Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

podivné rastrování vektorových objektů pod transparentním obrázkem

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: podivne rastrovani vektorovych objektu pod transparentnim obrazkem

Autor: bluemind

14:20:47 23.02.2006

Kombinovat idu prave pomocou Powerclipu. Vyznacis si raster, vyberes
menu efekty-oriznuti powerclip-umistit do kontejneru a kliknes na
vektorovy tvar.

DB wrote / napísal(a):
> sp:
> Díky za odpověď, nicméně to mně pak vlastně taky napadlo, tak jsem to zkusil uložit jako pdf 1.4 a zdá se, že problém zmizel. Nechápu, ale proč to rastrování ovlivňuje kolmou linku. Chápal bych, kdyby se stala zubatou linka nějak zakřivená nebo aspoň pod nepravým úhlem ale u kolmé linky pro to není důvod.
> Bohužel při použítí transparentních obrázků a uložení jako 1.4 se už u mně stává zvykem, že se bitmapy vytisknou jakoby pokryté obdélníkem částečně průhledné bílé barvy pozadí obrázku. Při pdf verzi 1.3 tenhle problém není.
> Možná by se to dalo vyřešit použítím PowerClipů, ale s těmi ještě nemám absolutně žádné zkušenosti. Předtím jsem zkoušel pracovat v Xara Xtreme a tam šlo jednoduše vložit obrázek a pak linkou přímo v Xaře nakreslit masku, udělat průnik a bylo to. V CorelDraw, ale pokud vím nejde kombinovat vektorové a bitmapové objekty.
>

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: podivné rastrování vektorových objektů pod transparentním obrázkem

Autor: DB

13:38:59 23.02.2006

sp:
Díky za odpověď, nicméně to mně pak vlastně taky napadlo, tak jsem to zkusil uložit jako pdf 1.4 a zdá se, že problém zmizel. Nechápu, ale proč to rastrování ovlivňuje kolmou linku. Chápal bych, kdyby se stala zubatou linka nějak zakřivená nebo aspoň pod nepravým úhlem ale u kolmé linky pro to není důvod.
Bohužel při použítí transparentních obrázků a uložení jako 1.4 se už u mně stává zvykem, že se bitmapy vytisknou jakoby pokryté obdélníkem částečně průhledné bílé barvy pozadí obrázku. Při pdf verzi 1.3 tenhle problém není.
Možná by se to dalo vyřešit použítím PowerClipů, ale s těmi ještě nemám absolutně žádné zkušenosti. Předtím jsem zkoušel pracovat v Xara Xtreme a tam šlo jednoduše vložit obrázek a pak linkou přímo v Xaře nakreslit masku, udělat průnik a bylo to. V CorelDraw, ale pokud vím nejde kombinovat vektorové a bitmapové objekty.

Citovat příspěvek

Re: podivné rastrování vektorových objektů pod transparentním obrázkem

Autor: sp

8:28:51 22.02.2006

To mas pravdu.
Kdyz delas pdf ve verzi nizsi nez je Acrobat 5 - typicky PDF/X-1a, tak to ma dve podstatne omezeni. Za prve: bitmapy (i ty dvoubarevne) se prepocitaji na 300 dpi bez pouziti antialiasingu. Znamena to, ze jsou sice ostrejsi, ale taky zubatejsi. Je lepsi je prevest pred exportem na 300 s pouzitim antialisingu. Za druhe (a to je tvuj problem): kazda bitmapa s pruhlednym pozadim se slouci s pozadim ktere je videt a vytvori se nepruhledna bitmapa. Bohuzel zase na 300 dpi a bez antialiasingu. Proto ta zubatost.Samozrejme, kdyz cara ve vektorech prejde do 300 dpi bitmapy, tak to musi byt videt. Bohuzel s pruhlednymi bitmapami maji ripy problem, takze moc moznosti neni. Takze bud nemit vektor pod pruhlednou bitmapou, nebo udelat pdf ve verzi Acrobat 5.0 a pak sloucit pruhlednosti v Acrobatu pomoci funkce PDF Optimizer na verzi 4.0. Chce to cas a zkusit udelat serii pokusu
Pepin

Citovat příspěvek

podivné rastrování vektorových objektů pod transparentním obrázkem

Autor: DB

18:14:32 21.02.2006

V CorelDRAW 11 potřebuju vložit fotky na transparentním maskovaném pozadí(jsou to tiffy s alpha kanálem), tak aby překrývaly křivky v návrhu. Problém je, že když vložím obrázek na nějakou čáru, která je na úrovni pod obrázkem, tak se po exportu do PDF zdá, že se čára jaksi rastruje, a trochu se opticky změní její tloušťka. S textem se děje to samé, ale to se dá vyřešit položením textu nad obrázek. Abych byl správně pochopen, ta čára se rastruje pouze na místech, kde je transparentní pozadí obrázku(tj.oválový předmět na obdélníkovém pozadí má trans. pozadí v rozích) položeno nad vektorovým objektem(tj.outline).
Nevím jestli problém je jen při ozbrazení na monitoru nebo i při osvitu a tisku.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: