Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Flash preloder skrz loader

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Flash preloder skrz loader

Autor: silverback

8:55:27 13.10.2008

ještě abyste problému lépe porozumněli - zde je stránka:

www.sensor.cz

když kliknete na kolekce 2009 a libovolnou položku z menu co vyjede, jakoby se chvíli nic neděje - to se totiž načítá .swf do loaderu - já potřebuju nějak dát uživateli vědět, že se to načítá.

Citovat příspěvek

Flash preloder skrz loader

Autor: silverback

8:45:01 13.10.2008

Dobrý den,

mám takový problém, dělám komplexnější stránky ve Flashy, které hodně pracují s loadery. Není pro mě problém udělat preloader pro hlavní flash, ale když se totéž pokusím udělat u MoveClipu, který se má načíst do loaderu - nic se nestane. Pro lepší představu - použil jsem tento script na zobrazení preloaderu u hlavní animace (aplikováno na movieClip):

[quote]
onClipEvent (load) {
total = _root.getBytesTotal();
} onClipEvent (enterFrame) {
loaded = _root.getBytesLoaded();
percent = int(loaded/total*100);
_root.percen1 = ""+percent+"%";
gotoAndStop(percent);
if (loaded == total) {
_root.gotoAndPlay(2);
}
}
[/quote]

vše funguje jak má. Potom mám ale další .fla soubory, které se načítají do loaderu, který je umístěn v dalších snímcích animace. Problém je v tom, že nemohu použít export celého .fla souboru do .swf, protože má mít průhledné pozadí - proto exportuji do .swf pouze jeden MovieClip v tomto .flv obsažený (v library na něj klepnu pravou a dám export swf movie) a na tento cílový .swf pak odkážu skrze loader. Jak mám prosím upravit AC pro tento MC? Kam ho mám umístit? Poradí něko? Předem díky za odpověď.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: