Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Dreamweaver - aktualizace změn

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Dreamweaver - aktualizace změn

Autor: Hyrogen

13:33:41 14.05.2010

Díky za vyčerpávající odpověď. Zkusil jsem to ale skutečně mi chybí jak znalosti, tak praxe k tomu abych vše správně pochopil. Nějak se mi podařilo zřejmě vytvořit předlohu ale evidentně tam chybí propojení na ostatní stránky webu, nehledě na hlášku programu, že předloha nemá žádné upravitelné oblasti. Nemám teď bohužel čas se učit vytvářením nových webů, neb potřebuji zpracovat ten stávající ale koukám že to bude vyžadovat svůj čas, případně i Váš kurs.

Citovat příspěvek

Re: Dreamweaver - aktualizace změn

Autor: creativesuite.sk

23:09:08 12.05.2010

Dobry den, tvorba predloh alebo poloziek kniznice vam pomozu tento problem riesit, ak vsak ziadna predloha v ramci terajsieho weboveho sidla neexistuje, budete si musiet ju vytvorit a ulozit ako subor .dwt v ktorom definujete upravitelne a neupravitelne oblasti (Vlozit - Objekty predlohy...). Upravitelne oblasti a ich obsahy budete nasledne moct menit na kazdej dotycnej stranke, ktora je napojena na sablonu a naopak - vsetky neupravitelne oblasti zasa iba v sablone predlohy. Po kazdej uprave sablony predlohy sa automaticky aktualizuju vsetky napojene stranky. Vase menu teda bude nutne nastavit ako neupravitelnu oblast v predlohe.

Existujuce stranky je mozne napojit na predlohu pomocou Zmenit - Predlohy - Aplikovat predlohu na stranku. Chce to ale trochu kumstu a znalosti prace s nimi, odporucam Napovedu DW, je to tam celkom dobre spracovane. Alebo sa DW naucit komplexne napriklad u nas na online kurze :)

www.crativesuite.sk
www.dreamweaver.sk

Citovat příspěvek

Dreamweaver - aktualizace změn

Autor: Hyrogen

15:22:24 12.05.2010

Ahoj, jsem začátečník s DW a řeším překlad již hotového webu. Momentálně jsem se zasekl na tom, že překládám hlavní menu a když přeložím položky hlavního menu na hlavní stránce, tak je vše ok ale tato změna se nepropíše do všech stránek, na které jsou tyto položky hlavního menu.
V knize kterou mám k dispozici, jsem se dočetl že by to mělo jít úpravou předlohy a její aktualizací. Vzhledem k tomu že jsem dostal již hotový web, žádnou předlohu nemám (nebo nevím jak udělat abych ji měl).
Může mi prosím někdo poradit jak aktualizovat změny u těchto prvků, aniž bych musel ručně zpracovávat všechny jednotlivé stránky?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: