Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Nelze inicializovat dělení slov CDR 12 cz

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Nelze inicializovat dělení slov CDR 12 cz

Autor: amis

12:54:08 12.10.2005

Když vkládám text ze schránky, tak nastavím Discard text and formating a formátuju si to znovu v Corelu. Většinou. Ale funguje mi to, i když formátování zachovám.
Delší sazbu ale v Corelu nedělám, protože nastává problém s "a", "i", "v".... nakonci řádku, což se dá řešit manuálně u krátkého textu, ale u delšího....
Nebo je na to v Corelu nějaká automatická finta? O žádné nevím. Pokud vy ano, poprosil bych o radu.
Jinak nevím, proč mě v tom Writing tools nejde nastavit čeština defaultně.

Citovat příspěvek

Autor: Jiri Berousek

10:21:14 12.10.2005

Jedna se o mestske noviny, tak ze je tam spoustu nepropojenych textovych ramecku. Zkopirovani predesleho ramecku nefunguje, jak do nej nakopiruju text z ASCI textoveho editoru tak to zahlasi, ze "Nelze inicializovat dělení slov". Pokazde musim znovu nastavit cestinu na kazdem novem textovem ramecku (pokud chci pouzivat deleni slov). Kdyby to tak slo rucne nastavit v nejakem konfiguracnim souboru nebo v registrech, ale v tom se moc nevyznam.

Citovat příspěvek

11:43:54 10.10.2005

Pokud máte slinkovaných více textových rámečků odstavcového textu, stačí označit jeden z nich, nastavit češtinu a pak dělení slov. Funguje to i pro spojené rámce na různých stranách.

Citovat příspěvek

16:38:52 08.10.2005

Zajimave. To co jste napsal skutecne funguje.
Zkousel jsem vytvorit v novem dokumentu textovy ramecek, nalil jsem do neho text, zarovnal do bloku.
Kdyz vyberu ramecek je ve stavovem radku jazyk (PL), kdyz kliknu do tedku textovym kurzorem je ve stavovem radku jazyk (CZ), vyberu-li vsechen text (Ctrl+A) je ve stavovem radku jazyk (EN).
To je vychozi nastaveni. Pokud nyni nastavim Automaticke deleni slov vyskoci okno "Nelze inicializovat dělení slov". Pokud dale nastavim textovemu ramecku Text > Jazykove nastroje > Jazyk > Čestina s delenim slov to nic neudela, dokud nezavru a znovu neotevru dokument.
Resenim je: zapnout Automaticke deleni slov az po nastaveni Text > Jazykove nastroje > Jazyk > Čestina.
Z nejakeho duvodu je vychozim jazykem Polstina. Nepomohlo mi ani ono kouzelene F8 pro staru CDR.
Ale delejte to pro kazdy textovy ramecek, kdyz je jich v dokumentu hodne.
Diky za radu.

Citovat příspěvek

10:08:16 03.10.2005

Zkoušel jsem to a taky mě to nefungovalo. Tak jsem si chvilku hrál a když jsem nastavil při vybraném odstavci Text > Writing Tools > Language > Čeština, začalo to fungovat.

Citovat příspěvek

Nelze inicializovat dělení slov CDR 12 cz

12:45:00 10.09.2005

Pomozte při řešení problému. Při otevírání několikastránkového dokumentu s textovými rámečky s odstavcovým textem formátovaným styly se zobrazí chybové hlášení "Nelze inicializovat dělení slov". Jedná se o CorelDRAW 12 cz na Win XP Pro SP1.
Predem diky Jirka B

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: