Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

velikost jpegu

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: velikost jpegu

Autor: sedlon

23:37:21 20.10.2006

Diky za tvuj pristup. Leckdy i 1+1 je problem. :)

Citovat příspěvek

Autor: fatal.error

20:51:01 26.09.2006

..blbost jipoide.. :) ..netuším jak máš daný flash udělaný (nejspíš blbě), ale to co řešíš je stupidita pro opici, kterou na 2 hodiny pustíš ke komplu..
..prostě po natažení obrázku zjisti jeho _width a _height.. :) ..myslím, že jednodušší problém ve flashi již ani neexistuje..

p.s.
.."po natažení" !! :) ..nikoliv po příkazu k natažení..to je důležité, jinak ti to fungovat nebude..
..natahování externích objektů je asynchronní..

Citovat příspěvek

Autor: jipoid

16:37:17 24.09.2006

sarevok: uplne te nechapu,me jde o velikost,dpi vubec neresim.samozrejme ze zvetsovat a zmensovat obrazek jde,pres _xscale,_yscale uplne libovolne,jedine co me stve ze nemuzu zjistit jeho velikost.me jde o to udelat si flashovou galerii mych praci,jsem fotograf,nechci veskere fotky prevadet na stejnou velikost,kazda ma treba i jiny format (ctverec,obdelnik 3:2,2:3,16:9...navic kazdy ma na monitoru jine rozliseni,chci mit moznost fullscreenu podle rozliseni desktopu kazdeho uzivatele....problem je v tom ze je pruda menit obsah webu ve flashi,je pruda delat vsechny fotky stejne...nechci pro kazdou fotku zvast resit jeji upozicovani,centrovani na stred ve flashi,chci aby se to delo automaticky,nasypu jpegy do adresare a prohlizecka je hezky zobrazi centrovane zarovnane,treba jako acdsee....algoritmicky je to trivialni,napsat script ve flashi je primitivni,jedine co mi chybi ke stesti je znat rozmery obrazku,zmena meritka zadny problem neni,neni ani problem udelat plynoly zoom.....

Citovat příspěvek

Autor: Sarevok

2:03:41 22.09.2006

Právě: co myslíš změnou měřítka: dpi a velikost, nebo jen dpi, nebo velikost? Fakt je takový problém si ty fotky naškálovat do stejného px rozměru jinde? Jasně, že umí měnit dpi, ale ty chceš, aby automaticky při loadu měnil i dpi i rozměry, aby ti vyhovoval... možná chceš nemožné. (dpi a px rozměry samozřejmě musí být v nějakém poměru, aby to fungovalo)

Citovat příspěvek

20:38:46 21.09.2006

sarevok: flash ale scalovat umi,sice vysledek nic moc,interpolacni algoritmy zadna slava,ale kdyz uz umoznuje zmenu meritka,mohl by umoznit zjistit velikost.treba udelat image gallery s moznosti umistovat libovolne velke fotku a zmensovat je do nejakeho ramce mi ve flashi prijde jako neresitelnej problem:-(

fatal.error: :-) tak blby zas nejsem,bohuzel _width+_height se vubec nezmeni,at loaduju obrazek 100x100 nebo 1000x1000....urcite overeno.rozumejsi napad by nebyl? ;-)))

Citovat příspěvek

Autor: fatal.error

11:28:29 21.09.2006

>> .."tak jednoduchy problem a neexistuje reseni? nejak se mi v tom pripade nezda,ze by flash byl urcen pro web a pro praci s grafikou,asi je dobry jedine na..... ;-))))))))"..

..jestli nejsi spíš ty, jipoide, dobrý jedině na.... :) ..vážně ti nic neříká _width / _height ??

Citovat příspěvek

Autor: Sarevok

1:12:19 20.09.2006

Já nevím, jestli jsem ten dotaz pochopil, ale řekl bych, že prostě budeš muset ty "obrázky" mít už předpřipravené odjinud, ve správné velikosti i rozlišení - on Flash přece není program na úpravu rastrů;)

Citovat příspěvek

22:07:06 16.09.2006

tak jednoduchy problem a neexistuje reseni? nejak se mi v tom pripade nezda,ze by flash byl urcen pro web a pro praci s grafikou,asi je dobry jedine na..... ;-))))))))

Citovat příspěvek

velikost jpegu

19:35:07 02.09.2006

zdravim,

mam mozna trivialni dotaz na asi jednoduchou vec,buhuzel ale neni v dokumentaci co mam popsana....

externe nacitam obrazky pres LoadMovie a potrebuju jednoduchou vec,a to zjistit rozliseni,abych si ho mohl upozicovat a naskejlovat,bohuzel nic takoveho nikde nemuzu najit.pomuze nekdo?

diky

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: