K PHOTO) - pro snadné pořízení magických momentek od divoké přírody až po sportovní události.

 

Mluvčí poroty TIPA k ocenění dodává: „S integrovaným objektivem 25-600mm Leica DC Vario-Elmarit, odolností proti prachu a stříkající vodě je Panasonic FZ300 ideálním společníkem na cesty pro zapálené fotografy. FZ300 nabízí 12,1MP snímač MOS s úhlopříčkou 1/2,3 palce a s vysokou citlivostí, výkonný systém stabilizace obrazu pro fotografie i záznam HD videa. Tento model disponuje řadou kreativních režimů a možností včetně nahrávání 4K videa a záznamu do RAW formátu. FZ300 vyniká velkým OLED hledáčkem s 1 440 000 zobrazovacími body, živým náhledem (Livefinder View), výklopným displejem, technologií rozostření DFD (Depth from Defocus), rychlostí automatického ostření až 0,09 sekundy a sekvenčním záznamem s ostřením AFC při snímání až 6 snímků za sekundu."

 

Nejlepší entry-level objektiv pro CSC systémy

LUMIX G 25mm F1.7 ASPH s vysokorychlostní clonou F1.7 a 25mm ohniskovou vzdáleností, který poskytuje zobrazení a perspektivu téměř shodnou s lidským okem, je perfektním objektivem pro působivé a kreativní snímky s vysokou hloubkou ostrosti.

 

Mluvčí poroty TIPA k oceněnému objektivu poznamenal: "Panasonic LUMIX G F1.7 25mm je rychlý objektiv systému Micro Four Thirds (ekvivalent 50 mm) podporující vysokorychlostní digitální přenos rychlostí až 240 snímků za sekundu a perfektně pracující s kontrastním autofokusem a DFD technologií. Nabízí detailní ostřící vzdálenost 0,25 m (9,8 palců), sedmilamelovou clonu s dvojicí asférických čoček a ultravysokým indexem lomu. Objektiv je součástí působivé rodiny objektivů se světelností F1,7 zahrnující ohniskové vzdálenosti 20mm, 15mm a 42,5mm."

 

Nejlepší videokamera

Jako lídr v oblasti technologií 4K, umožňují 4K kamery Panasonic, včetně vítězného modelu Panasonic VXF990, 4K ořez (cropping) a fotografický režim 4K PHOTO. Kromě toho poskytují jedinečné možnosti, jako je bezdrátový záznam několika scén na více mobilních zařízeních a pokročilé profesionální funkce, které zjednodušují ovládání pro všechny jejich uživatele.

 

Mluvčí poroty TIPA zhodnotil vítězný produkt takto: „4K Ultra HD videokamera Panasonic VXF990 má integrovaný objektiv Leica Dicomar s 20tinásobným optickým zoomem (4K 16:9 - 30,8-626mmm ekvivalent; statický snímek 3:2 - 34,5-690,3mm ekvivalent) a s 5tiosou hybridní optickou stabilizaci (Hybrid Optical Stabilisation). Je vybavena 4K Cinema funkcemi a efekty pro úpravu obrazu, včetně Dolly Zoom, pomalého a rychlého záznamu či následného 4K ořezu (Post Cropping). Oceněný model navíc umožňuje pořídit z videozáznamu 4K fotografie a disponuje také možností přesamplování na nižší rozlišení pro 1080p Full HD displeje. S vestavěným WiFi se lze připojit až ke třem mobilním zařízením zároveň a pořídit tak souběžný záznam více scén s Wireless Multi Camera. Exkluzivní HDR režim videokamery pomáhá zvládnout natáčení v podmínkách s vysokým kontrastem. Náhled poskytuje elektronický hledáček EFV s 1,5 milionem obrazových bodů nebo 3palcový LCD displej."

 

Zdroj: panasonic.com

 

 

Zdroj: http://www.panasonic.com/cz/corporate/novinky/articles/panasonic-ziskal-tri-oceneni-tipa-v-oblasti-fotoaparatu-a-videokamer.html

Panasonic VXF990

LUMIX G 25mm F1.7 ASPH

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Digitální fotografie  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: