Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Kvalita tisku OKI C9500

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Kvalita tisku OKI C9500

Autor: oldaB

21:45:18 29.12.2006

No na výměnu už je pozdě. Měl jsem možná být důslednější. Tiskárna už je v provozu od konce listopadu 2004. V té době jsem řešil ještě další problém a to točení rastrů. Viz můj dotaz v rubrice "Praxe s ostatními tiskárnami" Rastr u OKI tiskárny. To byla totiž další věc, kterou jsem pak řešil přímo u OKI CZ s panem Ftáčnikem. Nevyřešil. Tenkrát sliboval opravu firmware, ale místo toho ukončili výrobu a na trh přišla nová řada. Trošku už jsem rezignoval, ale zamrzí to. Obvzlášť, když slyším od kolegů pracujících na platformě PC a kteří si koupili obyč nepostscriptovou tiskárnu za třetinovou cenu, že takový problémy nemají. Já to mám na síti, tisknu z Maců a bohužel v některých případech nepoužitelně. Možná od toho chci víc, než je možné. To mě říkali i v OKI. Pracuju v polygrafii přes třicet let a tak vidím tiskoviny jiným okem, než laik. Ikdyž něco asi "nemocný" bude, když pan Macek založil toto vlákno a popisuje vlastně stejný problém.

Citovat příspěvek

RE: Kvalita tisku OKI C9500

Autor: IvoL

20:07:02 29.12.2006

Nemyslel jsem, že je toneru málo, ale že se nerovnoměrně nanáší, tedy mimo mechanické
nepřesnosti ( mirně zešikma ) má svůj vliv i přenosový pás, který nemusí zcela rovnoměrně
nabíjet papír, třeba i zažehlení a "kvalitní setření" válce před novým nanesením. Na papír
jsem se ptal proto, že u natíraných se občas objeví zažloutnutí nebo zašednutí jako vliv
teploty na povrch a není to po celé šířce rovnoměrné ( ale to už jste zřejmě odchytal ).
Zažil jsem na OKI při tisku 10 vizitek 5 vlevo zcela jiných než 5 vpravo ( u zelené a
opravdu okometricky ZCELA jiných ) a pravda je, že jsem to zcela nevyřešil dodnes ( pokud
není řešením tisk na jiné značce ). Při použití nového ovladače se to mírně zlepšilo ( což
mě zmátlo ještě víc :-) )

Jelikož jsem zažil autorizované prodejce, kteří se divili funkcím popsaným v uživatelské
příručce, nebral bych to jako to nej... měřítko ( ale nejsou všichni stejní ). Pokud byli
ochotni vyměnit válce a nezlepšilo se to, asi by měli být ochotni vyměnit i tiskárnu. ( a
to nežertuju, měli jsme OKI 7100, 5100, 5200 a 5200 a nechovaly se zdaleka stejně )

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

19:39:35 29.12.2006

IvoL: Asi to nebude tak pravda co se týká nanášení toneru. Když vyndám kazetu s tonerem, tak kazeta s válcem je celá naplněná. Zkoušel jsem i proklepávat (jako třeba u klasických čb laserovek). Tam se to dělalo, když už docházel toner a na stránce právě bylo nestejné pokrytí. Ta nestejnoměrná barevnost byla záhadou i pro autorizovaného prodejce se kterým jsem problémy prodiskutovával a ukazoval mu konkrétní tisky. Daruma měnila v rámci reklamace i válce.
Co se týká barevné nejednotnosti v souvislosti s různým materiálem, tak to opravdu je, ale snad jen u papírů Color Copy. Tam se barevný rozdíl mění podle gramáže papíru. Já používám papíry 4cc a výstupy jsou ustálenější. Nedám na ně dopustit.

Citovat příspěvek

10:15:23 29.12.2006

1. nekvalitní tisk bych si dovolil považovat u tiskárny za ten nejlogičtější důvod k
reklamaci - normální je stroj zprovoznit, vyměnit nebo vrátit peníze

2. problém levá/pravá bych opravdu nehledal jinde než při nanášení toneru

3. barevné úlety to dělá při stejném tisku stejně na různých papírech ( tloušťka, kvalita
) nebo je to někdy lepší?

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

9:45:45 29.12.2006

To Jan Macek: Vyřešil jste problém? Já mám totiž stejný. Sice nemám C9500, ale C7350. Chování naprosto stejné. Když vytisknu na A4 dva stejné obrázky vedle sebe, tak pravá strana je do červena a levá do žluta. A to se ještě od samého začátku objevuje další problém, který nikdo nevyřešil. Po celé A4 se na šířku objevují nepravidelně buď světlé nebo tmavší proužky. Jelikož se proužky objevují v různých místech a na některém tisku třeba vůbec, tak jsem vyloučil problém válců. Bohužel mě to nebyl schopen nikdo objasnit, natož odstranit. Ani OKI ani Daruma. A pak si kupte opěvovanou OKI za nemalé peníze.
Olda

Citovat příspěvek

Autor: cyberman

14:07:43 14.10.2006

u nasej canon clc stacilo tiskarnu posunut v miestnosti z priameho slnka do stinu.. a problem sa vytratil.. ale ako vravi ivol ... prenosovy pas je na pricinou tych pasov v tisku..

Citovat příspěvek

19:49:49 13.10.2006

Měli jsme podobná problém s A4 a pomohl nový přenosový pás ( bez záruky :-) )

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Kvalita tisku OKI C9500

Autor: Jan Macek

16:31:43 13.10.2006

Mám zhruba 3 roky starou tiskárnu OKI C9500. Mám problém s nestejnou denzitou barvy po šířce výtisku - uprostřed je OK a směrem k okraji se snižuje, navíc jsou na výtisku pruhy s menší denzitou. Problém přetrvává, i když vyměním spotřební materiál. Často je problém i s úplně novými válci (černými) takový, že je musím reklamovat. V Darumě (servis) se diví a tvrdí, že nikdo jiný podobné problémy nemá. Máte s tím někdo zkušenosti?

Jan Macek

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: