Představujeme: AutoCAD 360 - CAD - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:CAD

Představujeme: AutoCAD 360

4. března 2015, 12.43 | AutoCAD 360 je spolehlivý pomocník v terénu. V čem všem nám ulehčí život? Chleba levnější nebude, ale můžete se s ním podílet na záchraně pár stromů!

AutoCAD360 je volně dostupná (či placená) web-cloud platforma, spustitelná jednak na webu ,(prakticky libovolný počítač) dále pak podporuje veškeré majoritní mobilní OS na trhu (Windows, Android, iOS…). Je určena primárně pro inženýry a architekty. Editor podporuje formáty DWG a DFX, a to ve formě 2D i 3D výkresů. Výkresy lze upravovat či dodělávat offline, anebo i online odkudkoliv, kde máte připojení k internetu. Ze svého hlavního pracovního zařízení přes server Cloud nahrajete své výkresy, pomocí svého mobilního zařízení pak synchronizujete data se svým účtem Autodesku. S aplikací tak lze provádět kontrolu, psát k výkresům různé poznámky, nebo je opravovat a dodělávat, přičemž se zobrazuje i historie úprav pro případnou zpětnou revizi. Je nutné poznamenat, že pro případnou spolupráci je nutné správně nastavit práva na stahování či editaci toho či onoho výkresu, kterou lze určit hned při uploadu. Pro některé uživatele tak lze zakázat možnost do výkresu jakkoliv vstupovat kromě zobrazení, anebo určit, zda si jej může stáhnout.

 

Klientské rozhraní AutoCADu 360 je velice přívětivé a je určeno pro co nejširší škálu uživatelů, takže mu snadno porozumí i málo zkušený uživatel. Existují dvě verze, jedna zcela zdarma, druhá funguje na bázi měsíční či roční licence. Verze se od sebe moc neliší, ovšem vedle základních nástrojů (chytré pero, měření, nástroje pro značení, práce s vrstvami, možnosti posouvání a úpravy objektů, rozličné značení, sdílení, ořezávání částí výkresu atd.) na úpravu výkresů je s verzí PRO možno výkresy i tvořit a možnosti úprav se rozšíří. Rozdíly najdeme také ve velikosti Cloud uložiště a maximální velikosti zpracovávaného souboru, které jsou zvýšeny z původních hodnot 5GB/10MB soubor na 25GB/30MB soubor.

 

 

Při používání aplikace může také dojít k nešvaru. Aplikace nemusí rozpoznat některé komplexnější tipy entit. To má za důsledek umožnění pouze podporované části výkresu, obavy ovšem mohou jít stranou. Části, se kterými se dá pracovat, lze upravovat. Ty ostatní nechá AutoCAD 360 netknuté a tak nemusíte mít strach z jakéhokoliv znehodnocení, či poškození výkresu.

 

V nabídce je široká škála jazyků, ve které však čeština stále chybí. Lze si vybrat z angličtiny, čínštiny, korejštiny, japonštiny, francouzštiny, němčiny, portugalštiny, italštiny a španělštiny.

 

Spíše než editor je tedy AutoCAD 360 pomocný software, který v rodině Cloudových aplikací od Autodesku primárně přebírá roli usnadnění a mobility výkresů. Pro jistou komplexnost různých profesí lze uploadovat na 360ku z rozličných CAD aplikací a tak je šikovným pomocníkem tam, kde byste buď potřebovali počítač, anebo hromadu výkresů. 

 

Zdroj: https://www.autocad360.com/

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » CAD  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: