Kreslení písmeny na iPhonu - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Apple

Kreslení písmeny na iPhonu

22. června 2009, 00.00 | Aplikace TypeDrawing umožňuje na iPhonu a iPodu touch vytvářet kresbičky z písmen, slov a vět. I když se takto jedná spíše jen o hříčku, dokáží s ním někteří uživatelé vytvořit poměrně zajímavá dílka. Ostatně přesvědčete se sami.

Pro iPhone dnes existuje přes 50 tisíc oficiálních aplikací (ve webovém obchodu App Store Applu), o jejichž smysluplnosti lze mnohdy pochybovat, ale některé opravdu stojí za zmínku, i když třeba jde o pouhé hříčky, ty totiž někdy mohou být velice zábavné.

To platí také pro aplikaci TypeDrawing, jež má původ v internetovém projektu z roku 2005.

Princip je velice prostý, jak napovídá název, dovoluje graficky se vyjádřit pomocí slov. Funguje to tak, že nejprve napíšete výraz, slovo nebo prostě jen nějaká písmena, či jiné znaky, dále zvolíte písmo, barvu, a pozadí, a pak už můžete z těchto písmen a znaků něco nakreslit, každým tahem prstu přes displej se nakreslí črta ze zadaných znaků, jejichž velikost se mění podle rychlosti tahu, čím rychleji kreslíte, tím větší znaky budou. Výsledek svého snažení uložíte do fotoalba.

TypeDrawing_ilustrace_1

Jako pozadí se dá zvolit žlutý, nebo bílý, papír, anebo též obrázek z fotoalba telefonu. Kreslení však vyžaduje určitý cvik, protože aplikace zatím dovoluje pouze zrušení celého obrázku, ale nikoli dílčí opravy.

Ovšem jak ukazuje třeba tato galerie na Flickru, výtvarně zruční uživatelé takto dokážou vytvořit velice nápaditá dílka.

Aplikaci TypeDrawing (funguje jak na iPhonu, tak na iPodu touch) napsal Hansol Huh z Jižní Koreje, nabízí ji na AppStore za 0,99 USD a poměrně rychle uvolňuje nové verze rozšiřující její možnosti.

TypeDrawing_ilustrace_2

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » VSE  

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Apple  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

Poptávka bazar

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: