Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

ořezové značky

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: ořezové značky

Autor: MirdaXXX

5:49:27 07.05.2011

Omlouvám se, ale už jsem na to přišel :) Prostě jen grafiku vytáhnout za okraje dokumentu. Já se stále jen držel v dokumentu. takže už je vše o.k. :)

Ještě jednou díky za nakopnutí!

Citovat příspěvek

Re: ořezové značky

5:36:59 07.05.2011

"r.janos" moc díky za radu. Vyzkoušel jsem, ale stále narážím na problém. Nejsem v tomto ohledu profík, ale neměla by ta vizitka pak mít grafiku nějaký ten milimetr přesah toho skutečného rozměru pro ten ořez? To znamená, že ořezové značky mají být o nějaký milimetr "posunuty" do vizitky a né končit zároveň s okrajem vizitky?

Protože jak se při ořezu někdo sekne o malinký chloupek, tak budu mít na ploše zalité barvou bílí okraj :/

Citovat příspěvek

Re: orezove znacky

Autor: r.janos

19:11:14 06.05.2011

Zmen nastavenie velkosti strany, rozmer strany daj tych 9x5 a nastav si
spadavku 3mm. Potom pri vystupe do PDF bude vsetko v poriadku.
Samozrejme grafiku nechaj tak ako je. Nezmesuj. Bude vytrcat mimo
stranku dokumentu. Vsjo jasno?

On 6. 5. 2011 12:55, MirdaXXX wrote:
>
> Dobrý den. Dělám si vizitku a rád bych jí do reklamky poslal kompletní, tedy v četně ořezových značek. Udělal jsem si rozměry souboru 10x7 a zde pak vizitku 9x5 ...tedy v četně přesahu.
>
> Ovšem když dám exportovat do pdf, tak mě to ořezové značky udělá na kraji celého dokumentu. Jak udělat, abych ořezové značky měl přesně kde potřebuji a né jen na okraji dokumentu jako celku a navíc bez přesahu.

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

ořezové značky

12:55:44 06.05.2011

Dobrý den. Dělám si vizitku a rád bych jí do reklamky poslal kompletní, tedy v četně ořezových značek. Udělal jsem si rozměry souboru 10x7 a zde pak vizitku 9x5 ...tedy v četně přesahu.

Ovšem když dám exportovat do pdf, tak mě to ořezové značky udělá na kraji celého dokumentu. Jak udělat, abych ořezové značky měl přesně kde potřebuji a né jen na okraji dokumentu jako celku a navíc bez přesahu.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: