Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

kritika www.superrecepty.sk

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: kritika www.superrecepty.sk

Autor: creativesuite.sk

14:59:10 10.03.2010

Zdravim Jablko, web sa mi osobne velmi paci, z pohladu dizajnu je prijemny, pestry a hlavne nepreplacany. Kombinacia oranzovej a zelenej je fajn pre kuchynsky feeling, normalne mam chut ist nieco ihned zjest. Tie letenky mi tam tematicky nepasuju, ale asi je to reklama.

Okamzite som sa na nom zorientoval aj ako uzivatel a ihned odporucil manzelke ako zdroj :) Sekcie a cely layout ma jasnu strukturu. Vyborna je funkcionalita a moznosti interakcie uzivatela vtiahnu do webu aj ako aktivnych navstevnikov. Zastavam aj defaultne nasiroko koncipovane menu - ak by sa podpolozky poskryvali do zavretych alebo vyskakujucich roletiek pri hover, trebalo by to otvarat, co by bolo skoda. Takto vidime vsetko ihned a clovek moze klikat na nejake dobroty.

Kod je zjavne pisany dizajnerom, nenasiel som cudzie prvky ci sablonove artefakty. Oble rohy s background image su fajn, iba v sekcii Komentare nedosadaju ciary s okrajom kontajnera - je tam taka drobna medzierka.

Este ma napada ci justify zarovanie textu je obcas namieste - v sekcii stred_obsah napriklad su 4 riadky chleboveho textu a na konci riadkov zostavaju jednoznakove predlozky, pripadne su v textoch diery a rieky, kedze sa nelomia slova. Tie jednoznaky na konci su typograficky vadou - v DTP absolutne nepripustnou, na webe by sme mali skusat to osetrit podla moznosti aby neboli. Chapem zamer o blokovitost textu vo vztahu k fotke, len...

Osobne si myslim ze je dizajn nadmieru vydareny a ked to porovnam s niektorymi webkami inych navrharov ste v jasnom nadpriemere. (paradoxne o cosi horsie na mna vizualne posobi samotny domovsky web tvorcu evolution labs - je nejaky taky cerveny a bielonezazivny ale to je mozno len vec vkusu, skutocne nechcem nikoho urazit)

Tak sa majte.

www.creativesuite.sk

Citovat příspěvek

kritika www.superrecepty.sk

Autor: Jablko

10:47:48 01.03.2010

Zdravím,

poprosím o vyjadrenie sa celkovo (design, obsah, SEO, orientovanie sa na webe) k tomuto webu:
www.superrecepty.sk

vďaka

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: