Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Canon iP 4300 vada hlavy,nebo SW

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Canon iP 4300 vada hlavy,nebo SW

Autor: frantisek1

13:19:24 17.10.2011

Sám popisujete, že záleží na použitém papíru. Mám stejnou zkušenost. U každého výrobce má výsledný tisk jiný barevný nádech. Někteří výrobci dodávají ke svým papírům doporučený tiskový profil pro konkrétní typ tiskárny.

f1

Citovat příspěvek

Autor: eugen11

16:43:44 13.09.2010

Dobrý deň,
toto vlákno som použil, lebo lebo otázka v predmete je rovnaká, ale odpoveď...
Mam tuto tlačiareň asi 3 roky používam atrament Inktec. Doposiaľ bez problému. Od určitého času som si všimol, že moje fotky ako by mali jemný zelenkavý nádych. Vytlačil som na skúšku farebný testovací obrazec colorwheel.bmp, ale čiernobielo a jasne na ňom vidieť, že plochy ktoré sú v skutočnosti čierne sú aj na papieri čierne a plochy farebné v celom spektre prevedené do stupnice šedej sú v skutočnosti na papieri odtiene zelenej.
Chcem ešte podotknúť, že toto sa deje len keď tlačím s voľbou papiera profil na akýkoľvek foto alebo papier pre vysoké rozlíšenie.
Pri voľbe papiera bežný papier je to zatiaľ OK.
Našla by sa dobrá rada čo s tým. Alebo odchádza takto zaujímavo hlava.
Ďakujem eugen

Citovat příspěvek

Re: RE: RE: Canon iP 4300 vada hlavy,nebo SW

Autor: Bambuch

11:10:39 16.01.2010

Asi tuším, jak vzorek testu vypadá. To vynechání je způsobeno zaplavením povrchu hlavy inkoustem. Když je na hlavě vrstvička inkoustu tak trysky už tu vrstvu těžko prostřelí, naopak vrstva se zvětšuje.(proto ten výřez ve tvaru V). Zažil jsem to, ale čím je to způsobeno jsem nevypátral, jestli je to malým podtlakem v zásobníku inku a inkoust pomalu samovolně prolíná ven, nebo nedostatečnou funkcí stírátka, které musí udržovat povrch trysek suchý - opravdu nevím.

Citovat příspěvek

RE: RE: Canon iP 4300 vada hlavy,nebo SW

Autor: rachot

12:53:34 12.01.2010

Vzorek nikde... pošlete mi ho na eprint(zavináč)seznam.cz

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

Re: RE: Canon iP 4300 vada hlavy,nebo SW

Autor: multa62

11:25:55 12.01.2010

Zdravím a děkuji za odpověď,sken jsem poslal mailem,nevím jestli je to správně,tuhle mailovou diskuzi zkouším poprvé a nevím jak vložit obrázek sem,do této rubriky .

Citovat příspěvek

RE: Canon iP 4300 vada hlavy,nebo SW

Autor: rachot

8:56:00 12.01.2010

Potřeboval bych vidět ten výtisk testu trysek. Z toho popisu si to nedovedu dost dobře
představit... Můžete neskenovat a poslat?

Příspěvek zaslán emailem

Citovat příspěvek

7:33:56 12.01.2010

Lidičky,prosím????
Opravdu se nenajde nikdo,kdo by dokázal odpovědět na můj dotaz.Podobné dotazy tu byly,ale nenašel jsem můj problém.Potřebuji se rozhodnout jestli novou tiskárnu,nebo hlavu.Rozdíl je 300 Kč,tam je volba jasná,ale já si nakoupil riginální sady inkoustů a barevné náplně a ty určitě nebudou pasovat do nové tiskárny ,to můj problém komplikuje.A navíc co když koupím hlavu a nakonec to bude něco jiného,do tiskárny jsem nelezl,nevím jestli je uvnitř ještě nějaká řídící jednotka.Tak mi zkuste prosím pomoci.Díky předem.

Citovat příspěvek

Canon iP 4300 vada hlavy,nebo SW

10:21:33 11.01.2010

Prosím ,může mi někdo poradit?
Mám asi 3 roky C-4300,tisknu pouze občas a tonery plním údajně orig.inkousty z www.tiknulevne.cz.Teď mi začal vynechávat tisk černé PGBK .Pří vytištění testovacího vzorku jsou dvě tlusté čáry a mřížka.Pravá čára je OK,levá má uprastřed výřez ve tvaru V a v tomto tvaru je vynechán tisk mřížky po celé horizontální délce.Prováděl jse SW čištění (všechny),nastavení hlavy atd.Pak jsem tiskárnu odinstaloval a znovu nainstaloval a vše bylo OK,bohužel jen chvilku.Teď se to znovu opakuje,reinst.nepomáhá poslední ovladače také ne-spíše se to zhoršuje.Na PGBK jsem dal orig.toner,provedl výplach tisk.hlavy a je to stejné.Tak bych od zkušenějších potřeboval poradit,jestli je to opravdu hlavou,nebo na to je ještě jiný fígl.Děkuji předem.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: