Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Změna velikosti vektorové mapy

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Změna velikosti vektorové mapy

Autor: Kondy007

14:37:09 09.02.2012

Tak jsem to vyřešil, cdr soubor jsem převedl do eps a zpátky načetl do corelDraw a nyní bez ztráty kvality a deformace mohu měnit velikost jak chci. Mapa měla původní velikost cca 2000 mm x 1500 mm a nyní bez ztráty veškerých hodnot 500 mm x 375 mm.
Děkuji za snahu pomoci.

Citovat příspěvek

Re: Změna velikosti vektorové mapy

Autor: Rado-J

7:55:28 09.02.2012

Ak to spravne chapem mas komplexnu vektorovu mapu a chces zmenit je velkost v grafike. Neviem co myslis tym "sloucenim". Ale co sa tyka ulic je celkom mozne ze su kreslene ako krivka s definovanym obrysom. Hrúbka obrysu sa nemeni ked zmensujes mapu. Ak chces aby sa pri zmensovani mapy menila aj hrubka obrysu krivky musis nastavit vo vlasnostiach kazdeho obrysu "Meritko podle obrazku". Ak je mapa velmi zlozita, mas co robit. V takom pripade by asi bolo lepsie pouzit nejaku "alternativnu" metodu (previest vsetky obrysy na objekty, alebo vyrastrovat mapu, alebo pracovat s nou v illustratore :-) ...)
Co sa tyka textu, ten by mal byt v poriadku. Rozhodit ho moze jedine ak je ako odstavcovy (treba ho previest na retezcovy), alebo aj on ma definovanu linku (plati to co som pisal hore).

Treba vsak ratat s tym, ze ak je mapa velmi zlozita, obsahuje vela textu a mapovych detailov, moze prevod obrysu na objekt skoncit chybou padom programu, alebo zlym vysledom...

Citovat příspěvek

Změna velikosti vektorové mapy

Autor: Kondy007

17:29:55 08.02.2012

Prosil bych o radu, jak zmenšit nakreslenou detailní mapu v CorelDraw X5. Při sloučení a zmenšení mapy se mi rozhodí text, ulice mají jinou šířku atd. Potřeboval bych aby bylo vše poměrově zachováno.Děkui za radu.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: