Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

odkaz ze symbolu do scény

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

odkaz ze symbolu do scény

Autor: fronfi

14:31:33 22.07.2009

Zdravím...

občas pracuji ve flashi (momentálně adobe CS3) a práci v něm docela rozumím (nepočítám action script). Zrovna se ale nemohu vymotat z jednoho problému...

ve "Scéna 1" mám v časové ose 4 vrstvy (podklad, logo, odkazy, obsah)... do vrstvy "odkazy" jsem umístil obdélník, následně jej převedl na symbol-movieClip a editoval. Při editaci jsem nad obdélník naskládal texty tlačítek a všechny je postupně převedl na symboly-button.

ve vrstvě "obsah" mám na 99. snímku akci stop(); na 100. snímku pokračuje načítání vlastního obsahu v závislosti na tom, na které tlačítko kdo klikne (na 150. snímku je vložen movieClip "o_nas"; na 200.snímku je vložen MovieClip "kontakty" ...atd..

potřebuji rozchodit ony buttony (vložené do symbolu "odkazy") tak, aby se po jejich kliku spustila animace např. od snímku 100 (nebo 150 nebo 200 atd..)

Použil jsem:
on (release) {
gotoAndPlay("Scéna 1", 100);
}
zkoušel jsem měnit název scény, převedl symboly movieclip na graphic, místo číselného vyjádření časové osy jsem zkoušel pojmenování snímku a následnou adresaci na něj... vše ale marně... tlačítka tlačí, ale časovou osu nerozjedou :(

díky za opravu mého špatného vnímání práce ve flashi;) beztak se propojení symbolů a scén řeší jinak - ono "gotoAndPlay("Scéna 1", 100);" mi nabídl sám flash..

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: