Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

ICC profily a webdesign

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Dreamweaver cs3

Autor: Ivča

14:59:35 24.02.2011

Ahoj, existuje vůbec někdo, kdo programuje webové stránky a zároveň vytváří i grafiku? To znamená umí udělat komplet celý web sám?
Já jsem dostala od šéfové tento úkol před rokem a jak jsem na tom dnes? Rok se topím v programu Adobe Dreamweaver CS3, jelikož neumím anglicky a zřejmě ani nemám mozkové buňky na programování. Adobe Photoshop je úžasný, ten umím perfektně a baví mě a bez něho bych webovky neudělala.
Jestli existuje někdo, kdo by se mnou chtěl pravidelně diskutovat a pomáht si při učení programu Adobe Dreamweave CS3, prosím ozvěte se na: grafik.i@email.cz. popřípadě naučte mě něco z Dreamweaveru a já vás naučím něco z Photoshopu.

Jestli chcete vidět výsledek mých prvních stránek, podívejte se na www.hudeczek.cz
Mám problém se zobrazením stránek v různých prohlížečích. Někde se zobrazuje tato stránka umístěna nalevo obrazovky, také veškeré texty v tabulkách (v prohlížeči Chrome), jinde zas uprostřed, tak jak jsem to původně chtěla (prohlížeč Internet Explorer) já fakt nevím. Programování je horor a zlý sen. Teda pro mně.

Přeji všem začátečníkům hodně štěstí, programování je velmi rozsáhlá oblast a grafika taky. Dělat celé webovky sám je jako postavit komplet celý dům od základů až po střechu. Lidi, jsetli máte jinou možnost (já ne, pracovní příkaz je prostě příkaz a nezaměstnanost je nepříjemná) tak si vyberte mezi jedním nebo druhým.

Citovat příspěvek

Re: ICC profily a webdesign

Autor: crys

20:32:49 26.10.2008

neni ani treba hned hrnout dreamwaver nebo fireworks, staci koupit na netu starou licenci na GoLive cs2 a photoshop cs2 oboje super, cena nesrovnatelne nizsi

Citovat příspěvek

Re: Dreamweaver cs3

Autor: deiwi

15:30:30 19.10.2008

Jen doplním, že k tovrbě webové grafiky lze použít Adobe Fireworks (určený primárně pro webdesignery), který je asi o polovinu levnější, než Photoshop. V Dreamweaveru se grafika dělat nedá, ale k psaní kódu a vytváření stránek je to jeden z nejlepších nástrojů.

Citovat příspěvek

Re: ICC profily a webdesign

Autor: Hobitko

14:13:57 19.10.2008

Ahoj, je to sice otazka mimo tejto temy, ale odpoviem...
Nejaky "design" urobis sice aj v Dreamweaveri, ale tento nastroj je primarne urceny k programovaniu webu. Za urcitych predpokladov je mozne pouzit k tvorbe grafiky aj softwer ako Illustrator, Corel, Gimp, InDesign, ale skutocnym nastrojom je urcite Photoshop pre tvorbu bitmapovej (obrazovej) grafiky + pridavne animacne programi (Flash a pod.). Dreamweaver ti asi k praci nepostaci... Vyvstava tu aj otazka: chces by programator alebo grafik? Myslim, ze vediet oboje perfekne je naivna myslienka :)

Citovat příspěvek

Dreamweaver cs3

Autor: Aleš Neckář

14:01:37 19.10.2008

Dobrý den / Ahoj,

Jsem začátečník, který si koupil na doporučení Adobe Dreamweaver cs3. Mým cílem je se naučit vytvářet webové stránky.

Omlouvám se předem, že můj dotaz může některým z vás připadat až naivní. Přesto:

Rád bych se zeptal, zda lze v rámci Adobe Dreamweaver cs3 programovat v jazyce html, ccs, javascript, popřípadě dalších programech nutných k tomu vytvořit slušnou webovou stránku. Nebo je tento software určený jen pro designy?

Z toho, co jsem viděl se mi zdá, že se v tom asi dá i programovat, ale jistý si nejsem...

Díky za odpověď.

Aleš Neckář

Citovat příspěvek

ICC profily a webdesign

Autor: Hobitko

10:57:46 19.10.2008

Graficke navrhy vytvaram v Photoshope CS3 (Apple OS X). Je tu vsak problem, ktory chcem zacat riesit. Momentalne pozivam synchronizovanu spravu farieb v Adobe CS3 (RGB - Adobe RGB 1998, CMYK - FOGRA27). Pokial vytvorim grafiku v Adobe RGB 1998 (resp. sRGB). Tak farby vo Photoshope CS3 a Safari 3 uplne sedia, nakolko Safari dokaze interpretovat prilozene ICC obrazku. Problem je vsak vo Firefoxe 3, ktory ICC ignoruje, preto som dospel k nazoru, ze grafika by mala byt asi ukladana bez ICC, aby farby boli boli rovnake vo vsetkych prehliadacoch. Problem je vsak v tom, ze Photoshop ukazuje farby inak, ako prehliadace.

Su tu 2 aspekty:

a) ak spravim grafiku s ICC - farby suhlasia v PS aj Safari, Firefox je mimo
b) ak spravim grafiku bez ICC - farby suhlasia v Safari a Firefoxe, Photoshop zobrazuje farby inak ako prehliadace.

Este maly priklad: vytvorim si stvorec s farbou #b5c6ce vo Photoshope a programator pouzije tuto hexa-farbu v grafike na definiciu backgroundu... Ako dosiahnut, aby boli farby uplne identicke v Photoshope, Safari i Firefoxe?

Dakujem

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: