Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Rychlost CDraw11

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Předmět:

Příspěvek:

*AGGRESSIVE* O:-) :-/ :-P *BLUSH* *BYE* :'( *DASH* 8-) *DRINK* :-| *THUMBUP* *SOS* *KISSED* :-* *OK* *SECRET* *STOP*

Pohlaví:

Muž, Žena

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

Re: Rychlost CDraw11

Autor: Kedart

10:31:36 12.11.2005

Zdravím,
pracuji v CDR 9 a 11 a problémy s padáním a zpomalováním nemám. Prý Corelu nesvědčí nadupané PC s dvoujádrovými procesory. Dle podpory Corela (tel.: na www.dtpstudio.cz) je potřeba nastavit v BIOSu chod na "jedno jádro". Mám jen AMD 2400 s RAM 512 a vše OK. Corel není o moc pomalejší než Innd 2.0, který také používám. Teď se chystám na nové PC, tak jsem zvědav, jestli se pak objeví problémy.
Radek

Citovat příspěvek

Autor: bluenite

15:46:22 08.11.2005

to jste stastny clovek, kdyz nemate tyto problemy...
Ja zkousel corel12trial, mozna to bude tim?
Musim rict na margo 11, ze tato zas nepada prakticky vubec, mluvil jsem
pouze o spomaleni.
Zavirovani vylucuji, s nastavenim pameti jsem si hral vickrat predtim.
Zaujal mne ale ten service pack, ktery jsem nikdy neinstaloval. Ktery je
platny pro corel11en? Maji se naladovat vsechny, kdyz jich je vic, nebo
staci ten posledni?

EXXE.cz napsal(a):

>Hmm, tak to opravdu vypada na nejakou chybu tretiho druhu... :)
>
>Ja jsem napr. v poslednim tydnu delal na nejakych navrzich (Corel 12), a to se soubory o velikostech 5-48 MB, a ani jednou mne aplikace nespadla ci se jinak "neporouchala"... RAM mam take 1024, vyuziti v preferencich nastaveno na 25(!) % (mam vzdy zapnuto vic (4-6) jinych (grafickych i kancelarskych) aplikaci), ale Corel se mi nesekl urcite minimalne rok! Ve studiu, kde jsem driv pracoval, jeli na stejnych verzich dalsi 3 grafici a problemy tohoto razu nemel zadny. Jak tedy vydite, obecna pravda o nestabilite Corelu neni az tak pravdou obecnou... ;) Mimochodem, pracuji rovnez s AI CS a tam se naopak s temito problemy setkavam dnes a denne - to uz se ale pohybuji na hranici flamu, ze. :)
>
>Napada me uz jen par moznosti: Muzete zcela vyloucit zavirovani??? Mate instalovan posledni service pack??? Zkusil jste nastavit i mene nez 90% (rekneme 50)???
>
>/Z/
>
>

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Autor: EXXE.cz

15:18:12 08.11.2005

Kristepane! Slovo "vydite" urcite nebylo slovem, kterym se budu nekdy chlubit... :)

Omlouvam se.

/Z/

Citovat příspěvek

15:15:39 08.11.2005

Hmm, tak to opravdu vypada na nejakou chybu tretiho druhu... :)

Ja jsem napr. v poslednim tydnu delal na nejakych navrzich (Corel 12), a to se soubory o velikostech 5-48 MB, a ani jednou mne aplikace nespadla ci se jinak "neporouchala"... RAM mam take 1024, vyuziti v preferencich nastaveno na 25(!) % (mam vzdy zapnuto vic (4-6) jinych (grafickych i kancelarskych) aplikaci), ale Corel se mi nesekl urcite minimalne rok! Ve studiu, kde jsem driv pracoval, jeli na stejnych verzich dalsi 3 grafici a problemy tohoto razu nemel zadny. Jak tedy vydite, obecna pravda o nestabilite Corelu neni az tak pravdou obecnou... ;) Mimochodem, pracuji rovnez s AI CS a tam se naopak s temito problemy setkavam dnes a denne - to uz se ale pohybuji na hranici flamu, ze. :)

Napada me uz jen par moznosti: Muzete zcela vyloucit zavirovani??? Mate instalovan posledni service pack??? Zkusil jste nastavit i mene nez 90% (rekneme 50)???

/Z/

Citovat příspěvek

12:31:32 08.11.2005

nechapu co myslite temi odpovedmi v otazce. To ze corel tahne s sebou vlastni problemy od prvnich verzi?Nebo dela bordel s pameti? To je vec vseobecne znama, ja jsem se divil, ze tak maly soubor umi spomalit chod programu tak znatelne. Vyhybam se pouzivani transparence, neimportuju zbytecne exoticke formaty, nebo podobne zaludnosti.
Zkusil jsem i verzi 12, ta se po dvaceti minutach 3x za sebou sekla v tom samem souboru takovym zpusobem, ze praci nezachranil ani slavny recovery tool...
Prvni vec po instalaci corelu je uprava preferenci a nastaveni pameti na 90%, takze i to by nemelo vadit.
Holt jsou veci mezi nebem a zemi, resp. mezi zidli a klavesnici, ktere na to maji vliv.
jinak dik za reakci.
Petr

Citovat příspěvek

16:45:37 07.11.2005

Na vsechny otazky si odpovidate sam. Sice pro tyto zavery nemate ocividne zadne jine argumenty nez ty typu "rika se" ci "cet' jsem na netu", a tedy jsou chybne, ale co na tom, ze?!? :S

Abych ale byl ponekud konstruktivnejsi, mate pravdepodobne v preferencich (Ctrl+J) nedostatecne nastaveno vyuziti RAM. Pokud si dobre pamatuji, ve verzi 11 byly problemy tohoto razu u souboru o velikosti az nekde kolem desitek az stovek MB, ale nevim o zadnem vektorovem editoru, ktery by (pri vetsim mnozstvi bitmap, stinu a/nebo pruhlednosti obsazenych v dane grafice) podobne problemy nemel... Pak ale (dovoli-li to povaha kuprikladu zpracovavane tiskoviny) samozrejme pouzijeme aplikaci pro sazbu vhodnejsi (InDesign, Quark,...), tedy takovou, ktera pracuje jen s nahledy bitmap, zapouzdrenych postscriptu apod.

S pozdravem a pranim deflace predsudku. ;)

/Z/

Citovat příspěvek

Rychlost CDraw11

11:52:08 06.11.2005

Pri praci se souborem s velikosti kolem 1,5Mb v Corelu11 se to zacina celkem brzdit, odezvy jsou neprijemne. Prekreslovani je neduhem vsech verzi corelu, nemluvim o sprave pameti...
Existuje nejaka rada, jak zrychlit praci dostupnymi prostredky? 1024 Mb RAM, P4 2.6, WinXP, grafika MatroxG550 neni zas tak nejhorsi pro 2d praci. A jak je to s verzi 12? Pochybuji ze to je lepsi.
diky za radu, tip
Petr

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: