Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

převod mezi CAD a Corelem

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Předmět:

Příspěvek:

*AGGRESSIVE* O:-) :-/ :-P *BLUSH* *BYE* :'( *DASH* 8-) *DRINK* :-| *THUMBUP* *SOS* *KISSED* :-* *OK* *SECRET* *STOP*

Pohlaví:

Muž, Žena

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Re: převod mezi CAD a Corelem

Autor: Sofis

8:33:43 16.11.2005

moje práce je tvorba technických katalogů, ve kterých se používají kotované výkresy.
No je to asi tak,dostanu výkres v CADu tam něco poupravím a pokouším se ho dostat do Corelu a tam taky něco upravuju.
Když je soubor malý, není tam moc čar, tek třeba funguje i některý z předešlých formátů (dxf, dwg)
taky to občas z CADu dostávám jako plt, ale ani to není ideální.
Co se týká pdf, to jsem ještě nezkoušela. Vlastně ani nevím jak mám nastavit tenhle výstup (pdf)
A zjistila jsem že nejvíc problémů nastává změnou měřítka, jenže já na začátku měřítko výkresu neznám a vlastně ani nevím jak velký "obrázek" budu potřebovat na konci.
A ještě jeden dotaz dá se s svýstupem v pdf ještě v Corelu pracovat.

Díky Sofi

Citovat příspěvek

Re: převod mezi CAD a Corelem

Autor: j@n

17:34:38 15.11.2005

Ahoj Sofi, mám bohužel špatné zprávy, již několikrát jsem se pokoušel o stejné úkony, avšak marně.
Je velký rozdíl, mezi vektorovou a rastrovou grafikou (příliš rozsekaný).
Převod mezi oběma programy nebude nikdy fungovat. Nevím, zda-li používáš Cad pro výkresy, nebo v něm tvoříš loga - za pomoci kopírování do schránky, nebo ukládání v různých formátech, či použití printscreenu je způsob, který fungovat nebude. Nicméně způsob, jakým je možné docílit tzv. ,,čistého obrazu,, z Cadu do Corelu je vytisknout v měřítku daný soubor např. do tzv. formátu PDF, a ten následně do Corelu dostat.
Program ti můžu zaslat, (je volně šiřitelný) a po instalaci se potom hlásí jako nová tiskárna v menu při tisku z Cadu. Pro pozdější úpravy je dobré takto zpracovat jednotlivé části, s kterými budeš v Corelu nadále pracovat jako s jednotlivými objekty. Celý jsem to už nedotáh, ale dostal jsem se tím nejdál :o)

Jen neznám tvůj celý mail. Ať se daří, zatím ahoj.

Citovat příspěvek

převod mezi CAD a Corelem

Autor: Sofis

7:56:33 15.11.2005

Mám problém s převodem grafiky z CAD LT do Corelu, může mi někdo poradit?
Vím, že existuje dwg, dxf a wmf. Formáty ve kterých je možné vzájemně komunikovat, ale u každého z nich je nějaký problém. Výsledek je buďto příliš "rozsekaný", nebo absolutně nedodržuje tloušťky čar, popřípadě obojí.
Za každou radu budu ráda. Díky SoFi

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: