Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Export do PDF

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Export do PDF

Autor: DB

9:35:34 03.03.2006

Zjistil jsem, že ť se v pořádku vyexportuje. Zkoušel jsem to s Arialem, který jsem vložil jako TrueType a bylo to správně.

Citovat příspěvek

Autor: sp

22:01:48 02.03.2006

Zpusob, ktery funguje je bud to Adobe a jeho destilovani a nebo Corel verze 12, 13. Zde ale vznika problem na ceste Corel => Preps => Postscript => RIP a fonty jsou v cudu. Kdyz se jede Corel => Preps => PDF => RIP, tak je to pry v poradku. Takze krvika je krivka - je to jistota. Kdyz delam pdf, aby se dalo stahnout z internetu a bylo co nejmensi destiluji ho. Jinka docela dost informaci je na: http://www.apro.cz/support/

Citovat příspěvek

10:13:25 02.03.2006

Tak tohle by mně nenapadlo. Schválně jsem si prohlédnul ten soubor, na kterém jsem to testoval nejvíce a je na něm tak 800 slov, ale ani jedno Ť nebo ť:-) Ale zjistím to.
Je tedy nějaký spolehlivý způsob jak vložit písma z Corelu? Pro digitální tisk se převádění do tvarů moc nehodí...

Citovat příspěvek

Autor: sp

10:55:09 01.03.2006

Pri pouziti OTF ve Windows XP to ma jednu chybu. Corel 11 neumi ť a Ť. Pokud je tento znak v textu, tak tam zustane prazdne misto a je potreba fonty pri exportu prevest do krivky.

Citovat příspěvek

Export do PDF

9:49:30 01.03.2006

Už nějakou dobu se pokouším nastavit u Corelu 11 korektní export do pdf včetně zachování písem. Zatím jsem přišel na to, že pokud nastavím kompatibilitu na pdf X-1a a používám OpenType fonty tak se export podaří prakticky vždycky. Nezáleží přitom jestli písma převedu na Type1 nebo je vložím jako TrueType nebo vložím subset. Ale když používám ttf, tak se export podaří správně jen když vložím celou sadu fontů. Pokud vložím jen podmnožinu ttf, tak se ztratí české znaky. Type1 nepoužívám, protože mi, nevím proč, nejdou zobrazit uvnitř Corelu.
Dost by mně zajímalo, co vlastně Corel při exportu do pdf s písmy dělá. Tedy která volba znamená použítí Type42 písem. Myslím, že by to mělo být vložení celé sady TrueType, ale těžko zjistit, protože všechny helpy a manuály ke Corelu sice pěkně popisují JAK něco udělat, ale neříkají, co se tím vlastně způsobí:)
A prosím netvrďte mi, že je BEZPODMÍNEČNĚ nutné pořídit Distiller(nejlépe všechny produkty Adobe, protože mám pocit, že většina knih a webů o grafice se nakonec zvrhne v reklamu na Adobe.viz. Smékal, Jan - PostScript & PDF. Grafie CZ)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: