Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Problém s barevností na stolní tiskárně

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Problém s barevností na stolní tiskárně

Autor: Strix

17:39:50 22.09.2011

[ital] ...protože si nemyslím, že by byl COREL tak blbý, že když si v něm nastavím barvu dle CMYK vzorníku, který leží přede mnou, aby mi pak na tiskárně vyšla ZCELA JINÁ barva... [/ital]

Musím nesouhlasit - Corel je opravdu parodie na grafický software - sám bych ho taky nejraději nepoužíval vůbec, ale bohužel občas musím, protože pracuji jako grafik a občas se tak nevyhnu nepříjemné nutnosti něco v něm předělat po někom jiném - a musím konstatovat, že i na kalibrovaném monitoru EIZO, s velmi pečlivě nastavenou správou barev, Corel stejně často zobrazuje barvy úúúúplně mimo (td)

Díky bohu za Creative Suite...

Citovat příspěvek

Autor: BENNI

9:05:59 17.09.2011

S programy firmy COREL NEpracuji ,ale pár rejpavých otázeček: používáte vzorníky barev? Máte profesionální monitor? Máte monitor nakalibrovaný? Barvy jsou totiž věda... a pokud se snažíte něco dělat profesionálně, tak byste taky na to měl být patřičně vybaven. Pokud zadám CMYK číselnou hodnotu nějaké barvy, měla by mi to tiskárna vytisknout v podstatě stejně, když to pak porovnám se vzorníkem. Ale pokud nemáte profesionální monitor a nastavíte si nějakou barvu pomocí číselné hodnoty, je jasné, že na monitoru bude pak vypadat jinak, nežli na barevném vzorníku, ale při vytištění by ta barva měla sedět s tím, co jste tam před tím zadal.
A pokud vidíte na monitoru fialovou a vyleze vám modrá, tak je to přesně to o čem mluvím...
monitor, pokud to nevíte, pracuje v RGB a tiskárna ve CMYK a pokud ten váš monitor nemáte nakalibrovanej a navíc máte nějakou šunku, co prodávaj v OKEY za pár tisíc, tak se vůbec nedivím, že vidíte na monitoru světle fialovou a z tiskárny vám leze modrá (td)
další věcí jsou profily ICC, tiskárna může používat své vlastní, jaký jazyk používá vaše tiskárna PCL nebo PS ? to jsou všechno věci, které s tím více či méně souvisí , protože si nemyslím, že by byl COREL tak blbý, že když si v něm nastavím barvu dle CMYK vzorníku, který leží přede mnou, aby mi pak na tiskárně vyšla ZCELA JINÁ barva (nepatrný barevný posun může být, byť je nežádoucí, ale aby z ze světle fialové udělala tmavě modrou... - tak to už je moc:).

Citovat příspěvek

Autor: LR

10:23:12 31.08.2011

"Takze, ta ista grafika, na pocitaci kde je nainstalovany Corel sa
vytlaci zle, ale na pocitaci kde nie je nainstalovany Corel sa vytlaci
dobre? Na tej istej tlaciarni?"

Není to samá tiskárna, bohužel máme tuto tiskárnu v kanceláři, kde není PC bez Corelu, skusím se domluvit s někým po síti.

"Ako tlacis CDR dokument na pocitaci kde
nie je nainstalovany Corel?"
Netisknu primo CDR ale PDF z CDR. Tu neonovou zelenou zvladla vytisknout o 40.000 CZK levnejsi tiskarna tak nevidim duvod proc by to neumela tahle... :)

"Sprava farieb v Coreli X5 nezmizla. Je tam, len
je zmenena."

To jsem si všiml, že tam není už ten klasický Color Management, namísto toho
Nástroje - Správa barev ... to je vše?

Každopádně bych rád zjistil kde je problém, nikdo s kolegů to neřeší...
:(

Citovat příspěvek

Re: Problem s barevnosti na stolni tiskarne

Autor: r.janos

9:02:40 31.08.2011

Takze, ta ista grafika, na pocitaci kde je nainstalovany Corel sa
vytlaci zle, ale na pocitaci kde nie je nainstalovany Corel sa vytlaci
dobre? Na tej istej tlaciarni? Ako tlacis CDR dokument na pocitaci kde
nie je nainstalovany Corel? Urcite tvoja tlaciaren dokaze vytlacit
kriklavu neonovo-zelenu? Sprava farieb v Coreli X5 nezmizla. Je tam, len
je zmenena.

Dňa 31.08.2011 8:09, LR wrote / napísal(a):
>
> Zdravím, již léta se v Corelu trápím s rozdíly barev.
> Je to klasickej problém - mám v CDR barvu (světle fialová) a z laserové tiskárny (drahej HP CP5225) mi vyleze tmavě modrá. Nebo z křiklavě neonově zelené je hnusná matná tmavě zelená...
> Několikrát jsem tomu zkoušel přijít na kloub ale vždy bez úspěchu. Nastavení různých profilů znamenalo vždy jen minimální rozdíl.
>
> Barvy můžu mít RGB nebo CMYK, aplikovat profily CDR nebo HP, výsledek je vždy velmi podobný.
> Stejnou grafiku mi však PC bez Corelu vytiskne téměř identicky.
>
> Kde je tedy problém? Mě už se zdá, že jakmile je v systému Corel, tak je vše v prd... protože ikdyž to zkouším tisknout z PDF nebo prostě jen jako bitmapu z obrázkového prohlížeče zatímco Corel je vypnutej, tak výsledek je vždy stejný.
> :S

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

8:12:18 31.08.2011

Ještě dodám, že v současnosti mám Corel X5, ale pracoval jsme již z X3 a CDR12, předtím byl k dispozici klasický Color Manager. V X5 zmizel...

Citovat příspěvek

Problém s barevností na stolní tiskárně

8:09:45 31.08.2011

Zdravím, již léta se v Corelu trápím s rozdíly barev.
Je to klasickej problém - mám v CDR barvu (světle fialová) a z laserové tiskárny (drahej HP CP5225) mi vyleze tmavě modrá. Nebo z křiklavě neonově zelené je hnusná matná tmavě zelená...
Několikrát jsem tomu zkoušel přijít na kloub ale vždy bez úspěchu. Nastavení různých profilů znamenalo vždy jen minimální rozdíl.

Barvy můžu mít RGB nebo CMYK, aplikovat profily CDR nebo HP, výsledek je vždy velmi podobný.
Stejnou grafiku mi však PC bez Corelu vytiskne téměř identicky.

[bold] Kde je tedy problém? Mě už se zdá, že jakmile je v systému Corel, tak je vše v prd... protože ikdyž to zkouším tisknout z PDF nebo prostě jen jako bitmapu z obrázkového prohlížeče zatímco Corel je vypnutej, tak výsledek je vždy stejný.[/bold]
:S

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: