Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Corel X5 a palety předchozích verzí

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Corel X5 a palety předchozích verzí

Autor: BananaYoe

14:19:50 21.10.2010

Takže problém vyřešen. Stačilo ve správci barev zmenit definici přímé barvy na CMYK a už to ukazuje i exportuje hodnoty schodné s hodnotama CVC palety z X3. Teď už jenom vyřešit zpomalenost vykreslování a můžem na X5 přejít. Obávám se že to ale bude neřešitelný problém :(

Citovat příspěvek

13:57:50 21.10.2010

A te'd jsem ještě zjistil že když do X5ky hodím tu paletu z X3ky tak tam sou stejně jiný hodnoty u barev takže to asi zřejmě nebude problém palety ale nějakýho barevnýho profilu kterej X5ka nově používá. POradší někdo jak docílit toho aby CVC paleta měla při exportu do EPS stejné CMYK hodnoty jako v X3? Zdá se zřejmě neřešitelnej problém. Pokrok nezastavíš koukám. Čím vyšší verze tím víc na hovno :(

Citovat příspěvek

13:33:54 21.10.2010

Tohle neřeší můj problém. Pak sice mám starou správnou CVC ale je tam úložená pouze jako uživatelská a X5ka si při otevření souboru bere stále jako výchozů tu svoji CVC se změněnýma hodnotama. Potřebuji tyhle dvě palety natvrdo prohodit.

Citovat příspěvek

Autor: sandokanvvv

10:53:52 21.10.2010

V palete, pri policku bez farby mas sipku. Klikni, prejdi na ulozit paletu, daj si ju napr. na plochu. V novom Coreli urob to iste akurat klikni na otvorit paletu, najdi si ju na ploche, hotovo.

Citovat příspěvek

Corel X5 a palety předchozích verzí

11:13:19 19.10.2010

Zdravím, rád bych přešel na corel X5 ale mám tam jeden závažný problém. Už od dob corelu 9 používám paletu CVC který byla v posledních vezích X3 a X4 pořád stejná. Jelikož je to již stará paleta neočekával jsem v ní žádné změny. O to větší bylo moje překvapení když sem zjistil že tato paleta je v X5 uplně přeházená a barvy mají jiné hodnoty. například 186 CVC má v corelu X3 tradiční hodnoty 0.91.76.6 ale v X5ce má 186 CVC nepochopitelně hodnoty 1.100.91.7. Je to pro mě dost vážný problém. Dá se nějak ty palety z X5 odstanit a nahradit je paletamy z X3? V kořenovém adresáři jsem to nikde neobjevil je tam těch složek přeci jen víc. Poradí někdo?

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: