Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

číslování, gener.čísel

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: číslování, gener.čísel

Autor: Marketek

11:09:23 08.11.2010

mám stejný problém, ale v InDesignu :S

Citovat příspěvek

číslování, gener.čísel

Autor: tomspot

13:52:01 05.11.2010

MichalF1 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Lze nejak vyresit cislovani napr.vstupenek? Mam
> hotovy navrh vstupenky,(v CorelDraw) ktera mam
> mimo jine i poradove cislo. Potrebuji aby pri
> tisku, nebo nejakym jinym zpusobem program
> vygeneroval ciselnou radu.
> Lze to nejak?
>
> Dekuji Michal

Citovat příspěvek

Autor: tisknik

18:26:24 19.03.2008

ad.Surová a RomaRio666, přestože jsem předchozí příspěvek uvedl tím, že máte pravdu, tak musím konstatovat, že ji nemáte. Pokud vytvoříte jednu malou grafiku, a v náhledu tisku navolíte 6 vstupenek, budete mít na celém potištěném listě stejná čísla.

Citovat příspěvek

21:54:52 10.03.2007

ad. Surová - máš pravdu, ale na jednom archu bys měla 6 vstupenek s čísly po sobě jdoucími a po rezřezání bys musela jednotlivé díly rozřezaných aršíků do bločků "snášet", což u malého množství nevadí, ale nejedná se jen malomnožstevní vstupenky. Dělám i několikatisícové lístečky v bločcích a snášení by zabralo zbytečný čas. Na aršíku umístím třeba 8 stejných grafik a v každé jiné slučovací (zdrojové) pole.
např. cis1 , cis2, cis3 atd.
Do pole cis1 se mi vkládají čísla od 1 do 1000, na poli cis2 čísla od 1001 do 2000, cis3 čísla od 2001 do 3000 std. Celá hromada když se rozřeže je posnášená a stačí slepit hřbet.
Zdroj (číselné řady) si vytvořím snadno automatickým vypněním řad v Excelu, treré převedu do *.txt

ad. Ivol. - než vypsaný text v diskusi je lepší názorná pomůcka, kterou zašlu třeba na 100 adres které budou označeny předmětem "generování čísel v CDR", prosím za prominutí, ale až po neděli, protože ráno odjíždím na krátkou sl. cestu

Citovat příspěvek

Autor: Surová

16:34:15 10.03.2007

nevím, proč jsi si nepřizpůsobil stráknu velikostí k velikosti vstupenky...takhle by ti šel hromadný tisk bez problémů a v náhledu před tiskem by jsi si navolil 6 stránek (6 vstupenek) na jednu stránku A4.. :)

Citovat příspěvek

RE: cislovani, gener.cisel

Autor: IvoL

16:07:57 10.03.2007

tisknik: jelikož po téhle hlášce zpravidla náslenuje 100x "mně taky", nebylo by lepší
napsat to do fóra, když už je dotaz odtamtud ?

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

15:41:24 10.03.2007

Promiň, v předchozím příspěvku jsem ti zapomněl napsat svůj e-mail: edc@seznam.cz
Měj se.

Citovat příspěvek

15:30:40 10.03.2007

Toto diskusní fórum je dobrá věc, rád z něj čerpám, ale mnohdy jsou odpovědi těch, kteří to skutečně ovládají, pro toho, kdo to neumí, nesrozumitelné. Domnívám se, že uživatel RomaRio666 ti poskytl informaci správnou, ale neúplnou. Pošli mi svou e-mailovou adresu, pošlu ti jednoduchý návod pro číslování (např. vstupenek) v Corel 9.

Citovat příspěvek

Autor: Bear

4:45:49 08.03.2007

Automatické číslování vytvoříš hned na druhém slide kouzelníka pro hromadný tisk. Pod okénkem kde zadáváš jméno pole je zaškrtávací políčko. To zaškrtni a vyběhne ti pod ním ovládání automatického číslování kde si nastavíš od jakého čísla, krok, formát zobrazení atd...

Citovat příspěvek

Autor: RomaRio666

12:51:46 16.02.2007

Dotaz č. 1:
Pole dat, třeba čísel, je uloženo někde, tam kam jsi určil, v textovém souboru. Podívej se do něho jak jednoduše je to udělané. A můžeš ho upravit v nějakém jiném programu, nebo třeba programově. Myslím, že to jde i v corelu, ale není to zrovna intuitivní. Jednodušší bylo to různě kopírováním upravit v textovém souboru a hotovo. Tento soubor txt to načítá při otevření, kde zadáš dat již z hotového souboru.

Dotaz č. 2:
Nastav si formát strany přesně jako je vstupenka. Formát grafiky je něco jiného, než formát výstupu. Takže žádné duplikování. Pouze jedna stránka. V tom je ta jednoduchost. A při výstupu si nastavíš v print preview více vstupenek vedle sebe tak, aby se ti to vlezlo na výsledný formát, který tiskneš. And thats all.

Citovat příspěvek

Autor: MichalF1

8:50:02 16.02.2007

Dekuji, diky tobe jsem pokrocil. Jen se jeste zeptam, kdyz vytvarim "merge fields" a uz jsem ve fazi zadavani a pridavani cisel pro zapis lze najak nastavit aby s kazdym pridanym zaznamem (00001, 00002 ....) to samo vedle zadalo cislo - treba 1102001, 1102002 .... Prijde mi dost pracne pokud tisknu 1000ks vstupenek pridat v teto fazi rucne tisic polozek a vedle ucne zapsat tisic udaju o poradovem cisle. Myslel jsem ze se nekde zada ze chci tisic cisel s krokem po jedne a udam prvni poradove cislo. Delam nekde chybu??

A druhy dotaz - na plose A4 mam sest vstupenek. To "cislo" zadam do prve - upravim velikost, barvu, font - pak jsem tu prvni vtupenku zduplikoval 5x na stranu A4 a dal "hromadny" tisk. Prekvapilo mne ze vzdy na jedne strane v tiskovem PDF byly stejna cisla a az dalsi vygenerovana strana A4 obsahovala cislo nasledujici ale zase u vsech sesti vstupenek na strance. Co delam spatne??

Deku za tvoji trpelivost, Michal.

Citovat příspěvek

16:50:50 12.02.2007

Podstata je pole informací, které má nějaké jméno. Čili dáš hromadný tisk, volba zdroje dat od začátku. Následně zadáš jméno pole a pak postupně celou řadu čísel jakých chceš. Položky pole lze přidávat i ubírat. No a až je pole definováno, tak Pomocí nástroje vložit pole hromadného tisku umístíš pole. Upravíš velikost, zarovnání, barvu a formát jako u normálného textu. Název pole je zobrazen v hranatých závorkách. No a pak už jenom stačí zvolit Provést hromadný tisk jako normální výstup jakýmkoliv ovladačem. Já to dělám tak, že třeba všechny vstupenky vytisknu do pdf, projdu čísla, zda jsou OK a pak to vyjedu na tiskárně nebo pošlu dál.´do tisku. Z pdf je to dle mého rychlejší a jistější.

Citovat příspěvek

12:47:18 12.02.2007

Mohu te otravovat a poprosit o jednoduchy postup pri tisku pres Print Merge? Zkousel jsem to cely vikend, ale bez uspechu. Nevim jak nastavit krok a ciselnou radu.

Diky Michal

Citovat příspěvek

12:26:41 09.02.2007

Lze to tak, že v menu File je hromadný tisk neboli v anglické verzi merge print. Tam si lze nadefinovat řadu nejen čísel, nebo ji načíst z textového souboru, který musí mít čísla v určitém formátu.

Citovat příspěvek

Autor: lkx

18:49:05 08.02.2007

číslování, gener.čísel

9:39:11 08.02.2007

Lze nejak vyresit cislovani napr.vstupenek? Mam hotovy navrh vstupenky,(v CorelDraw) ktera mam mimo jine i poradove cislo. Potrebuji aby pri tisku, nebo nejakym jinym zpusobem program vygeneroval ciselnou radu.
Lze to nejak?

Dekuji Michal

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: