Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Kresba plánků v Corelu?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Kresba plánků v Corelu?

Autor: sutech

16:12:37 18.04.2005

Zdravím :)
Pokud je ten plánek plošný, což předpokládám je, pak by vám měl Corel nebo jiný vektorový editor plně stačit. Přesně jak popisujet naskenovat vlažit na plochu, a v jiné vrstvě překreslit. Pokud se jedná o kvalitnější plánek (vysoký kontrast) pak je možné použít ještě pro vektorizaci nějaký trace program, ale i pak v závislosti na tom jak si nastavíte hodnoty převodu budete muset doladit vše v Corelu nebo AI nebo jiném.

Vhodnější než Corel mě napadá snad už jen CAD, ale ten je specializovanější, takže pokud neovládáte jeho prostředí rutinně pak vám spíš práci přidělá, ale napadá mě snad jen Corel Designer, kde se kreslí výkresy technického charakteru včetně správného kotovaní podle měřítek a jednotek

P.

Citovat příspěvek

Kresba plánků v Corelu?

Autor: Jitka

10:30:28 18.04.2005

Dobrý den,
měla bych dotaz, zda lze kvalitně v Corelu překreslit ručně kreslený plánek modelu letadla?
V případě, že ano, jaký byste zvolili způsob. Napadl mě jeden a to, naskenovat plánek, který bude v papírovém formátu, okótován , ten načíst do Corelu, dát přes něj druhou vrstvu a na tu překreslovat.
Nebo jaký postup byste zvolili vy, popřípadě vhodnější program?
Uvažovala jsem i nad nějakým free 2D CAD programem, ale v tomto nemám žádné zkušenosti.
Mohli byste, prosím, nějaký poradit?
Mockrát děkuji za jakoukoliv pomoc.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: