Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

export/import text fla

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: export/import text fla

Autor: Bubáci

20:58:04 09.03.2011

Po výzkumu v téhle oblasti se nacházím v této fázi:

Flash CS5 umožňuje exportovat textová pole do formátu xliff, což je pozitivní, protože jde o formát vhodný pro lokalizaci. Je to v podstatě celkem jednoduché xml. Každému textovému poli se ve Flashi přidělí ID (pomocí tabulky Strings), které je pak reprezentuje v xliffu, takže po překladu se jenom v adresáři vymění xliff za přeložený, otevřu fla a aktualizuji vyzbu na xml, ze kterého se do textových polí načte cílový jazyk.

Jak na to je popsáno zde:
http://www.nbilyk.com/flash-localization-example

Problém je, že je že když je projekt rozsáhlejší, je třeba postupně označovat spoustu textových polí a přidělovat jim ID. Neuměl by to tady nějakej schopnej ActionSkriptista zautomatizovat? Věc je trochu komplikována tím, že ID je možno přidělit pouze dynamickým textům, takže je nejprve třeba všechny texty převést na dynamické a teprve potom jim přidělit ID (a to zase nevím, jestli to nebude mít vliv na funkčnost aplikace).

Ocením jakýkoliv nápad.

Citovat příspěvek

export/import text fla

Autor: Bubáci

20:20:33 08.03.2011

Ahoj, dostal jsem k překladu (lokalizaci) soubor fla.

Nevíte někdo, zda se z tohoto souboru dá vyexportovat text (nejlíp všechen text) tak, aby se dal po překladu naimportovat zpátky?

Samozřejmě je možné, aby to překladatel překládal rovnou ve Flashi, ale takových moc není a já bych na to rád použil překladový sw, který pracuje s pamětí (Trados apod.) - takže by se mi hodilo třeba xml, nebo podobný strukturovaný formát, který by se po překladu naimportoval zpátky tak, aby se neporušila funkčnost.

Nevím, jestli to umí samotný Flash, ale třeba to umí nějaká Plug-Ina nebo 3rd party sw.
Stačil by mi asi i odkaz na forum, kde to nekdo resi apod.

Diky

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: